Jump to content

RWD-5 Plastyk 1:72

Recommended Posts

Nigdy nie miałem okazji (a może pomijałem) skleić tego zestawu. Leżał na półce zapomniany a teraz pewnie gdzieś leży w piwnicy w domu rodzinnym o ile jeszcze nie został wyrzucony

Skuszony promocją o całe (2 zł mniej) w Auchan, postanowiłem kupić sobie ten zestaw, aby posłużył jako "płótno".

Jednak w Lublinie ogłoszono wystawę modelarską, która będzie częścią wystawy historycznej "Militaria XX wieku" a także z okazji 100 lecia lotnictwa polskiego - pomyślałem, że może warto go skleić trochę ładniej i pokazać na wystawie.

Malowany pędzlem, farby revell aqua oraz vallejo. Psiknięty lakierem satynowym.

Co do waloryzacji: Nowe golenie z igieł lekarskich, kręcące się śmigło także z igieł lekarskich. Cały szkielet oszklenia i oczywiście samo oszklenie także nowe. Kadłub cięty na wersję dwumiejscową, dorobiona tablica przyrządów (nie dokładnie, ale żeby było coś widać przez szyby). Wydech także wykonany z igły lekarskiej.

Z oszklenia jestem nie do końca zadowolony ponieważ w trakcie zmieniłem totalnie koncepcję - chciałem przykleić jeden wycięty panoramiczny kawałek przeźroczystej folii do vacu, ale ubzdurałem sobie, że będę każde okienko wycinał i trochę zeszło zanim wymyśliłem jak je wyciąć tak, aby łatwiej dopasować.

Powiem szczerze, że sklejanie zestawu przyniosło mi frajdę, myślałem, że będzie gorzej i poleci więcej epitetów.

Jeśli ktoś jest zainteresowany warsztatem:

https://minihangar.online/warsztat-rwd-5-zts-plastyk-172-cz-1/

https://minihangar.online/warsztat-samodzielna-waloryzacja-rwd-5/

https://minihangar.online/warsztat-malowanie-rwd-5-zts-plastyk/

Galeria:

GOl9HOO.jpg

SS10WUM.jpg

hqMQrcU.jpg

XvEgWsr.jpg

XvEgWsr.jpg

b9pquS2.jpg

7lJPZhl.jpg

ePL0CV7.jpg

63K46xu.jpg

s6r58Kb.jpg

E7yasmn.jpg

LElorF0.jpg

F8eyYmM.jpg

z2w8qJr.jpg

3fV8aeO.jpg

Nie pokusiłeś się by poszukać fotek oryginału i niestety babole w malowaniu.

Najbardziej nieudany statecznik pionowy, gdzie linia koloru czerwonego powinna być znacznie niżej.

A jeszcze kilka fotek jest TUTAJ

Co do fotek to szukałem i się nie doszukałem a tu proszę, jednak

Ze statecznikiem poziomym zorientowałem się przy nakładaniu kalkomanii, ale widzę na fotkach, że płat też miał kolor o czym nie wiedziałem i właśnie tego nie mogłem się doszukać.

Cóż, trudno

A tak - o tym też zapomniałem wspomnieć i nie zapomniałem a celowo pominąłem i zdaję sobie sprawę, że sprawne oko wyłapie

RWD-5 Sci-Fi: drugi pilot musi odchylić fotel pierwszego jak w 3drzwiowym samochodzie, żeby wejść na swoje miejsce