Skocz do zawartości

Polski F-16 - Tamiya 1/32 60316


Hello

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłem w necie filmik z budowy ( pierwsza część ) naszego F-16C z zestawu Tamiyi jak w tytule . Filmik pojawił się 11-11-2018 , fajny zbieg okoliczności . Są tam kalki ModelMaker'a , jakieś żywice i oczywiście sama Tamiya.                                 Pytanie brzmi , będzie dobrze czy nie bardzo ? Użyte elementy układanki są mi nieznane . Obiecałem sobie , że będę się trzymał 1/48 ale , ale ...  co tam . Poniżej omawiany filmik i mój F-16 z flagą  .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinając się pod temat, to pod poniższym linkiem jest budowa polskiego F-16, ale w skali 1:48 również na bazie modelu Tamki. Ciekawy materiał, można prześledzić całą budowę.

Prawdę mówiąc, mam w planach robienie praktycznie tego samego kamuflażu + CFT. 

 

Edytowane przez Mates
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tak , męczące jest to szukanie dodatków . W 48 są przecież gotowe modele . Zresztą dodatków które były a ktoś kisi jak ogórki ja już nie kupię . Pozostaje kupić to co jest w komplecie , gotowe . Z moich domowych i sąsiedzkich kibiców tylko ja wiem , że tam jakiś dzingsik jest okey albo nie . W hobby nie liczę pieniędzy ale różnice widzę jeśli za cenę dodatków mogę kupić drugi model . A za czas grzebania po ebay'ach można już skleić następny model . 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zrobić ? Ten F-16 w 1/32 ( szybko przeleciałem net ) na ebay'u ktoś sobie życzy gdzieś przeszło 400 dolców . Plus kalki i plus coś tam - jeszcze mnie nie pogięło . Odpuszczam , za to kupię całą eskadrę efów z Kinetica . Albo komplet naszych samolotów z Mirage'a . I też będę zadowolony . A może ktoś wkrótce wypuści F-16 block 52  w 1/32 i wtedy kupię w normalnej cenie . Chyba ,że jest takowy i ja nie wiem .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o możliwość kupna jakiegoś F-16C Block 52+, czyli możliwość kupna Tamki - zestawu niemal perfekcyjnego.
To tak samo jak w 48 można zrobić polskiego Jastrzębia z zestawu Hasegawy albo Kinetica i jakoś to będzie, ale można też z przepięknej Tamki i wtedy będzie dużo bardziej.
Że drogo? Modelarstwo nie jest tanie. Policzmy: F-16C/N Aggressor Tamki - 217 zł, CFT - 43 zł, upgrade set Army - 43 zł, kalkomanie Techmodu - 21 zł - w sumie daje to 324 zł, a to ceny sklepowe, dotyczą części towarów niedostępnych, więc na rynku wtórnym zapewne dużo droższych, a i to dopiero początek dodatków, bo jak chcesz zrobić naprawdę ładny model, to wypada jeszcze kupić dyszę, kabinę, wnęki podwozia Airesa, może i trochę blaszek Edka, pitoty Mastera, niewykluczone że jeszcze jeden zestaw kalkomanii albo masek (jeśli robisz np. Tigermmet 2013), do tego uzbrojenie i podwieszenia Eduarda - spokojnie dobijesz do 500 zł.

Z Kinetica za 185 zł takiego efektu raczej nie uzyskasz, no chyba że jesteś wirtuozem modelarstwa, ale tego ja wiedzieć nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtuozem nie jestem , robię modele żeby odpocząć . Wyliczyłeś 5 stówek a tu trzeba u mnie kupić nowy kibelek , płytki a i sofa już niemodna . W międzyczasie Push-up wstawił Kiepskiego , więc dodam , że piwko też musi znaleźć miejsce w budżecie .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem maksymalny pułap (choć pewnie można jeszcze więcej dodatków włożyć w ten model) dla pasjonatów.
Naturalnie nie ma potrzeby żeby kupować wszystko co się da, ale jak się chce zrobić ładny model to jednak zestaw Tamki jest nie do przebicia.
Można zrobić taniej ale będziesz miał problemy ze spasowaniem, z gorszym detalem i na koniec okaże się, że model nie jest może taki fajny jak miał być.

Nie jestem zwolennikiem wydawania pieniędzy na darmo, ale akurat jak robić polskiego Jastrzębia to najlepiej z Tamki.
Choć trzeba oddać sprawiedliwość wielu modelarzom, którzy naszego F-16 zrobili pięknie także z innych zestawów.
Da się, ale z Tamki jest po prostu wygodniej i najłatwiej uzyskać dobry efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba się zeszliśmy z tym tematem . Zgadzam się , Tamiya to Tamiya . Tylko , że Tamiya nie robi wersji D w skali 1/48 . Tacy złośliwcy , nie robią i już . W 1/32 chciałem zrobić tylko C i znowu Tamiya mnie olała bo nie idzie już kupić ( w przyzwoitej cenie ) . Normalne sepuku .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Pojawiła się druga część warsztatu . Możemy obejrzeć montaż kadłuba , skrzydeł , itp . Dołożył także zasobnik na spadochron z modelu Academy . Maskowanie i malowanie pasków , plus wpadki że ściąganiem masek .

Chcialem kupić taką Tamiye ale ceny sa zaporowe . Na otarcie łez wytargalem Academy w skali 1/32 . Zobaczymy jak dojdzie co mozna zrobic polskiego z niej .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kraju Apaczów i Irokezów . Strasznie mnie oskalpowali za przesyłkę .

Hello

 

 

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo obiecuje Ci , że jak dojdzie do mnie paczka to jedynie z danych na paczce mogę ściągnąć nadawcę . Przyznam się , że idzie do mnie rodzinnymi szlakami . W celu jak wiadomo zmniejszenia haraczu . Pierwszy etap się udał , bez cła . Teraz tylko umyślny kurier musi wsadzić w walizkę i odwiedzić mój przyjazny dom .

Z ebaya nic nie mam bo natychmiast ogłoszenie znikło . Trochę dziwnie bo zawsze tylko pojawiała się informacja , że sprzedane . Zestrachalem się trochę ale model już w rodzinnych rękach .

Hello

PS Hasegawa 1/32 Cię interesuje ?

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.