Jump to content
Reflect

Nowy Modelwork

Recommended Posts

W dniu 17.11.2018 o 23:34, Tap-chan napisał:

A jakże, ja zdjęcia w Twoich tematach widzę. Jak było wspomniane wcześniej, wyłączyć blokery reklam (zwłaszcza w Operze).

.

Faktycznie, z telefonu wszystko bangla, także wina ublockerów najprawdopodobniej 

21 godzin temu, jawkers napisał:

I bardzi dobrze że tak jest. Tak jest w ustawieniach☺️. Moim zdaniem, nie zalogowany nie powinieneś widzieć nawet tekstu, tylko dopiero po zalogowaniu.

to czemu widzi ?, widzi też zdjęcia z tematach  ale nie widzi podpisu  - niespójne

Czy można zrobić jakiś wyjątek by nie blokowało zdjęć na forum? Bo ja nie widzę takiej opcji w uBlock Origin (Firefox). Zaczyna mnie to irytować że co wejdę na forum to muszę wyłączyć blokera a później na nowo włączać...

3 godziny temu, Drozdek napisał:

Czy można zrobić jakiś wyjątek by nie blokowało zdjęć na forum? Bo ja nie widzę takiej opcji w uBlock Origin (Firefox). Zaczyna mnie to irytować że co wejdę na forum to muszę wyłączyć blokera a później na nowo włączać...

wchodzisz w "rozszerzenia" , ublock, opcje i w zakładce "wyjątki" wpisujesz  modelwork.pl, zastosuj zmiany.

u mnie w ten sposób działa. 

• Thanks 1

Czy może ktoś podpowiedzieć czy te 4,88 na zdjęcia to jest na jedną  galerie do wykorzystania , czy całość nie wiem na miesiąc rok ? A jeżeli na np na rok to co mam wyczyścić galerie żeby zrobić miejsce ? Pozdry 

13 godzin temu, podciech napisał:

Czy może ktoś podpowiedzieć czy te 4,88 na zdjęcia to jest na jedną  galerie do wykorzystania , czy całość nie wiem na miesiąc rok ? A jeżeli na np na rok to co mam wyczyścić galerie żeby zrobić miejsce ? Pozdry 

to jest jednorazowa wielkość załącznika w wiadomości prywatnej

jak wyślesz coś do kogoś o zbliżonej wielkości, to do póki adresat ci nie odpowie (cokolwiek) nie możesz wysłać kolejnej wiadomości z załącznikiem (bo wtedy scalone 2 kolejne wiadomości od ciebie przekroczyły by dozwolony rozmiar załącznika)

Czy można z podpisów użytkowników (w tym u mnie) usunąć już informację o tym, że w 2017 roku brałem udział w konkursie? Strasznie to rozwleka podpisy i utrudnia czytanie postów.

W dniu 19.11.2018 o 07:38, Constructor napisał:

Tak, tak o to. To było w starej wersji w ustawieniach w profilu..

Ponawiam pytanie.

22 godziny temu, Panzer4 napisał:

Czy można z podpisów użytkowników (w tym u mnie) usunąć już informację o tym, że w 2017 roku brałem udział w konkursie? Strasznie to rozwleka podpisy i utrudnia czytanie postów.

Jeżeli ktoś chce z sygnatur, " z podpisu" usunąć baner, że brał udział w konkursie "Jesień 2017" to może sobie sam to zrobić.

Wchodzicie na "ustawienia konta", następnie "sygnatura" i tam edytujecie sygnaturę.

Może być, że nie można. Niektórzy się przyzwyczaili. Inni czerpią radość ze znajdowania funkcji, które wcześniej były na wierzchu. No i wygląd nowoczesny, czyli kółka zamiast kwadratów.

Mi najbardziej przeszkadzają wymyślne nazwy. Zamiast "swoje posty" to "twoja aktywność, aktywnośc którą rozpocząłeś, brałeś udział, okres czasu". Zresztą i tak nie działa.

Ja tego nie łapię. Ktoś już prosił o jakiś samouczek/instrukcję do nowego forum, ale bez odpowiedzi.

Mnie nie wyświetlają się niektóre paski z poleceniami. Ponoć mam wersję na tablety. Nikt jednak nie powiedział mi jak zmienić na peceta. Gdzie są te wersje? Dlaczego mi wpadła właśnie taka?

Nie mam motywacji do samodzielnego rozkminiania wszystkiego na nowo, skoro obok jest mniej nowoczesne forum, w większości z tymi samymi userami.

Przyjdzie mi albo oglądanie MW kciukiem, albo przesiadka.

16 minut temu, kwiatektatek napisał:

Mnie nie wyświetlają się niektóre paski z poleceniami. Ponoć mam wersję na tablety. Nikt jednak nie powiedział mi jak zmienić na peceta. Gdzie są te wersje? Dlaczego mi wpadła właśnie taka?

Dzisiaj często jest wykrywana wielkość/rozdzielczość wyświetlanej u Ciebie strony, jeśli jest mała, jak na tabletach czy telefonach, taką wersję Ci wyświetla. Spróbuj pomniejszyć widok strony. 

Godzinę temu, jawkers napisał:

Jeżeli ktoś chce z sygnatur, " z podpisu" usunąć baner, że brał udział w konkursie "Jesień 2017" to może sobie sam to zrobić.

Wchodzicie na "ustawienia konta", następnie "sygnatura" i tam edytujecie sygnaturę.

Z tego co pamiętam zostały dodane hurtem przez administrację więc pewnie da się je hurtem usunąć. To, że mogę sam to ja wiem.

Godzinę temu, kwiatektatek napisał:

Może być, że nie można. Niektórzy się przyzwyczaili. Inni czerpią radość ze znajdowania funkcji, które wcześniej były na wierzchu. No i wygląd nowoczesny, czyli kółka zamiast kwadratów.

Mi najbardziej przeszkadzają wymyślne nazwy. Zamiast "swoje posty" to "twoja aktywność, aktywnośc którą rozpocząłeś, brałeś udział, okres czasu". Zresztą i tak nie działa.

Ja tego nie łapię. Ktoś już prosił o jakiś samouczek/instrukcję do nowego forum, ale bez odpowiedzi.

Nie mam motywacji do samodzielnego rozkminiania wszystkiego na nowo, skoro obok jest mniej nowoczesne forum, w większości z tymi samymi userami.

Gdyby odsunąć optymizm jaki posiadam , ocenić co nowego wniosło forum w mój modelarski żywot ? Stwierdzam , że jest to wszystko zbyt przekombinowane , skupiam się na czytaniu pierwszych aktywnych . Czyli kupę czasu tracę na nic . Nadal nie jest to platforma do oglądania galerii , warsztatów , szybkiego oglądania . Dużo rzeczy , porad ginie gdzieś tam , kiedyś . Takie mielenie pogawędek . Np. pytania , po co to wisi do końca świata jak nawet czasem za tydzień ktoś się pyta o to samo bo nie dostrzegł poprzednich ? Itp.         O funkcjonalności wszelkich pstryczkow- elektryczkow to już nie chce pisać po prostu . Opcja szukaj , google szybciej znajdą na forum. Niech admini nie obrażają o krytykę , to jest ocena .

Pozdrawiam Hello

Edited by Hello

4 minuty temu, Hello napisał:

Stwierdzam , że jest to wszystko zbyt przekombinowane , skupiam się na czytaniu pierwszych aktywnych . Czyli kupę czasu tracę na nic . Nadal nie jest to platforma do oglądania galerii , warsztatów , szybkiego oglądania . Dużo rzeczy , porad ginie gdzieś tam , kiedyś . Takie mielenie pogawędek

Otóż to! Przeglądałem dużo wcześniej to forum niż się zarejestrowałem i stary układ bardziej mi odpowiadał. Łatwiej było znaleźć interesujące wątki. Teraz się w tym gubię. Ale ja już jestem innej daty niż fejsbukowe pokolenie. Ale żeby nie było, iż tylko narzekam: podoba mi się wstawianie zdjęć bezpośrednio z zasobów na dysku.

12 minut temu, burzatg napisał:

Ale żeby nie było, iż tylko narzekam: podoba mi się wstawianie zdjęć bezpośrednio z zasobów na dysku.

Pytanie jeszcze jest jak będziesz chciał zrobić w drugą stronę zwłaszcza ,ze w miedzyczasie Facebook sobie zawlaszczy Twoje zdjęcia . To się już wymyka spod kontroli .

Hello

2 godziny temu, kwiatektatek napisał:

Nie wiem czy o to ci chodzi i czy oglądasz na telefonie/tablecie. U mnie na telefonie wygląda tak:

Screenshot_20181128-132844_Chrome-1024x576.thumb.jpg.4088f52f7d1ea8eb3a9a18fc918c3b0b.jpg

A jeżeli masz tak:

Screenshot_20181128-132857_Chrome-1024x576.thumb.jpg.1bf6a3db8bbad4191805a1da739e2543.jpg

To w górnym prawym rogu przeglądarki kliknij w trzy kropki i zmień ustawienie desktop site na aktywne

Screenshot_20181128-132907_Chrome-1024x576.thumb.jpg.5b3bfcb5bf805be2f0c2d4c908516ae4.jpg

Edited by bazylms

5 godzin temu, Panzer4 napisał:

Z tego co pamiętam zostały dodane hurtem przez administrację więc pewnie da się je hurtem usunąć. To, że mogę sam to ja wiem.

Osobiście dotawałem te banery, każdemu z osobna. Nie było żadnego hurtu.

Może już ktoś oto pytał a ja nie znalazłem. Zastanawiam się czemu w sygnaturach można dodać tylko cztery odnośniki. Tak sobie oglądam sygnatury innych użytkowników i widzę, że wiele osób ma tam o wiele więcej odnośników.

Da się to jakoś zmienić?

8 godzin temu, burzatg napisał:

stary układ bardziej mi odpowiadał. Łatwiej było znaleźć interesujące wątki.

A czemu na nowej wersji jest trudniej? Na moje oko układ działów, tematów pozostał taki sam... Na czym polega róznica ?

Różnica jest taka, że w poprzedniej wersji były podane ostatnie wypowiedzi do każdego wątku, a teraz w kanale Aktywności pokazują się wszystkie wypowiedzi przez co śledzenie wątku jest mocno utrudnione. A może ja nie potrafię tego sobie ustawić?

Jak wybierzesz w statusie przeczytania :przenies do pierwszego nieprzeczytanego: problem znika.

image.thumb.png.5702b9ce4ecb549a7f0da91c640b0fde.png