Skocz do zawartości

Pzkpfw IV ausf. D / Tamiya 1:35


lukee82

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy miał te główki na patkach.Pancerniacy to, ich wyróżniało.Po dostaniu się do niewoli często widać na fotach i kronikach ,że je usuwali bo kojarzyli się z waffen ss.Jedynie oficerowie mogli mieć patki jak na kurtkach bluzach polowych ale to bardziej w działach szturmowych.I kolor szaro zielony wówczas był podstawowy.Czasem i tak pod patkami mieli te czaszki przyczepione po patkami dolnych małych klapach bluzy.W Afrika Korps pospolicie stosowane.

 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, push-up78 napisał:

Każdy miał te główki na patkach. Pancerniacy to, ich wyróżniało.

Dzięki za informację. Czytam jeszcze o ubiorze i chyba dotarłem do informacji, że kołnierze bez różowego obszycia występowały w późniejszych wersjach kurtek. Jeśli tak faktycznie było to pewnie w zestawach figurek wynika to z faktu, że część ma najzwyczajniej starszy typ kurtki. Prosił bym jeszcze jednak o finalne potwierdzenie mojego rozumowania. Mój pojazd ma być z sierpnia 1940 wiec zostawił bym z obszyciami jeśli faktycznie wynikało to z daty produkcji kurtek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak nie zrobisz będzie w porządku.Na froncie często i gęsto regulamin szedł na bok.Jeśli otrzymali sorty bez to mogli mieć bez lub z wypustkami.Także błędu nie popełnisz.

Tu dwie foty z 1941 r.Jedni maja inni nie mają:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, push-up78 napisał:

Generalnie jak nie zrobisz będzie w porządku.Na froncie często i gęsto regulamin szedł na bok.Jeśli otrzymali sorty bez to mogli mieć bez lub z wypustkami.Także błędu nie popełnisz.

Tu dwie foty z 1941 r.Jedni maja inni nie mają

Dzięki wielkie za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wspominałem wcześniej, że nie jestem zadowolony z "martwych" świateł w pojeździe. Kolega polecił mi taki mazak, którym mogę uzyskać ciekawy efekt. Udało mi się go dziś nabyć i przysiadłem do modelu by sprawdzić co uda się zrobić. Musiałem niestety uciąć światła i wyskrobać z nich trochę plastiku. Natrudziłem się ale wydaje mi się, że warto było. Jutro w dzień jeszcze poprawię ale wrzucam jak prezentuje się to co dokonałem w dniu dzisiejszym.

 

20201107_194908.jpg

 20201107_194902.jpg

  20201107_204159.jpg

 

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bulik58 napisał:

,A gdzie mozna nabyc taki mazak ?

https://www.sklepplastyczny.pl/molotow-liquid-chrome-864/

 

To się nazywa Mołotow, są również w sklepach modelarskich. Super sprawa do lamp i lusterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bulik58 napisał:

A gdzie mozna nabyc taki mazak ?

Tak jak już napisał powyżej Robert. Ja dodam od siebie, że sam nabyłem lokalnie u mnie w mieście w sklepie Warsztat Artysty, który ma też swój sklep internetowy. Pamiętam, że jak wyszukiwałem w google to niektóre sklepy modelarskie też miały w swojej ofercie. Ja kupiłem mazak z końcówką 1 mm bo są też inne rozmiary. Ogólnie również jestem zadowolony jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bazylms napisał:

Co pierwszego ląduje na warsztacie? 

Rozgrzebuski same... Będę cisnął na ADGZ. Buduję go chyba już 3 lata cichcem. Może się uda skończyć malowanie.

Możesz coś doradzić gdzie foty zamieszczać? Ostatni robiłem to jakieś 5 lat temu na photobucket.... ale chcą kasę teraz.

Sorry za spam wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa odnośnie malowania ludzików. Popatrzyłem trochę poradników w necie, zakupiłem też z AK i staram się wykazywać cierpliwość 😉 To moje pierwsze podejście do figurek więc cudów nie będzie ale staram się coś nauczyć.

 

Ostatnio przyplątało mi się przeziębienie więc funkcjonuję na "pół gwizdka" co również odbiło się na pracach z modelami i ludkami. W weekend udało się jednak na chwilę przysiąść.

 

Ten "najskromniejszy" już twarz ma praktycznie skończoną. Dorobię jeszcze brwi jak się uda i chyba tak już zostanie. Kurtka jeszcze nie skończona.

 

20201122_211454.jpg

 

Rozpocząłem już też malowanie pozostałych dwóch figurek. Tutaj również pierw staram się zrobić twarze. Nie są jednak jeszcze finalnie dopracowane i będę jeszcze nad nimi siedział. Staram się ich trochę zróżnicować więc środkowy będzie miał 2-3 dniowy zarost 😉 Zobaczymy co to wyjdzie 😉 Mundury na takim samym etapie obecnie. Zrobiłem niestety chyba za ciemną bazę ale już niech tak zostanie. Za pierwszym razem nie może być idealnie 😉 Fotki na szybko więc jak zwykle sorki za jakość 😉

 

20201122_223852.jpg

 

Nie może być jednak za dobrze 😉 Przez dodatki Aber'a w środku włazu.. dowódca nie mieści się do środka ehhh... Będę musiał go chyba postawić na pojeździe obok wieży i przedłużyć przewody od słuchawek i wpuścić do włazu.

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem sobie nieco utrudnić jak i przedłużyć zabawę z figurkami. Uznałem, że emblematy na kołnierzu dorobię z cienkiego drucika i pręcika. Nie jest to może efekt lepszy ale tak było mi łatwiej pomalować. Poglądowo pokazuję jak wyszło. Trzeci jeszcze się robi, w tych też jeszcze poprawię gdzie wyjechałem przy malowaniu oraz ostatecznie poprawię twarze.

 

20201207_160803.jpg

 

Wspominałem wcześniej, że przez poprawki z blaszek Aber'a ludzik, który miał robić za dowódcę nie mieści się do włazu. Wpadło mi przypadkowo rozwiązanie. Udało mi się na portalu aukcyjnym kupić bardzo tanio taki oto zestaw figurek. Zestawowy dowódca jest bez nóg więc nie trzeba go wciskać we właz gdzie są elementy z blaszek. Postanowiłem w związku z tym zmienić nieco koncepcję i ludzik z tego zestawu będzie robił za dowódcę natomiast ten, który miał być pierwotnie - straci nieco na randze i zajmie miejsce w drugim włazie obok tego "okrojonego" 😉

 

20201207_165422.jpg

 

Brakować będzie piątego ale z czasem i tego dorobię :) Na razie nie będę kupował specjalnie zestawu figurek dla jednego brakującego bo trochę już mam ich dosyć 😉 . Gdy będę kończył Kleiner'a ( swój drugi model, który zacząłem ) dokupię jakiś zestaw bo tam jest tylko jedna figurka więc też będę chciał skompletować całą załogę.

 

W przerwach od ludzików poprawiam jeszcze finalnie czołg. Chcę finalnie skończyć wszystko do świąt. Oby się udało.

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mała aktualizacja bo aktualnie świąteczne sprawy nie zostawiają za wiele wolnego czasu. Figurki z zestawu praktycznie skończone. Poprawiam jeszcze detale na twarzach jak: brwi, uszy, oczy z którymi idzie mi słabo. Poprawiam też detale na czołgu, poprawiłem wash i staram się trochę zróżnicować kolory na detalach. Kilka zdjęć jak to wygląda obecnie już prawie finalnie. Oczywiście podczas prac ponownie urwana antena jak i reflektor - stąd brak na fotkach 😉. Dokleję chyba na koniec bo z tą anteną to jakiś koszmar 😉

 

 

20201220_202505.jpg

 

20201220_202557.jpg

 

20201220_202644.jpg

 

Przy okazji świąt, będzie trochę wolnego czasu to jeśli nic się nie wydarzy i uda się skończyć pojazd postaram się o jakąś lepszą galerię.

Edytowane przez lukee82
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokleiłem urwaną antenę i reflektor. Ludziki już praktycznie gotowe. Wrzucam parę zdjęć jak prezentuje się z figurkami. Jutro rozpocznę pracę z czwartym załogantem.

 

20201221_230325.jpg

 

20201221_230250.jpg

 

20201221_230319.jpg

 

20201221_230523.jpg

 

W czołgu mam jeszcze do przetarcia gąski pigmentem metalicznym oraz pomalowanie świateł na tyle. Potrzebuję tutaj waszej pomocy. Lewy błotnik udało mi się znaleźć i wariant modelu oferuje opcję w ruchu więc zrobię zielone. Natomiast nie wiem za co odpowiadało światło na prawym tylnym błotniku i jak świeciło.

 

1740_rd.jpg

 

Z góry dzięki za podpowiedź

Edytowane przez lukee82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, _OldMan_ napisał:

 

Chodzi mi o to drugie światło na prawym błotniku. To chyba jest światło hamulcowe jeśli dobrze doczytałem nazewnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.