Jump to content
chudyhunter

Graf Zeppelin 1945 - 1/700 Trumpeter

Recommended Posts

7 godzin temu, bazylms napisał:

Będziesz go mocno tyrał? 

Mocno chyba nie. Myślę że tak w granicach dobrego smaku. 

Dzisiaj, korzystając z chwili natchnienia udało mi się trochę popracować nad dioramą. W związku z tym że jestem przy kasie, na bogato fotka z piątakiem :D

Chodnik zostanie pomalowany gdy zabiorę się za malowanie całości dioramy, by nie odstawał kolorystycznie od reszty.

059.JPG

054.JPG

056.JPG

057.JPG

Bardzo dobrze to wygląda , niedzielny spacer z dzieckiem , monumentalny pomnik ku czci piątaka... 

• Haha 1

nono bardzo ładnie myślę sobie że trzeba sie zwijać z moim rachitycznym klepiskiem :) gratulacje 

Dzięki chopy, cieszę się że się podoba. 

Laskonogi Ty tam się nie obijaj, tylko bierz się do roboty :) (powiedział ten co walczy z Grafem prawie od roku i końca nie widać :P) 

Z Grafem? Lotniskowiec z kawałkiem wody to wtedy by pasowało, a tu "a moze jeszcze ta uliczka albo do tego parku zrobie" :D

Bardzo fajnie wyjdzie taka pocztówka 3d

Unicaunica, jak a razie jadę według założonego planu. Teraz okazało się, że jest to trochę głupi plan, bo od cholery z tym roboty, ale tak jak mówisz, mam nadzieję że wyjdzie z tego fajna pocztówka :)

8 minut temu, Szydercza Gała napisał:

Walnij im tam jeszcze psa w parku, z patykiem w pysku, zrobi robotę.

:haha:psa i dziadka na ławce z gazeta, ktowy w dodatku karmi gołębie :)

• Haha 2

i latarnie, i kota, i pana na rowerze - swoją drogą ostatni natknąłem sie na rowery w 350 :)

34 minuty temu, chudyhunter napisał:

Laskonogi Ty tam się nie obijaj, tylko bierz się do roboty

np przecież robie :) tylko dystyngowanie ... 🤣

Laskonogi śmiejesz się, ale dobrze mówisz :) Będą latarnie, ławki, nawet gdzieś widziałem konie w 1/700 i przez chwilę miałem myśl, by je kupić i zrobię bić jednego który ciągnie wóz :D

Tak wyładowany bańkami z mlekiem. A obok woźnicy powinien siedzieć kulawy rudy kot z kaprawym okiem  :haha:

• Haha 1

zaraz zaraz gdzie ja miałem ten mikroskop elektronowy - muszę zabrać na najbliższą wystawę modelarską ... :)

6 minut temu, laskonogi napisał:

zaraz zaraz gdzie ja miałem ten mikroskop elektronowy - muszę zabrać na najbliższą wystawę modelarską ... :)

Przyda się! W końcu zobaczyć to kaprawe oko kota łatwo nie będzie :haha:

• Haha 1

Woda praktycznie gotowa. Pozostało nałożyć na nią jedną bardzo cienką warstwę lakieru o wysokim połysku.

060.JPG

061.JPG

062.JPG

fajnie to wyszło !

zastanawiam sie wpatrująs sie w to, i szukając dziury w całym - czy nei za gesta ta fala jak na 700 choć moze to byc tylko wynik optyki i refleksu swietlnego 

Za gęsta? Masz na myśli, że jest za dużo, nazwyjmy to małych fal? Generalnie chciałem uzyskać taki efekt. 

_20191003_132858-1280x723.thumb.JPG.70f59d5847d27dc060d5d602300de8af.JPG

to ja sobie juz nic nie mowie bardzo pielnie ci to wyszło 

Nie no mów, pisz. To że ja coś widzę w dany sposób, nie oznacza że jest ok. Dochodzi kwestia tego co jest w głowie, co chce się zrobić, a co wyjdzie. 

Posted (edited)

Jest bardzo dobrze! W tych wszystkich metodach właśnie o takie drobne zmarszczki i "guzki" chodzi. Szczególnie na spokojnej wodzie. Tu jest port rzeczny więc jak najbardziej pasuje. Metodę przygarniam do warsztatu bez dwóch zdań.

Laskonogi - tutaj jest Grall.

p070v146.thumb.jpg.1c6414e1258d1ec963992db0c6803528.jpg

Widzę że Sir Chudyhunter niespodzianie natrafił na jego trop.

indeks.jpg.d16f9dfd86e5a8408b324f69e06d4dfb.jpg

Edited by Super_Hans
  • Like 2
  • Haha 1

Trzy miesiące myślenia, kombinowania, cudowania, jak zrobić bruk, a najprostsza metoda okazała się najlepsza. Okazało się, że najlepszy efekt udało mi się uzyskać rysując bruk, za pomocą kredek akwarelowych ( czarna, pomarańczowa i niebieska). Na to poszła baza z dwóch odcieni szarości, a następnie lakier i oleje ( brązowy i piaskowy). teraz całość zostanie pokryta kolejną warstwą lakieru i na to przyjdzie kurz w postaci pigmentów.

063.JPG

064.JPG

065.JPG

066.JPG

067.JPG

068.JPG

• Like 4

Fajowo ale pomusl z ponczocha mial cos w sobie... :)

fajowo wyszlo 

15 minut temu, laskonogi napisał:

Fajowo ale pomusl z ponczocha mial cos w sobie... :)

fajowo wyszlo 

Niestety okazało się, że przy tak dużej powierzchni ciężko jest uzyskać odpowiedni wzór. Miejscami powierzchnia miała idealnie odwzorowany bruk, a w innych była albo zbyt słabo widoczna albo wszystko zlewało się w jedną wielką plamę. Tak więc pomysł z rajstopami nie wypalił i jedyne co można z nimi teraz zrobić, to założyć na głowę i pójść do żabki po browara :haha:

Jakiś czas temu uświadomiono mi i w sumie to ma sens, że na pokładzie Grafa cumującego w powyższym porcie nie powinno być samolotów. I faktycznie, po co miałyby stać na pokładzie, skoro cała obsługa i wszystko co z nimi związane odbywałoby się pod pokładem albo gdzieś w jakimś stacjonarnym warsztacie/bazie. Jakieś pomysły już są co by dać na ten pokład, by nie był on taki pusty, ale może wy macie jakieś pomysły? Tak więc ogłaszam:

KONKURS!!!:D

Co dać na pokład, czym go zapełnić, by nie był taki pusty?

Osoba która przedstawi najlepszy pomysł i zostanie on wykorzystany w nagrodę otrzyma jeden punkt do reputacji użytkownika :mrgreen: