Skocz do zawartości

X_19


ewpiga

Rekomendowane odpowiedzi

Seria raczej nie, choć wystylizowana na steampunk jest. Strasznie jak widać na ‘artboksie’ ubogo. A, i odlew jak i rzeźba na taką wielkość, jakością nie powala. Ja dodałem od siebie blaszki z odpadów.

Baba poradzi.., w „rakach” pójdzie sobie w góry, nawet w takich ciuchach. :mrgreen: A pojazd,  jak widać w kabinie pełen pokręteł i zaworów więc bardziej rąk musi używać.:mrgreen:

 

 

DSC00491.JPG

DSC00494.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, którego prace wszelakie z zapartym tchem podziwiam - czym malujesz figurki? Oleje, akryle?

Przybliżyć dasz radę po łebkach? :)

Kibicuję, wygląda zacnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję wyłącznie emaliami, farbkami Humbrol, czasami Revell. Maluję laserunkiem. Pierwsza jest podmalówka potem nakładam wiele „chudych” warstw koloru. Zazwyczaj jednak stosuje techniki typu, „mokre-mokre” po takim malowaniu gdy uwidoczni się jakaś „forma” wprowadzam korekty koloru. Poprawki wykonuje „filtrami” sporządzonymi na bazie farbek Humbrol, Revell. Tak po łebkach wytłumaczyć jak to idzie trudno będzie. Mam gdzie fotki z procesu malowania jakiegoś większego detalu w „mokre-mokre” to wkleję. Niewiasta malowana będzie laserunkami więc zobaczysz to krok po kroku, tu w warsztacie. Pierwsza była podmalówka. Zrobiona pędzelkiem kolorem brązowym, po to aby zobaczyć jak będą układać się cienie i czy barwa ta będzie pasować damie. Uznałem, że tak. Brąz nie ma być brązem rozjaśnianym jaśniejszym brązem. Ten zielony podkład to pierwszy kolor, który prześwituje przez brąz. Teraz wszystkie wypukłości na modelu są jaśniejsze i ich nie muszę już malować. Wgłębne powierzchnie wymaluję barwą czerwoną, zmieszanie tych kolorów brąz+czerwony znacząco zaciemni mi te obszary. Pośrednie powierzchnie zostaną nadal brązowe. Na koniec jeśli przefiltruję całość modelu barwą zieloną to będę miał fajnie wycieniowane ciuchy w dominującym kolorze brązowym w odcieniach delikatnej zieleni i czerwieni. Można to zrobić jeszcze łatwiej, pomalować całość na brąz potem brąz rozjaśnić białym, a przyciemnić czarnym i git. Tyle tylko, że takie malowanie dawno mi się znudziło.:)

Przednie koła już mam…

 

 

20.JPG

21.JPG

24.JPG

25.JPG

129.JPG

130.JPG

131.JPG

Edytowane przez ewpiga
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to wygląda ,rozumiem ze dojdą oponki do tych felg 

jeżeli mogę zmienił bym lewy tłumik ,, płomieni,, na taki jak prawy 

chyba że został urwany podczas jazdy po kosmicznych wertepach 

czekam na końcowy ? efekt 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden drobny detal przykleję i jutro postawie go na oponach.

Gdybym zrobił ten lewy tłumik na modłę prawego, to wtedy wehikuł wyglądałby na uporządkowany a tego chciałbym uniknąć..z  resztą i tak już to widać. A miał być pojazdem o absurdalnym wyglądzie i takiej też mechanice.:)

Szybka zamontowana. Podczas wytłaczania obu burt pojazdu wyoblenia rantu różnią się między sobą szerokością. Nie chciało mi się tego poprawiać licząc ,że coś się potem wymyśli. No i jest, na koniec roboty „reling”

125.JPG

125a.JPG

132.JPG

133.JPG

134.JPG

135.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, M.A.V. napisał:

Żeby nie było to znów trochę pomarudzę...

Proszę cie bardzo wytykaj :)  Obojętnie o co będziesz mnie pytał najpierw lojalnie uprzedzę, że inżynierią kwantową w ogóle się nie interesuje. Odpowiem jednak jak rzeczony inżynier. Perspektywizm lub naukowy relatywizm nie jest nigdy względny w stosunku do podmiotu stanowi on nie względności prawdy, lecz prawdę o względności, pojazd rozwija jedynie trzydzieści pięć. Zmienne, wartości i kierunki których przypadki porządkuje w zależności od wartości, nacisku wiatru jakie wydobywa z nich w ich układach współrzędnych w tym przypadku porządek sekcji oszklenia jest uporządkowany względem sekcji kadłuba, której szczyt jest szczelina kompensująca wiatr pod dolną ramką, okienko się nie położy.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Powiem ci, te gogle to mnie wykończyły, bo je akurat to musiałem zrobić od podstaw. Resztę blach z łatwością wyciąłem z ramek. :)

Stoi na gumach gotowy do malowania.

 


 


 

138.JPG

139.JPG

140.JPG

141.JPG

142.JPG

142a.JPG

142b.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że czytałem teraz od pierwszego wpisu, zacząłem się niepokoić o personel kierowniczy- a po chwili odetchnąłem z ulgą :D Brawo za dobór figsa! Jak to zwykle bywa przy twoich warsztatach, dużą mam frajdę z oglądania powstającej maszyny. Pokazałbyś kiedyś te wszystkie wiadra wypełnione blaszkami fototrawionymi ?

Błagam, tylko nie rób go w british racing green - tak szlachetny pojazd godzien jest żółci lub purpury :D Mam jeszcze pytanie - planujesz jakieś olstra bądź stojaki na broń? Świetnie wypełniłyby miejsce na boku pojazdu, a ty miałbyś frajdę lepiąc odpowiednie dla dam garłacze czy  inne przyrządy do mordowania ludzi.  No i powodzenia życzę.

 

Na święta już chyba będzie śmigał, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do świąt nie da rady.:)

To taki pojazd typu „Cafe racer” do krótkich przejażdżek, bez przyjemności ścinania głów. :mrgreen: Broni, poza osobistym obrzynkiem, pani nie będzie miała.., choć sam pomysł, aby doposażyć damę w garłacze itepe. przypadł mi do gustu.  Samochodzik miał kiedyś lakier czerwony i trzeba go tak wymalować, aby resztki tego lakieru zachowały się na karoserii.  

Podkład w takich kolorach.

 

 

 

143.JPG

144.JPG

145.JPG

145a.JPG

146.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochodzik pomalowałem kolorowym podkładem/emalie Humbrol/ Jako, że karoseria została wykonana z metalu to chciałem, aby tej blachy było nieco widać. Dodatkowym atutem  blachy była jej faktura i kolor przebarwień , którego nabrała podczas wypalania palnikiem. Zrobiłem więc taki myk..po pomalowaniu podkładem odczekałem około 15-20 minut, tyle starczyło mi na zrobienie paru fotek modelu przed „wymywaniem” farby. Po tym czasie zalałem cały model rozcieńczalnikiem i odczekałem kilkanaście sekund, aby farba nieco „napuchła” i zmiękła”. Po czym wybrane powierzchnie wytarłem pędzlem do widocznej blachy.

Tak wygląda ten efekt po wyschnięciu farby.

 

148.JPG

149.JPG

150.JPG

151.JPG

152.JPG

153.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 5 months later...
W dniu 10.03.2019 o 22:51, LordDisneyland napisał:

Czy doczekamy się dalszych odcinków?! Czy SteamLola stanie obok wymarzonej maszyny?!! Co przyniesie przyszłość?!!!

Trochę długo, ale proszę mała aktualizacja...malowanie maszyny gotowe. Założy się oponki i Lola w końcu stanie przy wozie.

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.