Jump to content
bazylms

T-28 - Hobby Boss 1/35

Recommended Posts

Takiego ruskie go paskuda będę lepił.

hnP-b4Cpn19cI2PLjwG_NFiQEFt65vGVYpboey-5l3a0wlQN5A4UP-AgjgeTGJfzsSYGzgtmF6f7ijZa2kb4qftkRB2sDzwCgljUyoM7IFcFAMPaWqrVMTnOMxtPZ4pE65DhEZUSi5oID9C7Hr2N4C1RY7v900lo4B_SsCTbt93aVeZaKez20Vai-D5juEAPBDbRJvSWWk-KFJ6bDW3gS_yqvBuXS6Bddc_lHmsVeD2aWSMnv-6cZm_VDuGFj1BATduU4pezPQE-I93ranQQbfnYlUCyLDPmZH_cTsvEi3f2D-TIoqstcqx7QOytJ9Smm799mMibiibIBJDfmHIRjj8dIwPbP9SrNxuJNW7AE6Q-Jm924YuB0tnf5h-bOFAklhoI_1p9n2CtkYFSVBBF8SEWWs97-5TkQvfgi3De21I00ZQp2jU7cQFYlqjx2P1AQLaWgDnfi_4PpektaIseCPYk-COKk24kRav5bya2-lxGEXogCcmIb5vumql2nkL-6uADi3XdSQtAXCcUBDDJMplmQo1X1NHURNmVsrnlfJFiw8E354nSKHDf94wsAlgkaCzi2lLhj3AvL1gj_dPTGfMLCj552tdxrMGTxoH0fdx9eDZoknJQOGB5WOUWN_DMTA0LZdsJ-nvVEvBOozOpjlOG=w720-h462-no

Kupa części przy zawieszeniu...

mrBiFh0MzEFl1SEyFFJTg1wL34llh16P5fv1WtQoVMAY15YHzeK-CMSTvdwKG5l5B_blsLhwvEfal_s3DvDpndc7EWos_rnmDy5lnWGKa_9sPs2V6goxblR2NuXlz-v_2XdxihtFOoENgXP3W6bz9l48fzwMNyOawrvuEcbjvXce7uDUWmtw7frz_Y9mivebMjRgyXOSBY6KuQVFxbwI4elxSLCzmKoB9AAxrwzxf-e_Z4ObfqATY1kNzsrRYFcKt76JhMx-_6750kw2qWLSsBuHiXQKFNcYF7MPrr5ReqGInr2fmB4T-IMk-r8G0dd59jL5yQbUmsLrGIrBVi7w0RsAqwRwU4H_Z_mg70EMYYNI2dxuuj5sAI8Shxv_lcCVc6FqVsIWHDzpyNtygGdX5EEMWbCkJtRS8DFMwwHbYHMBhhKPKo-8JvzbcnA-SWDYVf4eV0ld4EFtEqDV5ntz_y0aIRcz3qB_sJZJIMHnH4kFN8nx9S9tZoLuywpEOuq8Rn0QnxJDQjf_8oqqKN4-UIBgXXPUuOYWRMniGyh_CT5Fe_6pZSPbI9onQ2LkeiFpQPLSNe4CE7l3fdAh3hTAd_qSvOvTIkaalWtF1WEqHrrq6hVp5FcA887vw7tdGRmzOYHtS8qF2fQQ-g91y_mj3ra5=w1024-h768-no

... których potem i tak nie bedzie widać. Masa nikomu niepotrzebnej roboty. Wywaliłem też te blachy, bo mi górną płytę szpanowały i nie chciała się ładnie schodzić z boczną.

VF4rXtcIxpLdLeJXVuNQdfJA6oOiiMzucJa9jHGLyRWRYASvFMAU1dClX2L9VPZ5wgGBjgQNzZc82TNZmyaX-HnXXAl38Dgxg937JI5ab6CoOll40AXlhKLiBmfDRSbamOibk4e-H2ZS01vLtTNbB44mnQ6kHWGwJGQ4Wh5bWwB2gZIV3j2_U4KxWgx446bCFaRpViwpdHVcD8kQIL3PcwSt8tRWjFIiduJcTGHIrabIAxE_xT13-zkAL8zgLBa8_YrIypU7dsR49m5n2dqDGSFgHxBUTuz8jN_IUu8j11FjgstMHciksz67MsMGfNxzq0ZRRFULWdrF56tR083KFXejDMWSFFQ7NXhBupoD3fJekR-qsMQ2McjdAT8exc0F7Qzg6GBpU-L2HxtQl5_MC6q1fRgL_0-I05_4Jo_r0GVw_kMz0LRInaHFmIdUW8Nfo2FGLTLQ-V942vvLhsW9T81oiKdTibOkKivPVJDZwnUwUW8AFZjqUxb6feTT7zJXcK5CxEk2qK3sM0XvF-hUbA7pzrClKm-sm-bd_4P1PZ6wDAX3xyK61I3sdQL9bcKzVcmHzn6zWOgrgSutkie6tY4jO3qH5mPEyRfstP3Qib7sozomV0PaLT8467lKcNRC3icB6xh51ELbOR4RqN6DoY65=w1024-h768-no

• Like 1

Masz zamiar go na Telford skonczyc? ;)

Ale fajny pojazd!!!

Masz zamiar go na Telford skonczyc? ;)

Tak - 2019 . A na poważnie to byłby rekord, normalnie to parę miesięcy schodzi. A od wczoraj jeszcze jakieś przeziębienie czy coś i modelowanie znowu musi chwilę poczekać.

Sam kiedyś się zastanawiałem nad wykonaniem tego brzydala. Może wrócą chęci. Ogólnie jak oceniasz sklejalność?

Na razie całkiem ok. Jedynie dużo linie podziału form do usunięcia. Zobaczymy jak będzie z wieżami.

Mały progres.

6i5pBnVOFcJWGgWIEq006D_dhTdfXscUW2GC-Dyd

Jak będę jeszcze kiedyś mamrał na niemieckie pomysły z kołami to możecie mi tego przypomnieć - ponad 70 sztuk.

RTHeXiLlvK_mHi-SDOXAkCKG7wqqp-_avlLxMNor

• Like 1

Trochę jak tygrys na sterydach z kołami :)

Gąsienica tak się prezentuje wstępnie na modelu. 

F_wGOEBZBpbVtP3AfnG1pK350ekyybw5Q48GI135

I druga zamontowana do kompletu. Najnudniejsze etapy mam już za sobą. 

IBUd4vdyUU2q3CwIhe2qyQoWSuEqVCWCsRKH2Oga

• Like 1

Dawaj dalej z tym brzydalem

Dawaj, dawaj Krzysztof, bo mam tego brzydala tylko, że z ICM-u. Zapodawaj dużo zdjęć bym wiedział ile muszę dorobić/przerobić swego szrota  🤣.

No tak się złożyło, że zanabyłem ICM, a potem się okazało, że HB wydaje 😁. W sumie mam kilka takich modeli w magazynku,  a są już lepsze ich wydania, ot taki ze mnie strateg 🤣.

Jarek, każdy tak ma. Kiedyś zrobiłem Whippet z Emhar a potem Takom i Meng wypuścił swoje. Zawsze możesz je sprzedać i kupić te teoretycznie lepsze. To tylko kwestia tego ile chcesz kasy dołożyć i zyskać na czasie. 

Ja wolę ostatnio takie samoskladalne bo lata lecą a tu tyle modeli czeka. Szkoda mi czasu na wiązanie się w przeróbki. 

9 godzin temu, Rack napisał:

Dawaj, dawaj Krzysztof, bo mam tego brzydala tylko, że z ICM-u. Zapodawaj dużo zdjęć bym wiedział ile muszę dorobić/przerobić swego szrota  🤣.

No tak się złożyło, że zanabyłem ICM, a potem się okazało, że HB wydaje 😁.

HB wydaje bodajże 5 różnych modeli z różnego okresu, a i Zwezda wydała swojego, całkiem ładnego.

Godzinę temu, bazylms napisał:

Szkoda mi czasu na wiązanie się w przeróbki. 

Przeróbki są fajne, bo dają Ci modele, jakich inni nie mają...przynajmniej przez pewien czas 😎

Żeby nie było nudno zielono to takie malowanki będą. 

T_28_L-10_pic04.jpg.6fd2fc3a02942429c77d7ca639be7a61.jpg

Gwiazdę na wieży pomaluję na czerwono i może będzie tam też biały pasek. Zamontowany też będzie tłumik i jego osłona których brak na rycinie. 

Ale problem jest inny. Muszę pomalować wnętrza wlotów powietrza lub weintylacji oraz okolice wentylatora pod osłoną z tyłu. I teraz jakiego koloru użyć - zielony czy ten jaśniejszy? Bo kamo tam nie będzie. Na obrazku widać że kolor zielony sięga również wentylatora, ale wolałbym do malowania mieć tę osłonę zamontowaną. 

Trochę blach i innych dupereli. Jest jednak różnica pomiędzy Dragonem a Hobby Boss. 

Ko4nCyME3UhH2iwAJKHzMiQUGokIwjq5y5YAtLG-

4 godziny temu, Panzer4 napisał:

Robisz mi smaka na takiego w 1:72...

Byłem pireSZY, zamówiłem se tego ze stożkowOM wieRZOM od chińskieg przyjaciela z Chin, dzisiaj wysłał :haha: 

Widzę my z Gałą to taki niepisany układ mamy. On T-28 a ja Dantona sobie kupiliśmy.