Skocz do zawartości

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Dorotka napisał:

Też się skłaniam ku temu zestawowi do malowania "Bismarcka"...  Także już jestem ciekaw twojej opnii... :super:

Kupiłem takie dwa zestawy (ROYAL NAVY CAMOUFLAGES 1 i 2) jakiś czas temu do pomalowania Prince of Wales. Malowalem aero bez rozcieńczania i było dobrze, chociaż wydaje mi się że i tak mozna je spokojnie rozcieńczyc. Bardzo przyjemne farby i moim zdaniem dużo lepsze niż Vallejo, którymi maluję. Jestem z nich bardzo zadowolony, więc kupiłem bez chwili zastanowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chudyhunter napisał:

Kupiłem takie dwa zestawy (ROYAL NAVY CAMOUFLAGES 1 i 2) jakiś czas temu do pomalowania Prince of Wales. Malowalem aero bez rozcieńczania i było dobrze, chociaż wydaje mi się że i tak mozna je spokojnie rozcieńczyc. Bardzo przyjemne farby i moim zdaniem dużo lepsze niż Vallejo, którymi maluję. Jestem z nich bardzo zadowolony, więc kupiłem bez chwili zastanowienia! 

Skoro tak, to zanabędę. Dzięki za info! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiadłem wczoraj z moją drugą połową, przeprowadziłem poważną rozmowę ( ona albo modele :haha:) i wyraziła zgodę na zakup, a to już baaardzo dużo :D  Tak więc od nowego roku zęby w ścianę, zbieranie okruszków i mam nadzieję że w lutym będę malował Grafa nowym sprzętem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Wmalych przerwach przy Fusiaku, zabrałem się za Grafa. Generalnie wszystkie większe części złożyłem i teraz pozostała zabawa z waloryzacją. O samym modelu mogę powiedzieć na chwilę obecną tyle, że Trumpek trochę słabo się postarał. Jest trochę nadlewek, a w zasadzie każda część jest do całkowitego szlifowania, części są słabo spasowane, a nawet nie pasują do siebie. Np. Jedna część, która powinna wejść w otwory na pokładzie nie wejdzie, bo brakuje otworów, a w ogóle pominę już fakt, że nawet gdyby były wszystkie, to i tak by nie weszła, ponieważ inna cześć zaktywa te otwory. No ale nic, części jest mało, więc można się pobawić. Dodatkowo zamówiłem dwa komplety anten radarowych, gdyz te zestawowe do niczego się nie nadają. 

https://m.ebay.pl/itm/Flyhawk-FH700136-1-700-WWII-German-Naval-Radar-I-/371702934050?txnId=1075927976024

https://m.ebay.pl/itm/Flyhawk-FH700137-1-700-WWII-German-Naval-Radar-II-/371702934085?txnId=1075927866024

 

DSC_0503-1280x960.JPG

DSC_0504-1280x960.JPG

DSC_0505-1280x960.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to chyba najwięcej zabawy będzie z malowaniem samolotów. Sam model ma bardzo mało części i więcej zabawy będzie z dodatkami. W sumie mnie to cieszy, zwłaszcza że jednocześnie będę robił Kujawiaka. Sam kadłub Grafa jest dość duży 38 cm, więc części może mało, ale będzie co malować! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 month later...

Super będę obserwować ... ? póki co mój 1/350 Graf Zeppelin w drodze. Jeszcze graty dokupić. Ale chyba poczekam skończę mojego Z43 i zajmę się grafem spee. Bo i jeszcze Prinz Eugen i Tirpitz hehe tylko czasu mało ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Kadłub został pomalowany, jednak muszę dokonać kilku poprawek. Nie wiem czemu, ale myślałem, że łączenie kadłuba z pokładem będzie mniej widoczne. Teraz niestety będzie musiała pójść w ruch szpachla, szlifowanie i znowu malowanie. Problemu z tym jakiegoś dużego nie będzie, ale trochę czasu na tym zleci. Jak się z tym uporam, to zabiorę za nadbudówki i resztę drobnicy. Następnie lakier i cała masa efektów specjalnych :)

018.JPG

019.JPG

020.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wcześniej nie pokazywałem, ale jakiś czas temu doszły mi tramwaje i nowe pojazdy. Niestety pojazdy, które są z tej samej firmy co tramwaje, trochę nie trzymają skali w porównaniu do reszty pojazdów. W sumie to nie ma co się tym przejmować, ponieważ mam tyle osobówek i ciężarówek, że nie będę musiał ich użyć.

021.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz nam tu pomału Akademie modelarstwa w 1/700 Chudy. Mimo, że dojdą jeszcze olejowe bajery to już widać kadłub okrętA a nie plastikową zabawkę..  "co nie zdążyła się ubrudzić".

Szacun za debiuty przy tych marmurach..  PoszłEś cesarskOm drogą kolego. I dobrze. Kiedyś i ja na nią wkrOczĘ. Bee... :mrgreen:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cacy wyszło malowanko.

Recepta na lufy z igieł.. jak się zetnie odpowiednio nasadke to można wsadzić ja do dremelka lub innego toola i wyprofilowac w stożek lekko. Żeby nie były takie rury. Przy masztach przecwiczylem. Prosta i szybka metoda. IMG_20190430_112122.thumb.jpg.a6bd6ae15ba8c4cf27efb83816e68ab5.jpgNa fotce właśnie igłę mam nasadzona. :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

No dobra, co było do pokończenia zostało pokończone, tak więc teraz mogę spokojnie ruszyć z budową Szczecina :D Na początek wstępny szkic i przygotowanie do budowy nabrzeża. Pierwszym pomysłem jaki przyszedł mi do głowy, jak zrobić cegły na nabrzeżu, było rycie w hipsie. Pomysł ten został szybko zweryfikowany negatywnie. Zrobić cegły na 4mm wysokości nabrzeża raczej nie jest łatwe. Drugi pomysł to pociąć paski hipsu o grubości 0,3mm, następnie naciąć je co 1 mm i składać ze sobą. Pomysł spoko tylko dużo roboty. Tak więc pociąłem prawie 6 m hipsu, wykonałem prawie 6000 nacięć i tak to wyszło. Teraz na górze nabrzeża muszę jeszcze wykonać płyty betonowe z odrobinę grubszego hipsu.

027.JPG

026.JPG

028.JPG

029.JPG

030.JPG

031.JPG

032.JPG

033.JPG

034.JPG

Edytowane przez chudyhunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.