Jump to content
ams

Tiger I "323" 502 Pz. Abt. - 1/72

Recommended Posts

Witam szanownych... znowu Tygrys. Tym razem ze znanej fotografii, w nietypowym malowaniu. Zawsze chciałem takiego zrobić i stało się... Jako, że wcześniej nie robiłem tak ubłoconego pojazdu więc do tematu podchodziłem jak do jeża. No ale skończyłem, więc pokazuje. Jak wyszło oceńcie sami.

 

Model to Revell, Dodatki RB model: lufa, blaszki to zbieranina z pozostałości, Liny plecione własnoręcznie. Malowany Tamiya, + Pigmenty ii żywice MIG, oleje Wilder.

Zapraszam do obejrzenia.

 

Fotka inspirująca

aLWlEDD.jpg

 

I reszta:

48cxOtY.jpg

 

xNTNaWg.jpg

 

VLGpH8g.jpg

 

OO4xn7r.jpg

 

caA5Vst.jpg

 

gyTGcwX.jpg

 

I7T3L0I.jpg

 

PmBXkM8.jpg

 

6of50c5.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
Super, a wielki plus za wzorowanie na zdjeciu ps ale o antence chyba zapomniales

Dzięki... Faktycznie! Dzięki za zwrócenie uwagi ... Poprawiam... :c)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Świetnie wygląda

Mi trochę nie pasują te figurki... A szczególnie ten dziadek z tyłu - czyżby chciał tego czołga poczęstować „koktailem Mołotowa”?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mi trochę nie pasują te figurki... A szczególnie ten dziadek z tyłu - czyżby chciał tego czołga poczęstować „koktailem Mołotowa”?

Figurki czołgistów są tymczasowe. Mała prawka w malowaniu Pea Dot camo. Docelowe Będą za jakiś czas. A dziadek, cóż... bimbrem częstuje "wyzwolicieli" :c)))

 

Jeszcze mała uwaga techniczna... Po zrobieniu fotek zauważyłem, że zielona plama na lewym błotniku jest nieco bardziej intensywna... Próba usunięcia nieudanego weatheringu skończyła się usunięciem także oryginalnej plamki... Po poprawce okazało się na zdjęciu że jest za mało przykurzona. Ten mankament już poprawiłem, ale nie będę zaśmiecał wątku dodatkowymi fotkami.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo ładny tzn jak zwykle u ams:) Napracowałeś się z podstawką.

Jak zwykle musze znaleźć jakiś minusik by był bodziec do doskonalenia, minusik to ciut za ciemny kolorystycznie, mam taki sam problem w moich modelach, nie potrafie tak ladnie kontrastujących barw dobrać:)

pozdro

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jak zwykle musze znaleźć jakiś minusik by był bodziec do doskonalenia, minusik to ciut za ciemny kolorystycznie,

Jerzy... Celem dążenia do doskonałości proszę o rozwinięcie uwagi... Z mojego punktu widzenia jak już to raczej jest za jasny... Szczególnie zielone łatki w porównaniu do fotki oryginału...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ams,

Już mówię:)

Brak tam kontrastu np. chałupa czy grunt lepiej dać jaśniejsze, załoszować i ładnie podkreślić jego fakturę, w przypadku chaty tak pięknie wykonanej (!) nie można marnować jej potencjału ale wycisnąć więcej:), ewentualnie suchy pędzel jaśniejszym tonem (ja akurat nie lubie tej techniki w 72 i nie stosuje). Ogólnie Twoje pięknie modele i ogrom pracy należy podkreślać np.ciut intensywniejszym washem. Na dachu Tygryska zwłaszcza widać tą jednolitość powierzchni, brakuje "hajlajtsów" albo washa dookoła włazów czy na tylnej płycie. Spróbuj zastosować kilka odcieni washa a nie jeden bo to skutkuje monotonią. Brakuje jakiejś plamy po oleju itp., pewnie już wiesz o co mi chodzi. Piszę to bo nie wyciskasz piekna jakie drzemie w tych znakomitych pracach. Wielu robi przeciętne modele ale ale malowaniem wyciskają co się da. Musisz się na tym teraz skupić bo ogromny potencjał masz, piękne czyste prace, poziom detalu powala, czas na poziom TOP ams, no chyba że się boisz sławy:)

Ogólnie scenka jest przepiekna choć jej detal nieco uśpiony.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki Jerzy za cenne uwagi. Popracuje jeszcze nad modelem... Szczególnie nad dachem wieży. Faktycznie, jak się teraz przyglądam to brakuje nieco kontrastu. Wynika to z tego, że boję się przesadzić... Nie chciałbym żeby model wyglądał jak z Warhammera 40k. Może i "liznę" tylna płytę... Co do podstawki... chałupkę to chyba z 10 razy przemalowywalem i nie utrafilem...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Z jakiego zestawu pochodzą figurki?

Dziadek z CMK z zestawu z brytyjskimi czołgistami, czarny pancerniak to Cesar (nie polecam) drugi - nie pamiętam...

 

Pozwalam sobie także na mały "update". Nieco poprawek zgodnie ze słusznymi wg mnie uwagami kol. Piotra. Mocniej pocieniowany dach wieży, nieco tylna płyta, dodana antena, poprawiona jasna plama na burcie i inne figurki. Czołgista z Oriona, piechur Zvezda.

 

Eb69eoj.jpg

 

GzJB29O.jpg

 

295i8hI.jpg

 

oeB61GM.jpg

 

O6uQTrm.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.