Jump to content
Spotter

Pz. Kpfw. III Aufs G - Dragon 1:35

Recommended Posts

No to teraz mam pewność, że mam stare koła z deklami z rozstawem na gąski 360 mm. Sprawa jasna, wielkie dzięki :) Czy zostają mi z metali tylko Friule. 

Prace ruszyły do przodu. Poniżej efekty po jednym weekendzie warsztatów i sporej ilości czasu w niego włożonego. Model Dragona jak to bywa ma pierdyliard części, ale składa się go bardzo przyjemnie. Wszystko ładnie spasowane, bez problemów. Szczegóły pięknie zdetalowane, dlatego też nie zdecydowałem się na żadne blaszki. Najzwyczajniej są tutaj zbędne. Wymiana lufy i gąsienic w zupełności wystarczy. 

45469644154_463dfb2e91_o.jpg

45281446095_849df1c821_o.jpg

32321768158_80b7ca0c3c_o.jpg

45281445755_5db72cb2a3_o.jpg

Nie masz czasami peryskopu kierowcy odwrotnie wklejonego? znaczy do góry nogami?

Weź no jeszcze raz sprawdź tą klapkę o której pisze Stojkovic, bo mi też się zdaje że masz to odwrotnie. Mi się kojarzy że powinno się otwierać do góry. 

Ale z drugiej strony nie widziałem jej jeszcze zamkniętej i może faktycznie tak to wygląda. 

9291195188_da827f0900_b.jpg

Fotka w celach dyskusyjnych. 

Edited by bazylms

Akurat jeśli chodzi o wklejenie czegoś na odwrót to nie rozpatrywał bym tego w kategoriach głupoty.

Głupio to kupować jakies żywiczne koła za grubą kasę i potem uwalić je błotem tak, że nie widać detalu :D

Osłona pancerna wizjera i sam wizjer są OK.
pzkpfw-III_0016.jpg

Tylko ta szparka między wizjerem, a płytą czołową jest nie potrzebna.:cool: Pewno jeszcze "zaginie w akcji".

Pozdrawiam
Krzysztof

Prace warsztatowe dobiegły końca. Ten model poszedł mi w miarę szybko, bo "tylko" miesiąc zajęła budowa. Pytanie ile zajmie samo malowanie. 

No i jeszcze tylko ta szpara przy wizjerze do wyeliminowania. 

46489804211_890e8604a0_o.jpg
45766422714_cb560f8751_o.jpg
46489803801_0b03731e1f_o.jpg
45766422604_c8ef1d4bba_o.jpg
46438470242_e0aababb61_o.jpg

Edited by Spotter
  • Like 1

2 godziny temu, Spotter napisał:

Prace warsztatowe dobiegły końca. ... . No i jeszcze tylko ta szpara przy wizjerze do wyeliminowania.

Myślę że jeszcze po obu stronach część (i) MB2 + ( i 3 i 5) - punkt 16 z instrukcji.
Co by się w razie akcji "podwodnej" załoganci się nie potopili. :cool: :roll: :D

Pozdrawiam
Krzysztof

Dzięki, chociaż tutaj akurat pytałem drugiego Krzysztofa 😉

94 to za mało. Nie wcisnę na koła. Przy 95 gąski są napięte jak u amerykańców. Coś czuję, że 96 wejdzie żeby to jakoś fajnie wyglądało. Ale dzisiaj już nie miałem sił tego sprawdzać. 

Trzeba na coś uwazać w tym modelu podczas budowy czy relax?

Generalnie relax. Są tylko dwie kwestie, które mogą troszkę zdenerwować:

1. Kołnierz wokół MG radiooperatora

2. Tył pojazdu z rurami (czy co to tam jest). Tam Dragon przewidział montaż na styk na krawędziach. Ale w dwa dni go praktycznie prawie całego złożyłem. 

Na jaki kolor planujesz pomalować gumowe uszczelnienie wieży od dołu?

21 godzin temu, Spotter napisał:

Krzychu, orientujesz się ile Friuli na każdą ze stron idzie?

Niestety nie. Mogę podać, ile montowano w oryginalnych wozach.

Pz.Kpfw.III do wersji ausf.A do ausf.D włącznie - gąski 6109/350/120 - 96 ogniw na stronę,

Pz.Kpfw.III do wersji ausf.E do ausf.N włącznie - gąski 6111/380/120 jak i 61/400/120 - 93 ogniwa na stronę.

Zakładając że producenci modeli "poszli" po najmniejszej linii oporu to zapewne skończy się tak jak piszesz na 96 sztukach jak w pierwszych wersjach A-D.

Pozdrawiam

Krzysztof

I to wystarczy. Dla mnie najważniejsza jest informacja wokół jakiej liczby mam się kręcić. 

Ten fartuch planuję w tych samych kolorach jak reszta. No chyba że powinien być w innych. 

Tempo moje jest jak żółwia w sprincie, czyli iście powalające ... z nudów. No ale coś tam się dzieje. W sumie podkładobaza położone. Teraz biorę się za modulowanie, ale na efekty będzie trzeba poczekać, aż żółw przejdzie te 10m :lol:
Aha, zdjęcia robione na srajPhone i tam też obrabianie, bo chwilo mam kompa w serwisie. 
32971583218_2f3030aac9_h.jpg
32971583028_6492b5ffaf_h.jpg
32971582828_7442730f18_h.jpg
32971582668_a402ddae0f_h.jpg
32971582578_a4445add0d_h.jpg