Skocz do zawartości
net_sailor

II Nieoficjalny Zlot Posiadaczy Luksusowych Modeli 1/144

Rekomendowane odpowiedzi

Czas zacząć myśleć o nowym Zlocie. Wyklarowały nam się już się terminy przyszłorocznych imprez, przynajmniej jeśli chodzi o pierwszą połowę roku. W poprzednim wątku o I Zlocie mieliśmy wstępnie wyselekcjonowane dwie propozycje:

Wrocław Model Show w dniach 13-14 kwietnia 2019 r.

Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba w dniach 8-9 czerwca 2019 r.

Proponuję pozostać przy tych dwóch lokalizacjach i wybierać pomiędzy nimi. No chyba, że ktoś ma lepszy pomysł.

Nie widzę tutaj możliwości technicznej założenia ankiety (może Administracja coś pomoże?), więc chciałbym żebyście składali swoje deklaracje przybycia na II Zlot jako wpisy pod postem. Tzn. piszcie, czy w tej chwili planujecie przyjazd na:

WMS

Babarybę

obie imprezy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki Marcinie za rozpoczęcie tematu!

Póki co mogę powiedzieć, że rozmawiamy z szeregiem modelarzy oraz producentów 144-kowych z Czech i Niemiec odnośnie wizyty na przyszłorocznym WMS.

Zainteresowanie jest - pomogły bardzo obrazki z pierwszego zlotu na Babarybie. Dam oczywiście znać jak już potwierdzą swój udział.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

WMS - chętnie bym wpadł, więcej będę mógł obiecać bliżej tego terminu bo na wiele rzeczy nie mam obecnie wpływu.

Babaryba - 90% tak, bo to praktycznie pod nosem mam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że jednak będzie kontynuacja popularyzacji mikrusów

Jak dla mnie obie imprezy są interesujące. Będę się starał być we Wrocławiu, ale BABARYBA jak dla nie jest dostępniejsza i za nią głosował

Poza tym z racji przyszłorocznego 90-lecia naszego narodowego przewoźnika PLL LOT staram się złożyć wszystkie LOTowskie pasażery i zrobić taką mała tematyczną wystawkę. Może ktoś jeszcze coś dostawi w tym temacie?

Dzięki Marcinie za podtrzymanie tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witajcie - trochę się wtrącę żeby nie dublować tematu - od trzech lat rozwijam na swojej wystawie klasę motor sport a w planach mam samoloty pasażerskie - może żeby nie dublować zaproszę zlot do Bielska Białej na MPM - tak i tak powstanie u nas silne wsparcie dla tej klasy - oczywiście wynika to również z mojego zamiłowania do pasażerów - mam już jakąś koncepcję - pierwszego sponsora a jak klasa się zacznie rozwijać zacznę ściągać na giełdę stoiska tematyczne - takie mam plany już od IV edycji - Zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hej,

Ja planuję być na WMS i na Babarybie. Mam nadzieję, że tym razem życie nie zweryfikuje tych planów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba każdy kto chciał się wypowiedzieć to już się wypowiedział zatem nadszedł czas decyzji. Postanowiłem, że formuła zlotu będzie przechodnia, tzn. zlot nie będzie miał stałego miejsca zameldowania. Z Waszych deklaracji wynika że WMS i Babaryba są jednakowo możliwe, więc:

najbliższy zlot będzie we WROCŁAWIU w dniach 13-14 kwietnia 2019 r.

Chłopaki z WMS przejmą pałeczkę organizacyjną, ponieważ ja osobiście nie będę mógł uczestniczyć w zlocie. Szykują się naprawdę ciekawe atrakcje dla miłośników skali 1:144. Będą goście zagraniczni i stoiska handlowe z tą skalą.

Co do opcji Babaryby myślę, że drugi zlot w tym roku jest jak najbardziej możliwy o ile będą nadal chętni by w nim uczestniczyć. Zależy mi na jak największej frekwencji na naszych zlotach. W każdym razie po WMS założę nowy wątek dotyczący III. zlotu i wtedy zadecydujemy czy chcemy spotkać się raz jeszcze w czerwcu w Warszawie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cieszę się, że wybór padł na Wrocław bo na 99% będę tam mógł (przy)być 👍 A skoro będzie to zlot to mógłbym wziąć kilka swoich modeli, sęk tylko w tym, że wiele z nich było już na WMS w zeszłym roku.

Chyba, że zrobimy "sobie" własny kącik zlotowy niejako poza WMS - jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Powinni się wypowiedzieć organizatorzy WMS, ale moim zdaniem formuła wystawy pozakonkursowej w ramach Zlotu powinna być jak najbardziej uwzględniona.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, w domyśle miałem w głowie że kącik zlotowy za zgodą Organizatorów WMS 👍

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Tak na szybko - zapraszamy też ze starszymi modelami!  Na zlocie pojawi się paru modelarzy 1/144 spoza granic naszego kraju i myślę, że bardzo chętnie zapoznają się z Waszymi pracami. :)  Czy zrobimy oddzielny stolik dla 144ki - zobaczymy jeszcze, możliwe że na wspólnym stole część modeli będzie wystawiona poza konkursem. Podczas procesu zgłaszania modeli można będzie wybrać taką opcję.

Więcej informacji już niebawem!

Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez donalyah00
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi