Jump to content
skwarciu21

Coca-Cola Peterbilt 352 Pacemaker Cabover 1:25 AMT

Recommended Posts

Kolejny warsztat tym razem mam nadzieję, który w najbliższej przyszłości zostanie ukończony, deadline ustawiam sobie na 24.12.2018, bo z czym jak nie z świętami kojarzy się ciężarówka Coca Coli Model wykonam prosto z pudła z minimalnymi zmianami bardziej kolorystycznymi, bez dużych przeróbek lub wcale jeśli po drodzę czegoś nie wymyślę. Model spodobał mi się bardzo gdy zobaczyłem jego zapowiedź w necie po jakimś czasie widząc, że cwane AMT wydało również naczepę do niego w tych samych barwach musiałem ulec pokusie(której notabene szukam, niestety nigdzie w Polsce nie jest jeszcze dostępna).

Wahałem się czy warsztat na forum w obecnym stanie to dobry pomysł, gdyż model posiada już sklejoną i pomalowaną ramę, kabinę i wnętrze na ukończeniu ale może ktoś wychwyci jakieś błędy lub doradzi w czymś by efekt końcowy był taki jaki oczekuje. Silnik jak i rama nie dostały okablowania, bo miało być prosto z pudła jak i ciężko było znaleźć mi jakieś w miarę dokładne zdjęcia.

 

Pudełko:

 

WDRGIGH.jpg

 

Więc lecimy na początek rama

YGPZ6UN.jpg

 

gbRyoUv.jpg

 

eCjPDuW.jpg

 

e0GJ7mH.jpg

 

3uJHyAf.jpg

 

1zomOfd.jpg

 

 

 

I tu już po lakierze dojdzie jeszcze delikatny wash:

 

uYomEN2.jpg

 

bC62RZG.jpg

 

jsydpdT.jpg

 

5lUBRvM.jpg

 

Rm0fOji.jpg

 

Silnik i jego osprzęt w trakcie obróbki:

 

C3lvsV0.jpg

 

Wnętrze, wzór "pościeli to mój pomysł użyłem do tego kalek z zestawu, aby nie było tak nudno w wnętrzu:

 

yBMtEbK.jpg

 

jdr3Iv8.jpg

 

ozHv2np.jpg

 

2z9BwpK.jpg

 

I oczywiście karoseria również już po bezbarwnym i po nałożeniu kalkomanii

 

0kFl6Mr.jpg

 

KuyjCoB.jpg

 

i przymiarka

O5c3cb2.jpg

 

Tak na koniec dodam jak na AMT model składa mi się bardzo przyjemnie i bez zbędnych nerwów przy spasowaniu, zbyt nadmiernych śladów po wypychaczach czy szwów. Karoseria wymagała niewielkiego nakładu pracy przed malowaniem co aż mnie zdziwiło choć jednego babloa na dachu nie zauważyłem ale już trudno, aż tak bardzo nie rzuca się w oczy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ciąg dalszy monologu a szkoda chętnie opinii tych dobrach jak i złych bym posłuchał. Wnętrze uważam za skończone, dojdzie jeszcze pewnie jakieś czasopismo, ale to już na sam koniec podczas składania wszystkiego w całość. Wiem, że tylna ściana powinna być zamontowana za fotelami kierowcy, ale szkoda zakrywać łóżko przez co pomniejszyło by się kabinę, która i tak będzie mało widoczna przez szyby.

Sory, za takie warsztatowe ujęcia ale staram się robić wszystko na bieżąco dokumentować.

p0He2Yd.jpg

JE20STA.jpg

B0lpfXd.jpg

fqWflyB.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

No,no . Pościel zajefajna. Mam kompletne podwozie 352-ki. Kabiny nie ma. Tak mnie obuł delikwent na alle.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na pewno przy takiej przestrzeni w kaninie pokusił bym się o brudzenie i jakies małe duperelki w stylu packi papierosów i takich małych smaczków.

Pozdrawiam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajnie to wygląda. Bardzo podoba mi się struktura foteli. To Twoje dzieło, czy takie były w zestawie? Popieram pomysł Stojkovica by coś dorzucić do kabiny. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znowu nie mogę się przekonać, do białego koloru w kabinie. Wygląda to, jak by to miała być kabina "Stara Papamobile". Koniecznie musisz zrobić delikatny wash, a będzie lepiej.

A i te domalowane czarne włączniki co kolwiek to jest. Albo je popraw i namalij prosto od stępionej wykałaczki, albo zamaluj bo słabo wyglądają.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za komentarze :D Do kabiny oczywiście dorzucę jakieś rzeczy typy gazety czy paczki papierosów ale to już na sam koniec, co do foteli to seryjnie posiadały taką fakturę. Włączniki również jeszcze dopracuje za żywo, aż tak to się w oczy nie rzuca. 

Tymczasem prawie skończyłem silnik, prawie, bo resztę elementów dojdzie gdy już silnik będzie siedzieć w ramie, brudzenie zamierzam jeszcze delikatnie poprawić. Jeśli posiada ktoś zdjęcia takiego silnika lub jego nazwę byłbym wdzięczny za wrzucenie tutaj, bo bez okablowania jednak tak łyso wygląda trochę.

qM5zDpA.jpg

rQgXRaC.jpg

z0KhvKT.jpg

90fqMxo.jpg

i1L9K6q.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Silnik bardzo przypomina mi te które są w moich strażakach, choć osprzęt usytuowany trochę inaczej. Według informacji od kolegi Mark666 jest to Detroit Diesel 6-I 71. Jednak po takim wpisie  na google ukazały się dziesiątki różnych silników. Podobnych znalazłem tylko 2 zdjęcia. Może Ty będziesz miał więcej szczęścia, bo z tych zdjęć niewiele wynika

silnik.thumb.jpg.2656ef618550222f27b4d418d73153b7.jpgsilnik2.thumb.jpg.718b2bfbef9464bd560763f75a73bd64.jpgsilnik3.thumb.jpg.418393507177fe1aca9f659115da24c8.jpgsilnik4.thumb.jpg.923073a90bf633cc0ab03587456d53d9.jpgsilnik5.thumb.jpg.f4aec449e8689ca23d53669190d4252b.jpgsilnik6.thumb.jpg.5d6fe9e746faf519908e32d61e6e9938.jpg  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te katalogowe kolory silników i skrzyń biegów dotyczą barw fabrycznych -----  Cumins -czerwony,  Caterpilar-- żółty,  Detroit Diesel-- zielony. To tylko podstawy bo : trzeba brać pod uwagę roczniki  i serie. To jest raczej trudne do wyśledzenia. I teraz taka rzecz : motor kiedyś musi mieć jakiś remont, jak go po nim pomalują to tylko sami Yankesi wiedzą. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

W instrukcji podane, że Peterbilt malował swoje silniki na biało fabrycznie i tak zrobiłem, z okablowania zrezygnowałem jednak może coś dodam jak będzie mnie to bardzo razić, choć wątpie 😛 Przy następnym 352 bardziej do detali silnika się przyłoże.

Miał być gotowy na 24.12 lecz nie wypaliło, choć nie wiele brakło dodałem gazetki do wnętrza i minimalnie je poprawiłem. Model jest w 98% skończony brakuje jedynie detali takich jak lusterek które wykonam chyba od podstaw bo seryjne są grube i brzydkie. Mała fotoleracja z prac następne zdjęcia już w galerii :D Udało się go skończyć w tym roku no prawie 😛

7ufiR2k.jpg

WfnhdWD.jpg

PhYF7Nz.jpg

ixjvE59.jpg

pI8l3k0.jpg

YilqLwC.jpg

rURUURq.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.