Jump to content
Stojkovic

Lancia Delta HF Integrale - 1:24 Hasegawa

Recommended Posts

Oklejenie tej karoserii nie jest najprostsze i można to było zrobić trochę lepiej.

Sprawdź też czy na pewno masz wszystkie kalki na kaście bo widzę że na przykład brakuje na plastronach Gitanes Blondes oraz małej HF z tyłu na klapie

28e43eb57bca049373dab66b4bf14794.jpg

Gitanes Blondes to wiadomo gdzie, ale to HF to gdzie dokładniej ma być? :)

1 godzinę temu, woocasch napisał:

Gitanes Blondes to wiadomo gdzie, ale to HF to gdzie dokładniej ma być? :)

Zgłupiałem, bo nie mam takich kalek w tym zestawie na plastrony. Możliwe że Hase przeoczyła to?

3 godziny temu, Madmax napisał:

oraz małej HF z tyłu na klapie

O tym wiem i mam przygotowane te kalki, jednak trzeba wykonać pewien zabieg, który w instrukcji przez Hasegawę został w całości pominięty. Mianowicie kasta jest identyczna z wersją Integrale cywilną gdzie z tyłu był inny, podłużny znaczek na klapie. Został on też odlany z tyłu w wersji rajdowej. Innymi słowy pomalowałem kastę i okleiłem i gdy doszedłem do klapy z tyłu zauważyłem wystający odlany znaczek, który najpierw trzeba zeszlifować, by nakleić z lewej strony klapy znaczek HF. Czeka mnie więc szlifowanie i powtórne malowanie klapy w tym miejscu przed nałożeniem HF-ów.

23 minuty temu, Stojkovic napisał:

Zgłupiałem, bo nie mam takich kalek w tym zestawie na plastrony. Możliwe że Hase przeoczyła to?

owszem jest - w prawym górnym rogu obok kalek na pasy

https://www.mojehobby.pl/zdjecia/9/4/1/1377_1_hasCR15_1.jpg

Odnośnie drugiej części to nie nowość że Hasegawa robi pewne rzeczy na odpi****  -  np. w Focusie WRC 2003 klatka bezpieczeństwa jest taka sama jak w wersji WRC 2000 gdzie w rzeczywistości one ze soba nie miały praktycznie nic wspólnego

Edited by Madmax

Przeskok z pancerki na cywile to nauka od nowa od podstaw. 

Powalcze przy tej Lancii i sam jestem ciekaw efektu końcowego