Skocz do zawartości

M1151 HMMWV z LRAS3, ACADEMY 1/35


Grzegorz Grabowski

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, enten napisał:

Grzegorz, klawisze z klawiatury "odlatają" ?

I dobrze że "odlatają", bo teraz widzę, że znów zrobiłem błąd i zaufałem instrukcji, a nie zdjęciom. 

22 minuty temu, kubisz napisał:

Przy monitorze z lewej strony tak jakby czegoś brakowało. Pewnie korzystasz z tych zdjęć, pooglądaj je dobrze: http://www.humvee-models.com/viewtopic.php?f=32&t=87. Ogólnie ładnie poskładałeś ten stolik RTV. Kilka drobnych poprawek i będzie git:super:

 

Jakubie Drogi, proszę o małą podpowiedź, bo za cholerę nie wiem o co się rozchodzi. Choć gapię się na te fotki jak szpak w telewizor, to ni czorta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11-6.jpg

 Popatrz jak wyglądają złącza kabli. To idące w dół w harmonijkowej osłonie łączy monitor z jednostką centralną (lewe górne gniazdo na płycie czołowej tej jednostki). To idące w górę i zaraz w lewo (cienki przewód) to połączenie z klawiaturą).

 

Generalnie - niby tam wszystko jest odlane z tej żywicy, ale jakoś tak za bardzo subtelnie. Takie mam wrażenie.

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoo matko, chyba nie chcesz, żebym strugał to od zera? Chociaż z drugiej strony hmmm... Kurde, Kuba! Nie kuś! Mam w sumie 4 monitory, więc jest na czym poćwiczyć :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kubisz napisał:

Cieniutki drucik dookoła grubszego?

I to jest słuszna koncepcja. Dzięki :)

Kurcze, ten stolik miał być tylko dodatkiem do modelu, małym, ledwo widocznym we wnętrzu, a zaczyna się z tego robić osobny model. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Grzegorz Grabowski napisał:

I to jest słuszna koncepcja. Dzięki :)

Kurcze, ten stolik miał być tylko dodatkiem do modelu, małym, ledwo widocznym we wnętrzu, a zaczyna się z tego robić osobny model. 

Teraz widzisz, czym to się różni od czołgów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ale na szczęście modele czołgów zaczynają doganiać, modele pojazdów kołowych, jeśli chodzi o wnętrza

hMPbI68.jpg

wxluGwz.jpg

l55NQoH.jpg

4BUuYvo.jpg

I dlatego, jeśli tendencja do produkcji modeli czołgów z pełnym wnętrzem się utrzyma, nikt już nie powie, że my "czołgiści", mamy łatwiej :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojechał ostatni element tej układanki. Miało go nie być, ale jednak się pojawi. Szkoda że niektóre elementy tego super zestawiku, jak tarcza, skrzynka amunicyjna, czy elementy optyki, nie zostaną wykorzystane, ale może przydadzą się później. 

 

 

IMG_20190112_124156.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z nową giwerą

IMG_20190114_213233.jpg

IMG_20190114_213130.jpg

Miałem nie dawać celownika holograficznego, ale co tam, niech już sobie będzie. Mam problem ze skrzynką amunicyjną, nie jestem pewien, czy ta będzie odpowiednia? 

 

IMG_20190114_214344.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynka może być. Nie wiem, czy ten element z zdjęcia masz już gotowy, ale jeżeli skrzynka jest jeszcze luzem, to oklej ją kalkomaniami z napisami.

 

Przy karabinie brakuje Ci chyba elementów mocowania, ale ogólnie świetnie się prezentuje. LR to jest jednak jakość :super: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile musiał się ten karabin we wrzątku moczyć, żeby wreszcie być prosty :)  skrzynka natomiast jest już na gotowo. Odciąłem ją od granatnika mk19 też z LR, który zamontowany był na strykerze. Niestety ani LR ani Trumpeter nie dali kalek na skrzynki. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów tylko na sucho. Obiecuję, że już niedługo wezmę się za konkretną budowę, ale nie od jutra. Jutro randka z żoną :)

IMG_20190115_010837.jpg

IMG_20190115_010923.jpg

IMG_20190115_011129.jpg

IMG_20190115_011341.jpg

IMG_20190115_011430.jpg

Tą antenę DUKE na bagażniku, to chyba trzeba będzie skrócić. 

IMG_20190115_011559.jpg

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki. Wasze komentarze motywują mnie do dalszych prac i sprawiają, że zamarzył mi się kolejny humvee

IMG_20190107_082000.jpg

To kanadyjscy specjalsi. Choć w tym wypadku, nie wiem, czy wystarczyło by mi zapału i umiejętności. Ale pomarzyć można :)

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kamil. Miło wiedzieć, że nie tylko specjaliści od tych pojazdów tu zaglądają. 

Panowie, jeszcze taka kwestia. Mój wzorzec, ma na wieżyczce stelaż z siatką Barracuda. Choć przypuszczalnie znam Waszą odpowiedź, to jednak zapytam. Dawać, czy nie dawać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.