Jump to content
chudyhunter

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter

Recommended Posts

Posted (edited)

No dobra, co było do pokończenia zostało pokończone, tak więc teraz mogę spokojnie ruszyć z budową Szczecina :D Na początek wstępny szkic i przygotowanie do budowy nabrzeża. Pierwszym pomysłem jaki przyszedł mi do głowy, jak zrobić cegły na nabrzeżu, było rycie w hipsie. Pomysł ten został szybko zweryfikowany negatywnie. Zrobić cegły na 4mm wysokości nabrzeża raczej nie jest łatwe. Drugi pomysł to pociąć paski hipsu o grubości 0,3mm, następnie naciąć je co 1 mm i składać ze sobą. Pomysł spoko tylko dużo roboty. Tak więc pociąłem prawie 6 m hipsu, wykonałem prawie 6000 nacięć i tak to wyszło. Teraz na górze nabrzeża muszę jeszcze wykonać płyty betonowe z odrobinę grubszego hipsu.

027.JPG

026.JPG

028.JPG

029.JPG

030.JPG

031.JPG

032.JPG

033.JPG

034.JPG

Edited by chudyhunter

Jesteś pewien tych wymiarów cegieł w tej skali - wyglądają lekko duże przy figurce - ?

21 minut temu, Messer napisał:

Jesteś pewien tych wymiarów cegieł w tej skali - wyglądają lekko duże przy figurce - ?

Wiem że cegły nie są w skali, ale powiedz mi, jak byś chciał zrobić cegły w skali 700? dydaje mi się że 3rzedy cegieł na 1mm to i tak dobrze. Jeśli miałbym się trzymać skali, to ciania mogłaby być zwykła płaską ściana z plastiku. Tak więc 11 rzędów cegieł na 4 mm wydaje mi się ok

No ze się będziesz musiał tłumaczyć z tych cegieł to nie myślałem. :mrgreen:

To w ogóle były cegły?  Nabrzeża to raczej z bloków betonowych robili. 

035.JPG

A tutaj przygotowałem sobie nowe nabrzeże, wysokość ta sama, tylko nie 11 rzędów cegieł, a 44 :szczerbol:

036.JPG

Posted (edited)

Oj..... czemu tak agresywnie? Ja się tylko pytam :)  Sam efekt mi się bardzo podoba i osobiście zostałbym przy tych 11 rzędach i tyle. Już siedzę cicho:piwo:

Edited by Messer

Spoko, nikt nikogo nie bije :) Nie mówię, że nie można by zrobić mniejszych, ale... Przy tej skali jest sporo problemów i wieczne dyskusje że coś jest za małe, za duże itd. Moim zdaniem jeśli coś można pokazać, nawet jeśli będzie trochę za dużo, to trzeba to pokazać. Teraz cegły są widoczne gołym okiem z 20 cm i myślę że jest to ok. Do tego dochodzi kwestia malowania, łoszowania, zacieków itp. i przy większej ilości rzędów na 1mm mogłoby to wszystko zlac się w jedną kupę. Więc robienie czegoś tylko po to by było małe, a niekoniecznie widoczne jest bez sensu. Mam hips o grubości 0,1 mm i w sumie on byłby odpowiedni. Na 1mm 10 rzędów cegieł. Tylko po co? Dobrze wiemy, że nic nie byłoby widać i równie dobrze można dać płaski kawałek plastiku

Dlatego Messer wydaje mi się, ze teraz to jest taki złoty środek, duże, ale małe :) I spoko, odzywaj się :piwo:

Posted (edited)

Świetny pomysł z tym hipsem i cegłami, ja to już tych 11 rzędów nie widzę ale na pewno są. 

4 godziny temu, Super_Hans napisał:

Faktycznie cegły

Nabrzeża były robione ze wszystkiego bloki, kamień , cegła ,beton ... zależy gdzie i co mieli pod reka, abstra:bip:ac od uwarunkowań historycznych...

chwilowo mam temat na tapecie, będąc na górze zen...  ( palcem nie wskaże, kto mnie tam wyslal... ;)) 

Edited by laskonogi
  • Haha 1

Laskonogi Ty już złaź z tej góry i bierz się do roboty :)

Rozrysowalem sobie cały układ ulic i zacząłem wstępnie formować teren. Trochę zabawy z tym będzie, a nawet dużo. Na razie wydrukowałem sobie jeden budynek, by dostosować skale i mieć szablon do dajszej pracy. W głowie jakoś wydawał się większy i już wiem, że czeka mnie od cholery roboty. Nawet nie chce myśleć, jak mam wykonać 40 cm kamienic... 

_20190727_205531-1280x731.JPG

DSC_1180-1280x960.JPG

DSC_1179-1280x960.JPG

Posted (edited)

Co do cegieł, to narysuj sobie jakie być chciał  w corelu i uderz do kolegi , który na PWM ma nick soris. On jest z Sopotu, jeśli dobrze pamiętam i ma dostęp do plottera laserowego. Wypali ci te cagły w pasku materiału, pogadaj z nim na pewno coś doradzi a to też szkutnik jest 😉 

Edited by Qz9
  • Like 1

Dzięki Qz9 już napisałem :piwo: Jeśli faktycznie jest w stanie to zrobić, to z pewnością skorzystam. Może jest to dobre rozwiązanie do zrobienia budynków. Cegieł na nabrzeżu i tak praktycznie nie będzie wydać. Całość ma długość 52 cm i zostanie zakryta przez Grafa 39 cm, transportowiec jakieś 5 cm, holownik 4cm, więc na dobrą sprawę będzie wydoczne tylko 4cm nabrzeża :)

Posted (edited)

Będzie widać -tyle że w warsztacie :lol: Robi się bardzo ciekawie - działaj, działaj :)

Ps - zrób sobie dwie, trzy kamienice,zalej silikonem i powielaj z żywicy - jak coś służę pomocą ( silikon,żywicę i doświadczenie mam ).

Edited by Messer

Robi się ciekawie Messer i sam jestem ciekaw, jak to wszystko wyjdzie, a przyznam że nie mam pojęcia :mrgreen: Spoko, przez chwilę przeszło mi przez myśl, by może to faktycznie spróbować odlać, by mieć na przyszłość, ale za chwilę pomyślałem "tylko po co" :D Pomyślę jeszcze o tym i jak coś to się do Ciebie odezwę :piwo: może najdzie mnie jeszcze kiedyś wena na robienie czegoś takiego. 

Odlew wypas, czekam ... Będzie świetnie 

Kilka dni upłynęło nad zastanawianiem się z czego i w ogóle jak wykonać bruk w tej skali. W związku z tym, że wszystkie gotowe materiały z których mógłbym wykonać bruk nie spełniły moich oczekiwań, postanowiłem wykonać go samemu. Z kawałka miękkiego tworzywa wykonałem formę, którą ugniatałem odpowiednio zeszlifowanym wkrętem. Następnie forma została zalana silikonem odlewniczym i tak to wyszło. Jest to pierwsza próba, jaką wykonałem. Wydaje mi się, że efekt jest bardzo zadowalający, w związku z czym przystępuję do wykonania większej formy.

037.JPG

038.JPG

1 minutę temu, Szydercza Gała napisał:

Kawał dobrej, nikomu niepotrzebnej roboty :wink:

:haha:

Gdy ma się za dużo wolnego czasu, a bąki przedostają się z czterech liter do głowy, to radzą się posr... tzn. głupie pomysły :szczerbol:

• Haha 1

A gdybyś spróbował jeszcze wyryć bruk na płycie kartonwo-gipsowej? Na mokro zdzierasz papier i potem jakimś ostrym szpikulcem ryjesz kostki. 

1 minutę temu, bazylms napisał:

A gdybyś spróbował jeszcze wyryć bruk na płycie kartonwo-gipsowej? Na mokro zdzierasz papier i potem jakimś ostrym szpikulcem ryjesz kostki. 

Takie rzeczy, dokładnie jak piszesz, robiłem w 1/35. Kostki były duże, a i tak czasami gips pękał. Przy tej skali nie zda egzaminu. Z resztą za dużo roboty, a tutaj mając gotową formę, mogę odlewac małe fragmenty i łączyć ze sobą,

No to czekam na dalsze postępy. 

Łał szacun podpatruje i czekam na więcej 

laser, tylko pal laserem a nie dziergaj ręcznie, szkoda czasu...

Laser odpada, ponieważ teren nie będzie płaski. Od kamienic do nabrzeża schodzi w dół i tak samo od środka do lewej schodzi w dół. Nie wiem w jakim tworzywie wypalają, ale raczej nie jest na tyle elastyczne, by dało się je przykleić do uformowanego terenu. 

Greif, jakieś namiary, kto robi coś takiego, coś wiecej możesz powiedzieć?