Jump to content
chudyhunter

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter

Recommended Posts

Hmmm ale jak Ty teraz firanki powklejasz w te okna od wewnątrz:hmmm:

56 minut temu, Messer napisał:

Hmmm ale jak Ty teraz firanki powklejasz w te okna od wewnątrz:hmmm:

Firanki? Was ist das??? :szczerbol:

Początkowo miały być, ale doszedłem do wniosku, że czasami mniej znaczy lepiej. W ostatniej kamienicy w tym ciągu będą witryny sklepowe i tam okna są dużo większe, tak więc tam już coś wykombinuje

Podświetlenie zrobisz? Klimacik taki byłby, skoro latarnie mają się świecić.

Marcinie, taki pomysł też był, ale doszedłem do wniosku, że nie będę przeginał. Przystosowanie kamienic pod oświetlenie zajęłoby trochę czasu i wydłużyło składanie wszystkiego do kupy. W sumie to i bez tego mam jeszcze pracy na ładnych kilka miesięcy, więc nie ma co przeginać, zwłaszcza że jest to 700ka. Myślę że na dioramie bo dzi się tyle działo, że oświetlenie za bardzo nic by nie zmieniło

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

1 godzinę temu, chudyhunter napisał:

i bez tego mam jeszcze pracy na ładnych kilka miesięcy, więc nie ma co przeginać, zwłaszcza że jest to 700ka. 

Idź na całość idź na całość - skandował tłum, ale twórca tylko uśmiechnął się pobłażliwie i poszedł własną drogą weny modelarskiej.... 

Gdy odchodził, dremelki szumiały cicho w dali 

• Haha 1

Tak mi jakoś wyszło niespodziewanie 😋

Normalnie niemalże jak Wątłusz Pierwszy. 

„Zachodzi słońce nad Wędzarnią krwawo, Słychać krzyk drobiu Więckowskiej nieświeży,

Sezon skończony, żegnaj sławo! Na zwiędłych liściach znokautowany bokser leży..."

:haha:

• Haha 2

Widzę, że tworzy się nam tutaj małe kółko poetyckie :haha: Panowie, mam dla was dobrą wiadomość! Na rogu Steinstraße będzie kawiarnia. W każdy piątek od godziny 18, będzie organizowany wieczorek poetycki w trakcie którego będziemy mogli raczyć się wyśmienitymi trunkami :D

Ale to nie jest dział o budynkach i dioramach.

27 minut temu, bazylms napisał:

Ale to nie jest dział o budynkach i dioramach.

W sumie racja! No nic, pozostaje zakończyć warsztat i przenieść się do działu dioram. 

Jak wrzucisz przynajmniej jedną fotkę statka na stronę to ci wybaczę i przymknę oko :woot:

14 minut temu, bazylms napisał:

Jak wrzucisz przynajmniej jedną fotkę statka na stronę to ci wybaczę i przymknę oko :woot:

Myślę że jak doda jeszcze konewkę do podlewania drzewek to na dioramy się nie załapie :stop:

Mam pytanie przyglądam się tym twoim drzewkom i pyt z czego to to jest, porwana gombeczka jako liście i druciki jako konary - robiłeś szkielety tego ? 

W dniu 9.02.2020 o 16:36, M.A.V. napisał:

ulica bajera !   jeśli miałbym coś zasugerować to dorób studzienki dla deszczówki przy krawężnikach - przy takim dopracowaniu detalu ich brak będzie kuł w oczy

Czy teraz jest Pan zadowolony? :chytry:

_20200325_110348_copy_1024x585.thumb.jpg.08507b1399caff4e9e334be5c21d614d.jpg

• Like 2

Zatkana? Wycieniujesz oczywiście?

3 minuty temu, Marcin M. napisał:

Zatkana? Wycieniujesz oczywiście?

Oczywiście. Pod studzienką będzie wymalowanie. Na razie jestem na etapie malowania samych studzienek. Ta tutaj przyłożona tylko do fotki. 

Ajajaj. Zapomniałem o czymś. Czy sprawdziłeś, jak się sprawa miała z nawierzchnią chodników? Wzdłuż skarpy zadrzewionej leżą do dzisiaj płyty granitowe. Na wczesniejszym odcinku mogły być płytki chodnikowe, możliwe że nawet z takim napisem

.image.jpeg.4e78174a41519e4cec8c8c32b95fdd9e.jpeg

• Haha 1

Ten właśnie. Ciagnie się aż do fontanny na Hakenterrase.

image.thumb.png.53666f8603fe0b007676d305db405197.png

Do skrzyżowania - płytki, prawdopodobnie "z epoki". Choć napisów "comet" nie widać... Ale one były tylko na co którejś.

image.thumb.png.845334b250c54beb0a2eff9c851f3a1e.pngDo skrzyżowania

Marcinie powiem tak, robienie czegoś takiego jest kompletnie bez sensu! No ale w związku z tym, że jesteś ze Szczecina, to specjalnie dla Ciebie postaram się to zrobić, a przynajmniej podejmę próbę :D

• Like 2
  • Thanks 1

A no widzisz. Ktoś kiedy zobaczy i powie że "nie koszer", bo to czy tamto. Przynajmniej będziesz wiedział co i jak. A płytki z napisem Comet (albo z wytłoczonym rysunkiem komety) są gdzieniegdzie do tej pory na ulicach, swoją drogą, dobrą farbę mieli. Kiedyś myślałem, że to reklama samolotu dostępnego w zestawach Plasticarda.

15 minut temu, Marcin M. napisał:

A no widzisz. Ktoś kiedy zobaczy i powie że "nie koszer", bo to czy tamto. Przynajmniej będziesz wiedział co i jak. A płytki z napisem Comet (albo z wytłoczonym rysunkiem komety) są gdzieniegdzie do tej pory na ulicach, swoją drogą, dobrą farbę mieli. Kiedyś myślałem, że to reklama samolotu dostępnego w zestawach Plasticarda.

Zawsze się znajdzie ktoś, kto powie, że na kole samochodowym w skali 1/700 bieżnik jest w drugą stronę :haha:

• Haha 1