Skocz do zawartości

IJN FUSO 1944r. - 1/700 Aoshima


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie krzywo, więc do poprawki, dzięki :piwo:  O ciekawy pomysł z tym surfacerem, przetestuję. Imitacja linoleum wraz z szynami i obrotnicami była, ale szyny i obrotnice były nie do końca tam gdzie powinny, więc wszystko zostało zeszlifowane na gładko. Szyny i obrotnice będą z zestawu blach, a linie linoleum trzeba odtworzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa to o to Ci chodzi :D hehe, tak, pokłady są jednolite i przyznam, że zastanawiałem się, czy te pokłady powinny być szare, czy w kolorze linoleum i stwierdziłem że skoro są gładkie to zrobię je szare. Nie wiem czy to będzie poprawne, ale jeśli bardzo chcecie, to chyba z pędzla pociągnę je na brązowo. A co do pokładu na rufie, to zastanawiałem się nad drucikiem tak jak piszesz, albo nad nicią, którą wykorzystuje do wykonania olinowania

Bazylms a no mieli. Jak to składałem to się zastanawiałem kiedy to się skończy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesiek, wiemy, że jesteś zawsze wierny kolorom z instrukcji. Tyle, że instrukcja to jedno a zdjęcia i monografie drugie.  Fuson to nie mój konik, nigdy go nie studiowałem zbytnio, ale po 3 minutach w necie można stwierdzić, że miał na rufie pokład linoleum pod obrotnicami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem expertem od japońców ale zanim się chłopaki pobijecie chciałbym coś wyjaśnić  :mrgreen:

pokład z linoleum został wprowadzony na Fusiaku podczas drugiej modernizacji (o ile mnie pamięć nie myli to był chyba początek 1941) gdy zrobiono "pokład lotniczy" na rufie. Linoleum było położone wyłącznie na tym pokładzie lotniczym. Na reszcie pokładu było standardowe dechy z drewna tekowego.

Jeszcze zagrzebie i to sprawdzę tak żeby była pewność na 100%

No chyba że blacman potwierdzi - wtedy nie będzie żadnych wątpliwości :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V., no co Ty!?  Profesora nie budzi się w nocy, żeby zapytać o kwestię dostępną w każdym skrypcie...  :mrgreen:

Ja się na japońcach nie znam.. (no trochę) . Przecież linoleum to hallmark japońców. To żadna tajna wiedza.

Na prawdę.. nie trzeba kolegi blacmana pytać jeśli w 5 minut w necie można sprawdzić że oczywiście w Tone, ale także w modelach cześka - na Fuso, Takao, Nagato ten błĄzowy to linoleum.. Dlatego właśnie są dwa kolory w instrukcji - teak i bronzowy. Przecież nie malowali stali ani desek na brązowo!... Brązowy to linoleum.. Jeśli się już go maluje to innego wyjścia nie ma.

Oczywiście można doszukiwać się zdjęć.. dat, czy nie walnąć stalowego/kure zamiast linoleum.  Był rozkaz pod koniec wojny by linoleum zrywać bo paliło się to gó.. strasznie! Sam do końca nie jestem pewien czy u Japonki na pagodzie było jeszcze lino w 44. Tu oczywiście Dan Kaplan czy blacman mógłby pomóc.

Sorry Chudy za offtopa.

Czesiek :piwo:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, spoko, żaden offtop. Jest to dość ciekawa kwestia. Z pewnością linoleum było na rufie i tego się będę trzymać. Co do pagody, to cholera wie. Poszukam, zobaczę może coś się znajdzie. Przeglądałem trochę fotek modeli i to całkiem ładnie wykonanych i linoleum na pagodzie nie widziałem. Na razie zrobię na szaro, a najwyżej jak się coś urodzi, to się machnie na brąz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super_Hans - spoko, ja to tylko naskrobałem bo miałem wrażenie że się zrobiło trochę nerwowo :mrgreen:

Czy pod koniec wojny gumy demontowali to nie wiem :hmmm:  co do "pagody" to jestem na 100% pewny że żadnego linoleum nie było -->  albo dechy albo płyty ryflowane.

Najlepiej by było zajrzeć do Anatomy of the Ship dedykowanej Fusiakowi - nawet gdzieś się u mnie poniewiera, ale obawiam się, że zanim się do niej dokopie to tydzień minie bo nawet nie wiem w jakim kartonie zalega  :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M. A. V. tak się składa że anatomie Fusa mam i jutro jeszcze raz na spokójnie do niej zajrzę. Pokłady pagody tylko na pierwszym poziomie miały dechy, w kilku miejscach była bla ha ryflowana, a reszta jest płaska (oczywiście tak to wygląda na modelu Aoshimy, który jest dość mało dokładny, więc nie ma co się tym kierować). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, ale listwy łączące to brązowe pokrycie pokładu ( bo jak ustalił nasz ekspert japoNCki nie może to być linoleum) były z mosiUNdzu a nie miedzi, ergo farPka brass a nie copper... Poza tym mosiężny drut jest fajniejszy bo ładnie trzyma prosty kształt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd ja Ci Gała wezmę mosiężny drucik do takiej skali? :D jak masz jakis pomysł do czekam na propozycje :piwo: Nie znalazłem nic cieńszego niż drucik z kabla od słuchawek. Wyszło miejscami trochę krzywo, więc nie wiem czy jeszcze raz tego nie zacznę. Co do koloru to nie ma problemu, się pomaluj na taki jaki ma być. Z resztą i tak najpierw całość podkładem, więc listwy będą malowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.