Jump to content
Spotter

Pz. Kpfw. III Aufs G - Dragon 1:35

Recommended Posts

Chodzi艂o mi o mark臋, Tamiya czy idziesz w jakies Majonezowe wynalazki?聽

Tamka. Dobrze mi si臋 ni膮 maluj臋 i p贸ki co nie mam ochoty聽 nic zmienia膰.聽 Na dodatek mam w Gda艅sku sklep, gdzie s膮 bardzo dobrze wyposa偶eni w Tamki, wi臋c po co mam co艣 艣ci膮ga膰 z innych sklep贸w, jak mam to pod nosem?

P贸ki co musz臋 kupi膰 now膮 dysz臋. Niestety mi si臋 rozjecha艂a. Do precyzyjnego malowania si臋 nie nadaje, bo leci mi za du偶y strumie艅 farby i robi si臋 odkurz.聽

Przepraszam,聽 wiem ze o marke farby chodzilo,聽 tak do smiechu tylko wczoraj napisalem, w pracy mi sie nudzilo,聽 to pewnie dlatego.聽

Ja wiem, dobrze 偶e jest weso艂o.聽

Jak b臋dziesz jakie艣 mieszanki kolor贸w robi艂 to pisz, bo z Tamiya to zawsze co艣 trzeba kombinowa膰. Zapisuj臋 sobie, mo偶e si臋 kiedy艣 przyda膰.聽

No to malunki za mn膮. Niebieskawy odcie艅 poszed艂 si臋 j..a膰, znaczy go zamalowa艂em kompletnie. A p贸藕niej tradycyjna ju偶 modulacja. Komp ci膮gle w serwisie, dlatego zdj臋cia zrobione kom贸rkowcem.

46311178435_3c7bb61ce9_b.jpg
46311179575_d3d9f86f4d_b.jpg
46311179635_5072e5bcd6_b.jpg
46311179645_8532995866_b.jpg
46311179735_93c265deb5_b.jpg

Witam,

Wysz艂o bardzo fajnie -聽zacieki wygl膮daj膮 coraz lepiej. Powodzenia w dalszej cz臋艣ci projektu i dzia艂aj dalej!

Pozdrawiam,

Jakx

Bardzo bardzo dobrze!

Model nabiera rumie艅c贸w.

Ciekawy jestem dalszych efekt贸w. Teraz wygl膮da jak malowany technik膮 Black and White.聽

Miesi膮c mija i zapewne spodziewacie si臋 wi臋kszych post臋p贸w. Ale niestety, po drodze urlop, wyjazdy s艂u偶bowe i og贸lne zm臋czenie powoduj膮, 偶e czasu na modele jest ma艂o.
Detale i duperele powyci膮gane i pomalowane. Po zrobieniu zdj臋膰 poszed艂 lakier pod kalki. Dzisiaj planuj臋 je po艂o偶y膰, lakier na ca艂o艣膰 i ostatni mo偶na by rzecz etap czyli eksploatacja i brudzenie. Uprzedzam, aktualizacja mo偶e nie by膰 za szybko, po przede mn膮 urlop, wyjazdy s艂u偶bowe i budowa oraz og贸lne zm臋czenie. :lajkonik:
33596774098_bbe585357e_b.jpg
33596774068_8455b44243_b.jpg
40507169093_b26829c73a_b.jpg
40507168853_c54d453658_b.jpg
47420438382_390f076b57_b.jpg

• Like 2

Co艣 kombinowa艂e艣 z kolorami bo teraz znowu jakby bardziej niebieski jest? Dobrze jest.聽

Podoba mi si臋, 艂adna modulacja, fajnie zmalowane trzonki od narz臋dzi.

Jestem obecnie pozbawiony komputera i zdj臋cia robi臋 telefonem. No i co艣 te kolory przek艂amuj膮. W og贸le trudno z tej szaro艣ci wyci膮gn膮膰 dobre kolory na zdj臋ciach. No ja przynajmniej mam z tym problem. Chocia偶 Panzer grau powinien troszk臋 wpada膰 w niebieski z tego co kojarz臋.聽

• Like 1

No, przyznaj臋, 偶e baza naprawd臋 艣wietna.

Trzymam kciuki za dalsze prace malarskie i patrz臋 uwa偶nie!

Jest pi臋knie. C贸偶 mo偶na wi臋cej powiedzie膰. Nie wiedzia艂em, 偶e z aerografu mo偶e lecie膰 艣wiat艂o ale Ty poprostu to 艣wiat艂o malujesz.

No, w ko艅cu komp trafi艂 z serwisu z powrotem do domu, to i mo偶na by艂o wykona膰 zdj臋cia tradycyjnym aparatem, a nie tym w telefonie.
Od poprzedniego kroku to w sumie tylko dosz艂y kalki i wash. A w zasadzie washo-flitr. Teraz przede mn膮 rysy, obicia i zadrapania i na sam koniec co艣, co mnie ca艂y czas przera偶a - syfienie, kurzenie itp.聽

46976576364_c1c1883379_o.jpg
46849354785_000043f7e2_o.jpg
46849354685_3bc957a225_o.jpg
46976576184_3b7744c275_o.jpg
33888736368_172f8a5898_o.jpg

• Like 3

Pi臋knie, masakra, jak cz艂owiek to ogl膮da to ma wra偶enie, 偶e to jaki艣 model 3d

Tylko go syfieniem nie zepsuj. Mi m贸j ostatni przed brudzneiem jako艣 bardziej si臋 podoba艂.聽

Pi臋knie Ci ten panzergrau wyszed艂.

W艂a艣nie zauwa偶y艂em, 偶e 90% ludu robi czo艂gi jakby, przys艂owiowo, by艂y weteranami jeszcze z kampanii wrze艣niowej :) wiem, 偶e wojenne lakiery na pewno by艂y gorszej jako艣ci jak to co mamy teraz i warunki w jakich robi艂y inne, ale cz臋sto g臋sto wygl膮daj膮 jakby wszystkie plagi egipskie przez nie przesz艂y, oddzielna ciekawostk膮 jest, ile taki czo艂g od wyj艣cia z fabryki i dostarczenia na front zd膮偶y艂 si臋 nas艂u偶y膰 nim dosta艂 przeciwpancernym.聽

• Thanks 1

elegancki :) modulacja pierwsza klasa

Swietnie wyglada a bedzie pewnie jeszcze lepiej. Bede sledzic. Ja na dniach zaczynam 1/72 聽w wersji L ravela. Doradzilbys jakies dodatki, skad najlepiej nabyc?

呕ona kt贸ra zerkn臋艂a na mojego kompa moment temu powiedzia艂a: "ale pi臋kny, wygl膮da jak by by艂 na prawd臋聽wykonany z metalu". Brawo, pi臋kna robota.聽

Dzi臋ki za mi艂e s艂owa. Generalnie te偶 nie lubi臋 jako艣 tak bardzo styranych, wi臋c p贸jd臋 w stron臋 lekkich otar膰, rysek itp.聽

Ale najbardziej mog臋 go zepsu膰 brudzeniem. Musz臋 uwa偶a膰 aby to zrobi膰 ze smakiem i technicznie dobrze. 呕eby nie zapieprzy膰 wszystkim, daj膮c efekt kupy.聽

Na T-34 troch臋 musia艂em 偶eby zakry膰 zbyt ostre kontrasty. Tutaj baza jest ok, wi臋c b臋dzie si臋 liczy膰 finezja.聽