Jump to content
chudyhunter

IJN FUSO 1944r. - 1/700 Aoshima

Recommended Posts

Bo tym razem to model występuje w roli dodatku. 

Ładnie to wszystko zaczyna wyglądać. 

1 minutę temu, chudyhunter napisał:

W sumie to chyba zaczynam bardziej wchodzić w dział dioram niż okrętów :szczerbol:

Zdecydowanie, ale i tak jest fajnie :super:

Do tej skali to dioramka jest naturalnym środowiskiem :)

Jeśli chodzi o zanurzenie skał to jeśli przyjąć że to morze to takie szpary fajnie oddają erozje i odpływ więc też ma to sens, a efekt schowania się pancernika też jak najbardziej na plus to nadaje realizmu jak dla mnie 😉

Wypociny z kilku ostatnich dni. Dzisiaj może uda mi się zakończyć pracę nad kadłubem. 

_20190110_111111-1280x960.JPG

_20190110_111017-1280x960.JPG

Edited by chudyhunter

A to Ci tu też napiszę...

Znakomicie to wygląda!!!. Dno wymiata. Jeśli to tylko trening przed angolskim "dzięciołem" to już na niego czekam. 

Musisz teraz zrobić na prawdę dobra wodę bo inaczej będzie go szkoda. :mrgreen:

Podoba się, choć nie wiem czy te rdzawe zacieki nie za mocne trochę.

Nooooooo, zaczyna wygladać😁:super:

Dopieszczanie nadal trwa. Pokład przejechałem kredkami akwarelowymi, doszły relingi, muszę jeszcze popracować nad rdzą i na koniec matowy lakier. Może za maksymalnie dwa tygodnie dojdą do mnie działka typ 96 25mm. 

DSC_0511-1280x960.JPG

DSC_0509-1280x960.JPG

DSC_0512-1280x960.JPG

DSC_0510-1280x960.JPG

_20190114_232226-1280x804.JPG

• Like 1

Podoba mi się :super:

W AWRUKU słuszna rada jest.. Więcej rdzy - NIE. To co jest - czUrną rdzą centralnie w to co już masz. Tak jak o tu:

structure-painted-ship-rusty-streaks-450

Burty SUPER! Tak jak pisze Hans, to już granica rdzy, nic więcej nie kombinuj. Dla mnie rewelacja!

Chciałbym napisać coś innego, ale się nie da. Ładnie wygląda.

15 minut temu, bazylms napisał:

Chciałbym napisać coś innego, ale się nie da. Ładnie wygląda.

Bez krytyki nie ma postępu :haha:

No to zaczynam dłubaninę przy holownikach. Szukałem jakichkolwiek informacji na necie na temat japońskich holowników, ale nic nie mogę znaleźć. Jeśli ktoś posiada jakieś zdjęcia, to byłbym bardzo wdzięczny. Jeśli nie, to będę się opierał na zdjęciach podobnych holowników i improwizował. Zastanawiam się nad malowaniem i chyba zrobię tak, że burty będą czarne, pokład drewniany, a cała reszta szara. Nie wiem czy tak było i jeśli to błąd, to proszę mnie z niego wyprowadzić :mrgreen:

_20190116_162440.JPG

• Like 1

Faktycznie mało informacji o tych holownikach, że nie wspomnę o zdjęciach.

Ten większy u Ciebie to chyba klasa Tategami. Znalazłem tylko coś takiego. Musisz tylko opony z TEGO autobusu HiLterJugend i skórę z Żubra na dziobie zawiesić... 

Pewnie widziałeś bo z googla:

http://www.combinedfleet.com/Tategami_c.htm

A że klejenie tych pierdUł Ci świetnie wychodzi to chyba nie trzeba już pisać... :mrgreen:

nagaura.jpg

Edited by Super_Hans

Cholera wie co to za klasa, aż tak się nie zagłębiałem, ale dzięki za rysunek. Skóra i opony będą obowiązkowo! Chyba jednak zrobię całe holowniki na szaro. 

Godzinę temu, chudyhunter napisał:

Cholera wie co to za klasa, aż tak się nie zagłębiałem, ale dzięki za rysunek. Skóra i opony będą obowiązkowo! Chyba jednak zrobię całe holowniki na szaro. 

Taka opcja wydaje się bardziej logiczna.

Z drewna sam jestem nawet zadowolony. Dawno nie malowalem i wyszło całkiem dobrze. Przez chwilę miałem pomysł by że skrawków pokładów zrobić, ale przy tak małej skali nie wyglądało by to za dobrze. Tak więc jedziemy dalej według schematu, :D