Jump to content
Sign in to follow this  
Mikele

Pe-2 1:48 Zvezda+Eduard+scratch

Recommended Posts

11.11 już niedługo, więc nawiązując do tematyki Pe-2 w polskim malowaniu z 7.SPLBN, którego inspiracją był artykuł w jednym z numerów w Mini Replice i Petlakowach w Polsce (swoją drogą, interesujący). Zestaw Zvezdy, blachy Eduarda, trochę samoróbek z blaszki offsetowej i malowanie z wykorzystaniem samodzielnie projektowanych masek. No i jest:

oLO1nuk.jpg

smoRd5B.jpg

yOga6jB.jpg

JFEO33N.jpg

loyEiXy.jpg

8c3fick.jpg

yTCnJdn.jpg

iTTf8ot.jpg

RlP5P4u.jpg

Trochę zdjęć z epoki

pa0lk18.jpg

6MpQqRD.jpg

PjAQyxR.jpg

s6ovkvc.jpg

I namiastka warsztatu:

ktUXhwe.jpg

qSPsDUC.jpg

EP25tvQ.jpg

r28Ldnl.jpg

Q7yv3u5.jpg

Miłego.

• Like 2

Dawno nic nie prezentowałeś, model ładny i sporo fajnych harców detalicznych.

Jedno co to muszę wyciągnąć te MiniRepliki, bo zaintrygowały mnie te dość regularne kopcie...

Bardzo ładny model. Czy okopcenia nie powinny być też na spodniej stronie skrzydeł ?

Zacny model! Gratulacje za wykonanie z szachownicami.

Jak ze składalnością zestawu? Zamierzam zabrać się za niego w niedługim czasie i chciałbym wiedzieć na co się przygotować.

Dzięki za komentarze.

@Mikolaj75, Cypis - Kopciuchy na podstawie czarno-białych zdjęć to jest trochę loteria. Fota oryginału z Mini Repliki za wiele nie wyjaśnia (co też na przykłąd można zaobserwować na zdjęciach modelu w sepii), więc wzorowałem się na różnych zdjęciach z epoki. A tylko na gornej powierzcni skrzydeł ze względu na rozkład ciśnień na płacie. Podciśnienie nad górną powierzchnią skrzydeł zasysa spaliny zza kolektorów.

Pe2-2.jpg

@empit - Zestaw bym ocenił na takie średnie 4/5. Składa się ok, ale czasem bywa pod górkę. Co istotne, trzeba się trzymać instrukcji w punkt, bo inaczej może być wymagająco. Przykładowo golenie podwozia głównego i silnik zostawiłem sobie do wklejenia po malowaniu i było sporo szarpania. Silnik de facto musiałem rozklejać i wklejać w gondolę kawałek po kawałku

Niezłego pierona se maznęli.

Później nie było już tak kolorowo.

Fajnie wyszło

Mikele co do okopceń na spodniej stronie skrzydeł , to nie do końca się z Tobą zgodzę . W jednej z publikacji znalazłem niezłe zdjęcie , na którym widać wg. mnie dosyć wyraźne ślady na spodzie skrzydeł,

Wyjątki to się zawsze mogą zdarzyć . Zasadniczo rury wydechowe były skierowane lekko w górę i tak patrząc na foty w necie czy drukach, które mam pod ręką okopcona jest góra płata. Już nie wspominając o sytuacji, gdy stosowane były kolektory w późnych wersjach czt Pe-3, bo ich wyloty w ogóle wychodziły poza krawędź natarcia skrzydła nad jego górną powierzchnię. A na wojennych maszynach to się różne cuda mogły dziać - może trafiłeś na ciekawostkę, ciężko powiedzieć.

Na większości fotek okopceń na spodniej stronie nie widać , z drugiej strony mało jest zdjęć , na których dobrze widać spód skrzydła. Jak mi się uda to wrzucę tą fotkę.

Piękna Peszka Mikele. Gratulację. Przyjemnie było śledzić zmagania z modelem na FB. 

Wstawiam zdjęcie z wg. mnie śladami okopceń pod skrzydłami.

Pe-2.jpg

6 godzin temu, Cypis napisał:

(...)

Mówiąc szczerze osobiście zinterpretowałbym to jako zacieki. Na tej wysokości (wlot na krawędzi natarcia) jest chłodnica oleju a ślady zaczynają się w miejscu, gdzie są luki inspekcyjne. Tym bardziej,  że zdaje mi się iż samolot ma długie kolektory wychodzące nad płat. Ale bez wymądrzania się - temat do akademickiej dyskusji nad kwitologią i ze szklanką czegoś dobrego 😉

mbrnnr, Sławekb - Dzięki. Cieszę się, że się podoba.

Mikele , może to być zaciek , może to być okopcenie , masz rację , że do tego teraz nie dojdziemy.  Ale coś tam jest.

na sepiowych zdjęciach wygląda jak prawdziwy!!

W dniu 14.11.2018 o 15:49, Mikele napisał:

Znaczy się misja zakończona sukcesem 😉

Spocznij. :cool:

Bardzo ładny.

NIe zauważyłem, że tu jeszcze ochy i achy lecą 😉 Adam, Marek - dzięki.

Edited by Mikele

Ja się nie dziwię, że tu takie ochy i achy. Model świetny, gratulacje :) Swoją drogą - Zvezda wypuściła naprawdę extra kawałek plastiku.