Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 1:48 w 2019 roku

Recommended Posts

Ja nawet nie mam zamiaru kupować, ale jak ktos chce robić Zeusa, to ma fajny zestaw wszystko w jednym.

Chyba tam sa jakieś linie, ale kiepsko widać na foto.

Harrier GR.1 Kinetic i najprawdopodobniej P-38 Lightning Tamki w opracowaniu. 

FB_IMG_1557949760287.jpg

FB_IMG_1557947438415.jpg

Niby drobiazg, ale przydatny: jest wreszcie żywiczny fotel K-36D-3.5, do m.in. Su-35.

1_170.jpg

Ten model, patrząc na niego od strony ceny, to jakaś totalna aberracja. Wsadzili do pudła tanią wersję F/A-18E Hasegawy, która kosztuje w Polsce jakieś 160, do tego to jest wersja z wczesnymi wersjami ECSów, bo Super Hornety z nowszymi ECS są raczej trudnodostępne i kosztują dwa razy tyle. Do tego dorzucili koła i fotelik i myślą że ludzie się na to rzucą.
No życzę sukcesów.
Swoją drogą to ja o mały włos nie sprzedałem mojego F/A-18E z tymi późniejszymi ECSami, bo miałem zamiar za niego kupić sobie zestaw Edka. Zrobiłbym chyba najgorszy interes w moim życiu.

E tam, dokupisz dysze, żywiczny kokpit, komory podwozia, jakieś uzbrojenie i jest cacy.

Posted (edited)

To to jużdokupiłem kilka lat temu, poza wnękami podwozia, bo ich nikt nie robi do F/A-18.

Edited by Solo

Najbardziej żenujący serial modelarski trwa dalej. Kilka nowych zdjęć Tomcata AMK. Zdaje się że nic nie zmienili w porównaniu do tego co pokazywali w zeszłym roku.

61403752_2384353614979312_3202188931403612160_o-XL.jpg

61492497_2384353541645986_5399168787545063424_n-XL.jpg

61596221_2384353668312640_7296101901970440192_o-XL.jpg

• Haha 1

2 godziny temu, Solo napisał:

Najbardziej żenujący serial modelarski trwa dalej. Kilka nowych zdjęć Tomcata AMK

W międzyczasie pojawiła się Tamiya, a GWH na ten rok zapowiedziało swojego kocura. I jestem gotów postawić diamenty przeciw orzechom, że pojawi się prędzej niż mityczny AMK 😂

Dunskie i greckie oznaczenia mogliby dac.

Posted (edited)
W dniu ‎30‎.‎04‎.‎2019 o 18:11, Solo napisał:

Wszyscy ostatnio wydają Tomcaty w 48, to i HB wydaje swojego. Co prawda nie zupełnie nowy, ale wersja interesująca.
Ciekawe czy zrobią irańskie uzbrojenie, którego chyba nikt dokładnie nie widział z bliska.

Image1.jpg

No i coś tam HB włożył, czego nie rozpoznaję. Phoenix to na pewno nie jest. Ktoś wie co to za pocisk?

photo_2019-06-04_11-53-04.jpg

Edit: A jednak Hawki chyba...

Edited by Solo

MIM-23 Hawk. Próbowali czymś zastąpić AIM-54. 

14 godzin temu, karambolis8 napisał:

Na FB Answer potwierdził, że Sokół będzie za ok 160zł

Hmm... Dużo czy mało ? :roll: 

Wystarczająco, żeby narzekać 😂

Od tylu lat patrzę z boku jak są premiery modeli, jak jest dużo gadania kto ile czego nakupi, ile wersji sklei, a później wychodzi jak zawsze. Mi się wydaje, że cena jest Ok, ale to jest rynek Polski i on żyje swoim życiem. Zobaczcie ceny plemnika SM-2 od Broplanu w 1/72. Tam nikt się ceną nie przejmuje. A do tego najczęściej u modelarza kończy się przygoda na zakupie, bo sklejenie tego jest dla hardcorowców.

W Sokole wizualnie wypraski modelu wyglądają rewelacyjnie. Śmigłowiec mało znany poza Polską , ale jakością wykonania wyprasek może pokusić o kupienie takiego nieznanego typu .

Zobaczcie jak to wyszło z zajefajnie opracowanymi modelami Puszczyka, czy Mi-2. Puszczyk może furory na zagranicznym rynku nie zrobił, bo go nie za bardzo znają, ale za to latającego plemnika na całym świecie znają. Jeżeli by mieli niezły zbyt, to by wypuścili do sprzedaży kolejną wersję PZL Kanie ( która podobno jest opracowana i nawet wypraski są  gotowe do sprzedaży i cisza??)

Mają być dołożone fototrawionki i podobno maski do malowania?  Tylko na tym etapie nie wiem, czy te fabryczne elementy fototrawione , które pewnie podrażają produkt będą na tyle kompletne, aby nie dokupywać innych fototrawionek od innych producentów. Bo najczęściej w dokupywanych blachach oprócz nowych części, poszczególne elementy  pokrywają się z tym co daje producent modelu.

Jakby takie multimedialne zestawy tak dobrze się sprzedawały, to by np. Eduard nie wypuszczał serii Weekend edition lub overtresów? Chyba największy zbyt mają na wypraskach. Nie wiem czy Answer idzie w dobrą stronę z tymi dodatkami.  Chociaż ostatnio IBG pokazał, że można w miarę tanio w stosunku do konkurencji wydać porządnie opracowany model z dodatkami

Życzę Answerowi mega zbytu. 

Jeśli będzie to jakość, powiedzmy, eduardowego MiGa-21, to cena jest ok.

Oczywiście kupię jeden zestaw "na próbę", choć "pocięcie" modelu trochę mnie niepokoi.

Ponoć AMK produkuje już zestawy F-14D i pierwsze egzemplarze są w drodze do recenzentów, 

CCBBB351-3153-4BDA-9ACF-613521D96505.jpeg