Skocz do zawartości

Polski T-55 "Eliasz Gromowładny" czyli temat turbosłowiański


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, OLO napisał:

Zlikwiduj te małe nity na listwie mocującej osłonę jarzma lufy, te pionowe dobrze widać na powiększeniu 5 zdjęcia. Nasze były na klipsy, śruby i wchodziły na gładko . Czekam na malowanie bo już wygląda świetnie pozdrawiam OLO.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Zrobi się. 

 

 

1 godzinę temu, majkel1 napisał:

Naprawdę fajny wychodzi, a z czego robione fartuchy?

Z gumy do magnesów lodówkowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

 

Powoli zacząłem rzeźbić bambetle - worki i tobołki z mieszanki Green stuff + Magic Sculpt, białe skrzynki z polistyrenu. Są dalekie od ideału i oczywiście wieża jest może w 50% obłożona, ale myślę, że ostatecznie nie będą takie złe. Kiedyś przecież trzeba popraktykować i się nauczyć. ;)  Pojawiły się też spawy tu i tam. 

 

Qht62WE.jpg

 

adibhjP.jpg

 

3r4OZLj.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie! 

 

7 minut temu, bazylms napisał:

Każdy kolejny warsztat coraz ciekawszy. Wiem że do końca jeszcze daleko, ale już się zastanawiam co będzie następne. 

Sam chciałbym to wiedzieć. :wink: 

 

Pojazdów z jakąś "historią" mam rozpisanych około 2-3, takich, co do których historii (jeszcze) brak, ale parę fotek jest co najmniej drugie tyle. Na razie nie umiem się zdecydować, więc może po prostu machnę sobie na luzie T-40S z Hobby Bossa - bez zbędnego patrzenia w kwity - czysta wyobraźnia i przyjemność. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolepiłem resztę bambetli i zgrałem je z gotowymi pierdołami. Postanowiłem, żeby nie lepić wszystkiego z masy, ale dla zróżnicowania faktur, tekstur i czego tam jeszcze, wykorzystać pociętą rękawiczkę lateksową. Tym bardziej, że fajnie pracowało mi się z tym na ZSU-57. 

 

8LwKn4E.jpg

 

ruK2fg8.jpg

 

4FqQkSg.jpg

 

Nie wszystkie detale są przyklejone, niektóre położyłem tylko do zdjęć. Wciąż czekam też na zbiorniki Legenda, gdy przyjdą będę mógł oficjalnie zakończyć budowę. 

 

inEg8DN.jpg

 

v0ffALq.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, fajne klocuszki, świetnie to wygląda, uwielbiam widok wszelkiej maści dodatków tak czysto zmontowanych.

Dalej, trzymam kciuki za dalsze sławienie naszego miasta! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to55Aki nie miały połączenia zbiorników zewnętrznych to patent dopiero z 72jki, A jak ten wóz to ma,czego na zdjęciach nie widać to albo przeszczep z 72jki albo radosna twórczość mechaników czekam na malowanie pozdrawiam OLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć, 

Gotów do malowania. Coś tam pewnie poprawi się jeszcze tu i tam, bo zawsze coś wyjdzie po pierwszym podkładzie, w każdym razie można toto rozłożyć, umyć i zacząć psiukać. 

Co do zbiorników, to na fotkach polskiego T-55 z Chorwacji widać połączenia między zbiornikami. Niemniej jednak całość instalacji potraktowałem - przyznaję się bez bicia - po macoszemu, bo niewiele z tego będzie widać. 

 

sRLocxb.jpg

 

iT3wXl4.jpg

 

LPUW9C7.jpg

 

ifoAqog.jpg

 

gAC9rQh.jpg
Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2019 o 06:11, OLO napisał:

Z tego co pamiętam to55Aki nie miały połączenia zbiorników zewnętrznych to patent dopiero z 72jki, A jak ten wóz to ma,czego na zdjęciach nie widać to albo przeszczep z 72jki albo radosna twórczość mechaników czekam na malowanie pozdrawiam OLO

Zbiorniki na błotniku miały połączenie, nasze wozy miały nawet dodatkowy zawór odcinający (też na błotniku). Beczki nie były połączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Zacząłem malować - podkład i baza pod zdrapki sobie schną. Jak zaczynałem ten model, to usiłowałem sobie poukładać w głowie jak wymalować kamo, żeby było w miarę podobne. Stąd mam kilka zdjęć z zapisanymi  na nich propozycjami. 

Na logikę wydawałoby się, że T-55 musiał być pomalowany w standardowy jugolski kolor SMB - jasnozielony (Jak na ZSU). Na to zaś zostały naniesione plamki - brązowe, czarne, żółto-zielone i - być może - soczystozielone. Nie na każdym zdjęciu tak to wygląda - na niektórych żaden z kolorów nie przypomina SMB. Na innych aż się rzuca w oczy. 


4ZXoBZW.jpg

 

KCZ3Irz.png

 

KjGY1v8.jpg


Jeśli macie jakieś propozycje, co do kolorków to jest szansa teraz mnie nieco wspomóc, żeby to miało ręce i nogi. :wink: 

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kamil K. napisał:

Mam w modelarskim fap-folderze jednego humvee z Ukrainy z grubsza rozpisanego, ale ni cholerny nie mam do niego weny... ? 

A możesz pokazać foto? Ja mam zdjęć rozmaitych ukraińskich wynalazków dość dużo, więc może znajdzie się coś ciekawego, lub więcej zdjęć Twojego wybrańca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, makinen napisał:

A możesz pokazać foto? Ja mam zdjęć rozmaitych ukraińskich wynalazków dość dużo, więc może znajdzie się coś ciekawego, lub więcej zdjęć Twojego wybrańca.

Zapisałem sobie fotki tego wozu, mam ich chyba 5-6 łącznie. 

VcwLuMV.jpg

2 godziny temu, michal0281 napisał:

Nie wiem czy ten khaki to nie tylko psikus fotograficzny,  czy nie ograniczyc sie do jasnego i ciemnego zielonego oraz bronzu. 

Może tak być, tutaj co zdjęcie, to inny odcień, a sprawę utrudnia fakt, że nie ma nawet jednego zdjęcia w dobrej rozdzielczości i jakości... Mimo wszystko uważam, że tam jeszcze jest czarny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.