Skocz do zawartości

Polski T-55 "Eliasz Gromowładny" czyli temat turbosłowiański


Kamil K.

Rekomendowane odpowiedzi

Tymczasem... 

 

Pierwszy kolor położony i wydrapany. Stanęło na tym, że bazą jest wariacja na temat standardowego jugolskiego SMB. Pojęcia nie mam jak to mi się potem skomponuje z kolejnymi kolorami, ale będę walczył, żeby miało to ręce i nogi. :D

 

ITb1bNe.jpg

 

tYGzSsu.jpg

 

8uPIzB9.jpg

 

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! To powiem półgębkiem, że trzeci jugol już się pcha na warsztat :wink: 

Usiłuję własnie dobrać kolorki tak, żeby się to:
a) ładnie skomponowało 
b) nie było ciemną kupą 
c) przypominało choć trochę oryginał 

Jest trudniej niż myślałem... to chyba będzie najbardziej wymagający malarsko model od bardzo dawna :roll: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... no nie było lekko. 

w9QNmL5.jpg


Kamo zrobione. Pierwsza wersja wydała mi się strasznie słaba, dlatego zdecydowałem się na drobne przemalowanie. Ani się to nie komponowało, ani nie przypominało oryginału. Postanowiłem dodać więcej czerni i brązów, bo na moje oko to właśnie te tonacje dominują na oryginale. Jak wyszło - oceńcie sami. 

ppLGdjC.jpg

IiVVzbB.jpg

lYSQ3nX.jpg
 

Poza tym podmalowałem gumowe fartuchy i bambetle na kadłubie i wieży. Ale to dopiero wstępna podmalówka - jak na razie używałem tylko aerografu. 

bWALq5K.jpg

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mbrnnr napisał:

Guma wygląda zajefajnie.

Dzięki. 

 

 

Godzinę temu, michal0281 napisał:

Ale ciapek , widze ze przyspieszyles z pracami, czekam na dalsze postepy. 

Bynajmniej nie zdanżam na Bytom :wink: Ale fakt, weekend był bardzo owocny, akurat miałem nieco więcej czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bazylms napisał:

Jest moc, chciałabym się tak naumieć. 

Kto by nie chciał...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. :wink: Takiego kamo jeszcze nie malowałem, sam nie wiem co finalnie mi z tego wyjdzie... 

Tymczasem model dostał lakier błysk, kalki i oznaczenia. Pasy na lufie malowane aerkiem i maskowane taśmą, a potem leciutko podrapane. Napisy na lufie malowane pędzlem, choć pod Iliję położyłem kalkę i dopiero podmalowałem pędzlem - na oryginale te napisy nie są idealne, więc drgnięcia ręki powinny mi zostać wybaczone... :D Świętego Mikołaja Star Decals nie przewidzieli, bazując zapewne na zdjęciach, które pokazują czołg tylko od lewej strony, więc tu musiałem męczyć się zupełnie sam. 


e9ieEG6.jpg


Jedyna kalka to trochę felerna flaga Jugo na gumie. Jakkolwiek Star Decals robi niezłą robotę merytorycznie, to kalki mają strasznie gruby film. Drugi raz korzystam i drugi raz zostają mi schodki. Ostatnio udało się je podszlifować na Wilku, więc mam nadzieję, że i tu się to uda. Lakier błyszczący dodatkowo wyolbrzymia ten efekt. :roll: 
 

QfSA8W0.jpg


Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć, 

 

Trochę zgasiłem kolory filtrami, pomalowałem detale. Bambetle wszelakie wstępnie pocieniowałem olejami. Zacząłem obijać - to tak w telegraficznym skrócie. 

Zdjąłem też osłony znad siatek, bo według tego czego dowiedziałem się od jednego z Kolegów, były wykorzystywane tylko przy przeprawach wodnych. Będę musiał jeszcze wyrównać kolorki w tym miejscu. 

7uuyw1K.jpg

 

RienVQ4.jpg

Pozdrowienia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bazylms napisał:

Na pierwszej fotce pod wieżą za tym małym pojemnikiem będziesz coś dawał, budził? Trochę czysto tam. 

Jasne, brudzenie dopiero przede mną, ale wstępna koncepcja zakłada sporo kurzu i syfków. Jak to wyjdzie - zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 

Wash i wstępny brudzing olejami. Starałem się go wycieniować kilkoma różnymi odcieniami, od czarno-burych przez rdzawe aż po kolorki wpadające w błękit i granat... Na zdjęciach w tym miksie kolorów jest to raczej słabo widoczne - ale jest. :D


UfZBq5w.jpg


Zacząłem też brudzić tu i tam olejami. Pobawię się jeszcze trochę na błysku, potem mat i już ostateczne brudzenie. W sumie to zostało znacznie mniej niż więcej do zrobienia, ale i tak trochę mi to zajmie...

nW7iwmw.jpg

 

iOLLfGM.jpg

 

Pozdrowienia! 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tam w folderach przewija się u mnie niejeden MT-LB, ale nie tym razem. 

Poza tym, jakoś tak lepiej się czuję, jak biorę się za model w wersji i malowaniu, którego wcześniej nikt/niewielu robiło. :D Skoro ktoś zrobił już takiego MT-LB - i to całkiem ładnie - to wolałbym znaleźć sobie jakiś inny egzemplarz. :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.