Jump to content

Pz. Kpfw. III Aufs G - Dragon 1:35

Recommended Posts

• Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

No, w końcu komp trafił z serwisu z powrotem do domu, to i można było wykonać zdjęcia tradycyjnym aparatem, a nie tym w telefonie. Od poprzedniego kroku to w sumie tylko doszły kalki i wash. A w zas

Ostatnio czasu bardzo mało, tak więc i postęp prac znikomy. Młotkowanie w toku. Póki co wygląda to tak:

Miesiąc mija i zapewne spodziewacie się większych postępów. Ale niestety, po drodze urlop, wyjazdy służbowe i ogólne zmęczenie powodują, że czasu na modele jest mało. Detale i duperele powyciągane i

Tamka. Dobrze mi się nią maluję i póki co nie mam ochoty  nic zmieniać.  Na dodatek mam w Gdańsku sklep, gdzie są bardzo dobrze wyposażeni w Tamki, więc po co mam coś ściągać z innych sklepów, jak mam to pod nosem?

Póki co muszę kupić nową dyszę. Niestety mi się rozjechała. Do precyzyjnego malowania się nie nadaje, bo leci mi za duży strumień farby i robi się odkurz. 

• 1 month later...
  • 4 weeks later...

Miesiąc mija i zapewne spodziewacie się większych postępów. Ale niestety, po drodze urlop, wyjazdy służbowe i ogólne zmęczenie powodują, że czasu na modele jest mało.
Detale i duperele powyciągane i pomalowane. Po zrobieniu zdjęć poszedł lakier pod kalki. Dzisiaj planuję je położyć, lakier na całość i ostatni można by rzecz etap czyli eksploatacja i brudzenie. Uprzedzam, aktualizacja może nie być za szybko, po przede mną urlop, wyjazdy służbowe i budowa oraz ogólne zmęczenie. :lajkonik:
33596774098_bbe585357e_b.jpg
33596774068_8455b44243_b.jpg
40507169093_b26829c73a_b.jpg
40507168853_c54d453658_b.jpg
47420438382_390f076b57_b.jpg

• Like 2

Jestem obecnie pozbawiony komputera i zdjęcia robię telefonem. No i coś te kolory przekłamują. W ogóle trudno z tej szarości wyciągnąć dobre kolory na zdjęciach. No ja przynajmniej mam z tym problem. Chociaż Panzer grau powinien troszkę wpadać w niebieski z tego co kojarzę. 

• Like 1
  • 1 month later...

No, w końcu komp trafił z serwisu z powrotem do domu, to i można było wykonać zdjęcia tradycyjnym aparatem, a nie tym w telefonie.
Od poprzedniego kroku to w sumie tylko doszły kalki i wash. A w zasadzie washo-flitr. Teraz przede mną rysy, obicia i zadrapania i na sam koniec coś, co mnie cały czas przeraża - syfienie, kurzenie itp. 

46976576364_c1c1883379_o.jpg
46849354785_000043f7e2_o.jpg
46849354685_3bc957a225_o.jpg
46976576184_3b7744c275_o.jpg
33888736368_172f8a5898_o.jpg

• Like 3

Właśnie zauważyłem, że 90% ludu robi czołgi jakby, przysłowiowo, były weteranami jeszcze z kampanii wrześniowej :) wiem, że wojenne lakiery na pewno były gorszej jakości jak to co mamy teraz i warunki w jakich robiły inne, ale często gęsto wyglądają jakby wszystkie plagi egipskie przez nie przeszły, oddzielna ciekawostką jest, ile taki czołg od wyjścia z fabryki i dostarczenia na front zdążył się nasłużyć nim dostał przeciwpancernym. 

• Thanks 1

Dzięki za miłe słowa. Generalnie też nie lubię jakoś tak bardzo styranych, więc pójdę w stronę lekkich otarć, rysek itp. 

Ale najbardziej mogę go zepsuć brudzeniem. Muszę uważać aby to zrobić ze smakiem i technicznie dobrze. Żeby nie zapieprzyć wszystkim, dając efekt kupy. 

Na T-34 trochę musiałem żeby zakryć zbyt ostre kontrasty. Tutaj baza jest ok, więc będzie się liczyć finezja.