Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, długo mnie tutaj nie było No dobra Panie i Panowie szykuje sie dość ambitny projekt. Właśnie są tutaj jakieś panie? Do rzeczy. Za jakieś dwa tygodnie planuję zakup Grafa od Trumpka w 1/700, a że przesyłki od chińczyków trochę idą to będzie trochę czasu na rozmyślanie. Projekt jest dość ambitny i dlatego mam nadzieję, że mi z nim pomożecie. Sam okręt wydaje mi się dość ciekawy, zwłaszcza z tego powodu, że niewiele jest na jego temat. Sam dowiedziałem się o nim kilka miesięcy temu i byłem naprawdę zdziwiony, że Niemcy mieli lotniskowiec

 

Diorama ma przedstawiać Grafa zacumowanego przy nabrzeżu w Szczecinie w 1945r. Zakładamy że Niemcy wygrali wojnę, Graf został ukończony, ładnie pomalowany i tak sobie stoi Malowanie będzie jak z World of warships. Cholernie mi się ono podoba i nie wyobrażam sobie by pomalować go inaczej. Tyle z prostych i przyjemnych rzeczy. Wyzwaniem będzie wykonanie samej dioramy, czyli:

- nabrzeże

- przystanek tramwajowy

- kamienice

- bruk

- tory tramwajowe

- latarnie/słupy trakcyjne

- drzewa

- i w ogóle wszystko

 

Fajnie było by wstawić tam jakiś pojazd osobowy/ciężarowy, tramwaj. Widział może ktoś coś takiego z tej epoki? Jakie elementy fototrawione? Jeśli chodzi o cywili, to znalazłem zestaw pasażerów od Eduarda, więc coś już jest.

 

Diorama ma przedstawiać mniej więcej ten obszar

 

006.JPG

 

Przy okazji wrzucam fotki, by pokazać jak to ma mniej więcej wyglądać. Bardziej niż na wyglądzie grafa zależy mi na wyglądzie nabrezeża przy którym był zacumowany, uliczki, kamienice jak wyglądały itp. itp. Jeśli ktoś coś znajdzie, to prosze podsyłać Ja znalazłem na razie to:

 

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

 

008.JPEG

009.JPG

010.JPG

 

Mam nadzieję, że nie polegnę na tym projekcie

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nabrzeże

- przystanek tramwajowy

- kamienice

- bruk

- tory tramwajowe

- latarnie/słupy trakcyjne

- drzewa

- i w ogóle wszystko

 

Fajnie było by wstawić tam jakiś pojazd osobowy/ciężarowy, tramwaj.

.

Oto właśnie, do czego prowadzi przebywanie w pobliżu Solarisa! Ostrzegalismy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solaris też jest bardzo poważny, w końcu spełniał najgłębiej skrywane pragnienia, może ulepi ci autobus pełen dzieci z hitlerjugend

 

Solaris jest łaskawy, chciałeś i masz swój autobus pełen hitlerjugend zatkaoo kakaoo ?

opel.JPG

https://www.ebay.com/itm/LArsenal-Models-1-700-GERMAN-WWII-OPEL-BLITZ-TRUCK-SET-13-Resin-Set/382467370370?hash=item590cd4ed82:g:9AQAAOSw4jFbAJBp:rk:19:pf:0

 

Znalazłem jeszcze takie coś

NW70045_3_grande.jpg?v=1532095311

https://www.ebay.com/itm/Alliance-Model-Works-1-700-WWII-Opel-Blitz-Canvas-Top-Workshop-Truck-NW70045/142929898005?epid=1239307336&hash=item2147492a15:g:1mwAAOSwDjFbkd54:rk:11:pf:0

 

Z tego zestawu też by sie coś wybrało:

https://www.ebay.com/itm/Five-Star-1-700-FS710002-Imperial-Japan-Armored-Vehicles/251576121808?epid=1228944450&hash=item3a931af9d0:g:euIAAOSwTapV6ekw:rk:19:pf:0

 

Nadzieja więc jest na ciekawe dodatki. Może uda się znaleźć ten tramwaj? WSZYSCY MYSZKI,KLAWIATURY CZY CO TAM MACIE W DŁOŃ I SZUKAJTA TRAMWAJA !!!

 

A ja znowu nie wiem o co chodzi z tym Solaris?

To skoro jednego ci ubywa to Podwójnego Smarka zanabywaj tymczasem.

 

Ja też chyba do końca nie wiem o co chodzi

Ubywa, ale jak zabiorę się za Fuso i Grafa, to pół roku mam z głowy.

 

Nie no... Gdańszczanin zakłada że Niemcy w '45 wygrali wojnę... masakra A tak na poważnie, to bardzo ciekawy temat, z przyjemnością będę śledził

Messer

Hehe wiem, wiem mało prawdopodobne. Ja bardziej wieżę, że naziści tak na prawdę uciekli na księżyc. Wiem o tym bo oglądałem film

 

Modelarsko taka diorama oczywiście jest do zrobienia. Jest trochę nabrzeży w 1/700 w necie. Chłopy robią takie cuda. Na rynku są też wszystkie dodatki. Co do samego konceptu, to pogadamy wg przepisu Gały..

Na pierwszy ogień pójdzie mój ulubiony materiał czyli gips. Myślę że zrobię to na zasadzie odlania jednego dużego fragmentu nabrzeża wraz z ulicami. Krawężniki, chodniki i takie duperele zrobi się za pomocą szpachli, a całą drobnicę, jak bruk itp. to chyba będę igłą rzeźbił Kamienice tez się wyrzeźbi

Obgadać zawsze można, nie mam nic przeciwko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej idei Politycal fiction,

to polecam Moje filmiki o Koncepcjach przygotowac do wojny dmirałów Doenitza i Readera

Oraz o traktatach morskich po 1 wojnie Swiatowej

I o planach wojny pomiedzy USA i Wielką brytanią z 1930 roku

 

 

 

 

 

PS. Polecam cała moja serie 2 wojna światowa okiem Pitonia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no... Gdańszczanin zakłada że Niemcy w '45 wygrali wojnę... masakra A tak na poważnie, to bardzo ciekawy temat, z przyjemnością będę śledził

 

Pozdrawiam

Messer

 

Ja pierdykam.

Następny od popularnej w pewnych (niestety populistycznych i niedouczonych) kręgach ukrytej opcji niemieckiej?!

 

Abstra:bip:ąc od koncepcji modelu bo ją rozumiem - niemiaszki nigdy nie skończyli "Graff Zeppelin", a kolega chce żeby był operacyjny.

Tak do nie tylko Twojej wiadomości.

Gdańszczan od pokoleń po wojnie było jeszcze mniej niż Warszawiaków! Ci co nie zostali zamordowai to dostali bilet w jedną stronę (nawet Polscy Gdańszczanie, którzy jakimś cudem przeżyli) tak samo jak nowi mieszkańcy czyli... dotychczasowi Lwowiacy i Wilniaki bo ich przymusowo przesiedlano i bardzo dużo trafiło do Gdańska, Wrocławia itd.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Żeby nie było, że nic w temacie się nie dzieje, to dzisiaj dotarły do mnie relingi uniwersalne, które wykorzystam na Grafie ?

011.JPG

Wczoraj także kupiłem od mojego ulubionego chińczyka Grafa

https://www.ebay.com/itm/Trumpeter-06709-1-700-German-Navy-Aircraft-Carrier-DKM-Graf-Zeppelin/253388201716?epid=3010759809&hash=item3aff1d1ef4:g:f2cAAOSwf15aaZ~B:rk:32:pf:0

I od jakiegoś innego chińczyka pokład

https://www.ebay.com/itm/1-700-Zeppelin-Wooden-Deck-with-Detailed-Up-Set-for-Trumpeter-06709/292575353112?hash=item441ed99918:g:UP0AAOSwydpbBUFe:rk:12:pf:0

Teraz pewnie przyjdzie poczekać z 3-4 tygodnie, ale na szczęście do tego czasu mam co robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.