Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 1:48 w 2019 roku


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, mirage3 napisał:

Tak do pełnej radości to jeszcze AV-8A  :D  

Pogrzebałem wczoraj w temacie i jest chyba spora szansa na AV-8A w zestawie. Przynajmniej tak by wynikało z dotychczasowych działań Kinetica. W poście z maja, w którym anonsowali GR.1 jest wzmianka w komentarzu: according to the last mold layout planning - Yes it will be a Gr1/Gr3 kit . A patrząc na model dwumiejscowego Harriera, który zawiera w pudelku opcje złożenia T2/T2A/T2N/T4/T4N i T8 :-D myślę, ze dodanie AV-8A to raczej nie problem :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Solo napisał:

Taka mała ciekawostka, może nie nowość produktowa, ale cenowa...

image.thumb.png.6ba09da266cc7e2354801d350307f528.png

Na wszystkie modele Tamiya ceny skoczyły do góry w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Psar77 napisał:

Pogrzebałem wczoraj w temacie i jest chyba spora szansa na AV-8A w zestawie. Przynajmniej tak by wynikało z dotychczasowych działań Kinetica. W poście z maja, w którym anonsowali GR.1 jest wzmianka w komentarzu: according to the last mold layout planning - Yes it will be a Gr1/Gr3 kit . A patrząc na model dwumiejscowego Harriera, który zawiera w pudelku opcje złożenia T2/T2A/T2N/T4/T4N i T8 ? myślę, ze dodanie AV-8A to raczej nie problem ?

 

No przeciez jest juz zapowiedziany. Podobno po chinskim nowym roku czyli luty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tap-chan napisał:

A teraz sztuczka, MH ma żałosny kurs przeliczenia € (jakieś 3,75zł)

Ale cenę w euro jakąś chorą. Skoro niski kurs euro, to powinni mieć model tańszy niż konkurencja, a jest odwrotnie. Inna sprawa że TTD za 120 juro... mówili że nie będzie u nas drugiej Japonii, a tu proszę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przełączyłem na €, żeby nie musieć przeliczać za każdym razem. I nagle cena z 246zł skoczyła na ~€70 :D ING przelicza mi po 4,18zł. Takiego kosmosu nie ma nigdzie w europejskich sklepach chyba, Tamkowy F-14D kosztuje od €90 do €100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o cenie zestawu na tle innych państw - w MH jest horrendalnie drogo, bez względu na koszty transportu. Innymi słowy, Chińczyk może sobie kupićtaniego TTD z tanim transportem w Chinach, Polak może sobie za to kupić bardzo drogiego TTD z tanim transportem w MH. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam patrzę na to przez pryzmat miejsca gdzie jestem. Na modele kupione w UE nikt mi drugiego podatku nie narzuci. Już pisałem kiedyś, opłata skarbowa to tutaj €20, więc jeżeli zamówię coś z LM na przykład, to zamiast €69 najprawdopodobniej zapłacę około €130 z wysyłką. Dlatego biorę pod uwagę tylko kraje UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Moje Hobby tak samo jak produkty Tamiya, zdrożała cała Hasegawa, więc albo to już jakaś akcja "mikołajkowa" MH :-), albo zapowiedź ogólnej podwyżki cen modeli z dalekiego wschodu w Polsce? ? ?

Można zaobserwować pewną prawidłowość co do cen modeli w MH. Wszystkie pudełka oznaczone jako nowo zamówione do sklepu są w kosmicznych cenach np Zero A6M3, który był dostępny cały czas kosztuje 154zł, a nowo zamówiony do sklepu A6M5 już 182zł!!!! koszmar cenowy ? Ceny importu musiały nieźle podskoczyć, przynajmniej dla MH póki co.

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qz9 napisał:

No przeciez jest juz zapowiedziany. Podobno po chinskim nowym roku czyli luty ?

A skąd masz takie info? ? Bardzo by mnie ucieszyło gdyby to była prawda ... I czy mówimy o GR.1/3 Czy o AV-8A? ?

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, arhtus napisał:

Ceny importu musiały nieźle podskoczyć, przynajmniej dla MH póki co.

Patrzę na to ze spokojem. Jest w końcu eBay i darmowe dostawy z Chin. Niedawno kupiłem nową wersję Su-35  o ok. 26 zł droższej niż dostałem za starego Su-35. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Psar77 napisał:

A skąd masz takie info? ? Bardzo by mnie ucieszyło gdyby to była prawda ... I czy mówimy o GR.1/3 Czy o AV-8A? ?

GR.1 i AV-8A  na pewno w  tym samym pudełku. Ten człowiek od Kinetica gdzies to chlapnał z miesiąc temu w jakieks dyskusji fejsowej. W sumie to nic dziwnego jak popatrzysz na treningowego to tam sa 4 rózne wersje samolotu w pudełku :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.