Skocz do zawartości

Jaki F-16 w 1/72


Wokulski

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Wokulski napisał:

Ale jeśli chciałbym zrobić konkretnie F-16D block 52+ to jaki zestaw mi zostaje? 

Słyszałem że Izraelską Sufę można przerobić na naszego.

Z Kineticka D Block 52+ zrobisz model, ale raczej będzie odstawał jakością wyprasek od tego co do tej pory budowałeś na forum. Dla niektórych to każdą szesnastkę z garbem można przerobić na naszego nawet Baraka... Pytanie czy interesuje Ciebie wmiarę poprawny model czy rzeźba wmiarę poprawnego modelu ? ? Jak coś to mam takiego F-16D Block 52+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirage3 napisał:

Z Kineticka D Block 52+ zrobisz model, ale raczej będzie odstawał jakością wyprasek od tego co do tej pory budowałeś na forum. Dla niektórych to każdą szesnastkę z garbem można przerobić na naszego nawet Baraka... Pytanie czy interesuje Ciebie wmiarę poprawny model czy rzeźba wmiarę poprawnego modelu ? ? Jak coś to mam takiego F-16D Block 52+...

Nie jestem takim purystą merytorycznym. Ważne żeby kształtem przypominała szesnastkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wokulski napisał:

Słyszałem że Izraelską Sufę można przerobić na naszego.

Można. Zestaw Hasy ma praktycznie wszystko co potrzeba: zasobnik ze spadochronem, zbiorniki konforemne, prawie wszystkie anteny - brakuje bodajże tylko mieczowej anteny na krawędzi wlotu powietrza, ale to najprostsza rzecz do dorobienia.
Hasegawa robi nienajgorszy zestaw, choć trochę ubogi w detale, za to ma piękne, niezwykle wąskie i wyraźne linie podziału. Spasowanie za to jest takie trochę średnie ale bez tragedii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Solo napisał:

Można. Zestaw Hasy ma praktycznie wszystko co potrzeba: zasobnik ze spadochronem, zbiorniki konforemne, prawie wszystkie anteny - brakuje bodajże tylko mieczowej anteny na krawędzi wlotu powietrza, ale to najprostsza rzecz do dorobienia.
Hasegawa robi nienajgorszy zestaw, choć trochę ubogi w detale, za to ma piękne, niezwykle wąskie i wyraźne linie podziału. Spasowanie za to jest takie trochę średnie ale bez tragedii.

Nie ma...

https://www.1999.co.jp/eng/image/10114563/70/4

 

Znajdź zasobnik z spadochronem...

 

A teraz porównaj

https://www.1999.co.jp/eng/image/10408932/70/4

 

Znajdź zasobnik z spadochronem...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo ma rację Hasegawa byłaby najlepsza jest delikatnie wykonana choć trochę biedna w detale... czas na waloryzację ! ? Jakaś blaszka Edzia i koniecznie dysza silnika bo fabryczna to jakaś pomyłka. Tylko może być problem z samym modelem...Trzeba poszukać, może ktoś chce sprzedać połowę zestawu Hasegawy ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatków nie brakuje: kabina, wnęki podwozia, dysza Airesa. Tyle tylko że to tak średnio pasuje do tego modelu i ja się strasznie namęczyłem żeby to w nim upchnąć.
Polecam tylko dyszę, bo ta Hasegawy jest nieciekawa, ale trzeba ją ukształtować w gorącej wodzie, bo Aires nie wiedzieć czemu sprzedaje je wygięte listkami na zewnątrz, jak rozwijający się kwiatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.