Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, burzatg napisał:

Różnica jest taka, że w poprzedniej wersji były podane ostatnie wypowiedzi do każdego wątku, a teraz w kanale Aktywności pokazują się wszystkie wypowiedzi przez co śledzenie wątku jest mocno utrudnione. A może ja nie potrafię tego sobie ustawić?

Miałem ten sam problem, widziałem całą aktywność co było bardzo uciążliwe.

Proszę spróbuj zrobić tak, jak ja zrobiłem.

Wejdź w:

1. Aktywność
  2. Twoje kanały aktywności
  3. Dodaj nowy kanał

Następnie zaznacz sobie opcje, takie jakie są na poniższym zdjęciu i zapisz kanał.

Nadaj oczywiście kanałowi jakąś nazwę.

u8V7Sxj.jpg

Od tego momentu po prawej stronie na górze pojawi się nazwa twojego kanału, u mnie widnieje jawkers.

Po wejściu na forum, będziesz klikał na tą nazwę i będzie ci się otwierało to co zostało napisane od ostatniej twojej wizyty.

Tak to u mnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, burzatg napisał:

Różnica jest taka, że w poprzedniej wersji były podane ostatnie wypowiedzi do każdego wątku, a teraz w kanale Aktywności pokazują się wszystkie wypowiedzi przez co śledzenie wątku jest mocno utrudnione. A może ja nie potrafię tego sobie ustawić?

Wybierz kropkę/gwiazdkę obok tematu to przeniesie cię do ostatniego nieprzeczytanego postu - o to chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki, będę to musiał jakoś ogarnąć. Na komórce to lepiej wygląda. Przeważnie używam PC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z wielką przykrością muszę powiedzieć, że nowe zmiany (zwłaszcza w wyglądzie) nie przypadły mi do gustu.

- Nie pojawiają się nazwy wątków gdzie są zmiany, a fragmenty nowododanych postów,

- MOIM zdaniem obecna szata graficzna (wąska kolumna w środku ekranu) sprawia nieestetyczne wrażenie ,

- nawigowanie po forach (subiektywnie) jest wolniejsze,

- ciężej znaleźć interesujący post,

- na wersji 64bit [win7 prof. 64bit+IE 11.0.96.00.19180+ java 1update 191 64bit] średnio co 3-cie wejście zawiesza cały system -- powody nieznane, możliwe, że źródło tkwi w moim sprzęcie ale informuje o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Forum po zmianie fatalne, przepraszam. Nieczytelne, chaos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie wiem na co te narzekania. Chyba za bardzo przywykliście do starego wyglądu forum.
Działy są te same i w ten sam sposób rozmieszczone, tak samo się z nich korzysta.
Zmianie uległ układ graficzny i rozmiszczenie przycisków (trochę ich też przybyło - dla mnie super).
W starej wersji może wygodniej się czytało ale znalezienie jakiejś funkcji było dla mnie problemem.
Nową wersje forum czyta się troche mniej wygodnie (wciąż się przyzwyczajam) ale znajdowanie poszczególnych funkcji zajmuje mi mniej czasu, więc tu jest na plus. Zaglądam też na inne fora i nadal pod względem przejrzystości i czytelności Modelwork bije innych.

Pozdrawiam
Dariusz

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem przekonany, że gdybyśmy tak po roku pobytu na tym forum, trafili na takie, jakie było poprzednio, większość głosów brzmiałaby - "Co za sztrucel, jaki prymityw! Tu nic nie można sobie ustawić, do bani" :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bliżej mi do osób krytykujących nowe forum, ale chciałbym poznać korzyści płynące ze zmian. Do tej pory korzystałem przede wszystkim z funkcji "nowe posty". Wyświetlały się wszystkie tematy z nowymi postami od mojej ostatniej wizyty. Od razu widziałem ile ich jest.

Teraz wyświetla się każdy osobny post (jeden temat powtarzany jest wielokrotnie), a funkcja "pokaż więcej elementów aktywności" wydłuża listę w nieskończoność.

Jednym naciśnięciem w "zobacz swoje posty" uzyskiwałem swoje tematy i tematy w których brałem udział.

Teraz "menu - aktywność - twoje kanały aktywności - zawartość w której brałeś udział" i jeszcze ustawienie "okresu czasu" który wyświetla jedną stronę, a po wciśnięciu "pokaż więcej elementów aktywności" czasem pokazuje ją, ale najczęściej widzę komunikat "brak aktywności do wyświetlenia"

Wcześniej z poziomu każdego posta mogłem wysłać PW do autora. Teraz muszę wchodzić w jego profil.

Na nowym forum pojawiło się kilka ikonek na które uparcie najeżdżam myszką, a i tak nie pojawia się napis tłumaczący co one robią. Jeszcze lupka to domyślam się że jest szukajką, ale inne? Drobiazg, ale nie wiem czy wykorzystałem całkowicie ich możliwości.

No i ekran mam cały czas inny niż pokazują na zrzutach koledzy. Ponoć jest to wersja na tablety, ale nie wiem jak i gdzie zmienić na peceta.

To są moje grube zastrzeżenia. Ty jesteś zadowolony ze zmian i poruszasz się po nowym forum swobodnie. Wskaż mi proszę funkcje lub ustawienia dzięki którym nie będę chciał wracać na "sztrucla i prymitywa".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Odpowiedziałem Ci  kilka postów wcześniej, że strony dzisiaj dobierają automatycznie wyświetlaną wersję na podstawie ustawionej rozdzielczości - mała dla telefonów/tabletów, wyższa dla komputerów. Potrafią odróżnić wielkość okna, na którym są wyświetlane i jednym ze sposobów zmiany jest pomniejszanie / powiększanie widoku strony. U mnie  kilka kroków w jedną lub drugą zamienia wyświetlanie z tabletowego na komputerowe i odwrotnie. Próbowałeś tej metody? 

1451843262_Zrzutekranu2018-11-28o14_44_59.png.e95bd66e55c1d896216e4548afb9116d.png

To forum ma trzy wersje wyświetlania treści, w zależności od wielkości okna/rozdzielczości. Wszystkie trzy poniżej wyświetlone są na komputerze, po zmianie jedynie wielkości wyświetlania.

trzy.thumb.png.857fe954fd5014918c0ec7e34c91ad72.png

Edytowane przez Mariucha

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok zadziałało. Jakiś czas temu kot zrzucił mój monitor i natenczas powróciłem do starego, małego.

Nie spodziewałem się że to może mieć znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam drobny problem techniczny, gdyż jak otwieram niektóre wątki, to przez ułamek sekundy widzę zdjęcie, po czym ono znika.  Ktoś ma podobnie? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

mnie tam AD nic nie blokuje... więc chyba jednak to nie to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Chromie na pewno blokuje. Trzeba mieć dla MW włączony wyjątek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 17.11.2018 o 17:43, Grzes napisał:

Pytanie 3: Czy jest plan uporządkowania podpisów użytkowników? Bo to co jest teraz wygląda jak zapomniana część forum 

W starej wersji administracja bardzo rygorystycznie tego pilnowała.
Rozumiem, że obecny pieprznik w temacie (np. wielkie odnośniki do youtube) już nikomu nie przeszkadza?
Stąd olanie mojego pytania.

Pytanie na 28.12.2018: Wchodząc w "moją aktywność" widzę wszystkie odpowiedzi jakich udzieliłem, a chciałbym widzieć tylko tematy w jakich się wypowiadałem. Jak to zmienić???

Powiem szczerze, coraz bardziej utwierdzam się, że ta cała zmiana była robiona w dużej mierze "na pałę" i "jakoś to będzie",  a do dziś administracja wszystkiego nie ogarnia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, Grzes napisał:

W starej wersji administracja bardzo rygorystycznie tego pilnowała.
Rozumiem, że obecny pieprznik w temacie (np. wielkie odnośniki do youtube) już nikomu nie przeszkadza?
Stąd olanie mojego pytania.

Pytanie na 28.12.2018: Wchodząc w "moją aktywność" widzę wszystkie odpowiedzi jakich udzieliłem, a chciałbym widzieć tylko tematy w jakich się wypowiadałem. Jak to zmienić???

Powiem szczerze, coraz bardziej utwierdzam się, że ta cała zmiana była robiona w dużej mierze "na pałę" i "jakoś to będzie",  a do dziś administracja wszystkiego nie ogarnia

Kolego Grześ.

Pisałem do kolegi który miał odnośnik w podpisie i prosiłem go by zmienił swoją sygnaturę, lecz on nie miał pojęcia jak widać o co chodzi. Napisał mi że usunął, czego najwyraźniej nie zrobił. Usunąłem ją za niego.

Inny miał w sygnaturze herb, który zajmował mi pół strony na ekranie. Napisał mi że zmienił, lecz domyślam się, że zmieniał swój avatar. Sygnatura została usunięta.

Te podpisy które osobiście widziałem i naruszają regulamin to usunąłem, lecz nie widzę wszystkich podpisów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A nie mogłoby być, wzorem np. sklepu mojehobby przycisku "stara wersja strony"?

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi