Jump to content
Solo

Koniec tanich zakupów z Chin

Recommended Posts

Obstawiam że służby celne nie będą miały problemu z weryfikacją jaki jest kraj nadania przesyłki.
Uszczelnianie systemu podatkowego jest u nas ostatnio dość skuteczne.

Edited by Solo

http://www.sinochainlogistics.com.cn/

Mają HUBy przeładunkowe w PL, np. w poznaniu. Towar jedzie zbieraniną do nich, później na miejscu w HUBie jest rozsyłany do odbiorców finalnych.

Tak więc da się to nadal robić tak żeby być konkurencyjnym cenowo

I jak to omijają? Bo nasze służby przecież to raczej łatwo mogą sprawdzić, czy na terenie EU była odprawa celna.

Solo, czy ty przypadkiem nie jesteś wtyczką w urzędzie celnym? Coś za bardzo szczegóły jako kupującego cię interesują 😉

• Like 1
  • Haha 1

W zeszłym roku kupowałem model na Aliexpress z Chin. Paczka szła do mnie przez Finlandię, gdzie zostła oklejona ponownie, tylko że przez pocztę finlandzką. A ja miałem wgląd, w którym dokładnie miejsch paczka się znajduje.

Godzinę temu, bazylms napisał:

Solo, czy ty przypadkiem nie jesteś wtyczką w urzędzie celnym? Coś za bardzo szczegóły jako kupującego cię interesują 😉

Dobrych ludzi urząd skarbowy nie tyka. :)

Dzisiaj odebrałem pierwszą z trzech paczek, które idą do mnie z Chin. Doszła w 14 dni od chwili złożenia zamówienia. Żadnych opłat dodatkowych nie podniosłem. Dam znać jak dojdą kolejne dwie. 

6 godzin temu, chudyhunter napisał:

Dzisiaj odebrałem pierwszą z trzech paczek, które idą do mnie z Chin. Doszła w 14 dni od chwili złożenia zamówienia. Żadnych opłat dodatkowych nie podniosłem. Dam znać jak dojdą kolejne dwie. 

Z jakiego sklepu / źródła ?

Moja paczuszka z Lucky Model nareszcie dotarła. Obyło się bez cła i vatu. Z trasy śledzenia widać, że szła przez WER Warszawa.

30 minut temu, lesio-69 napisał:

Moja paczuszka z Lucky Model nareszcie dotarła. Obyło się bez cła i vatu. Z trasy śledzenia widać, że szła przez WER Warszawa.

Moja szła dokładnie tak samo. Czekam na ostatnią. 

Ja zawsze brałem przesyłkę lotniczą, ale z trackingiem. Z tego co widzę przy poprzednim zamówieniu to numer przesyłki kończy się na DE, ale nie pamiętam już jak oklejona przyszło pudełko. 

Biorę przesyłkę lotniczą z trackingiem. U mnie numery przesyłek kończą się na JE.

Ustawienia do przesyłek mam takie.  ( zaznaczone  wszystko oprócz 5,7 )Odnośnie ustawień  deklaracji małej wartości paczki, to faktycznie na pudełku podana jest DUŻO niższa kwota. Nawet w pudełku, jakby  jakiś nadgorliwy celnik otworzył  w razie czego była faktura na deklarowana na pudełku wartość. 

Shipment Preference Settings
Ship all items together - do not split shipment
BLOCK shipment if shipping address not match profile
Take this order a gift for my friend
Declare Low Value Invoice
Do not combine other shipment
Please use no-logo box
Do not put invoice into the box

Edited by lesio-69

Do mnie dzisiaj dotarł F-117 Tamki zamawiany na HLJ. Gabaryt przesyłki słuszny. Nie było żadnych kosztów dodatkowych.

6 minut temu, Mates napisał:

Do mnie dzisiaj dotarł F-117 Tamki zamawiany na HLJ. Gabaryt przesyłki słuszny. Nie było żadnych kosztów dodatkowych.

Niedawno ten model był dostępny w Plastmodelu.

Nie zarejestrowałem tego faktu, pewnie kilka sztuk mieli, bo w polskich sklepach model raczej ciężko osiągalny. Ba, w ogóle pewnie na polskim rynku w tej chwili. W jakiej był cenie?

W dniu 26.11.2018 o 15:04, chudyhunter napisał:

No żesz ku**a! Za jakieś dwa tygodnie mają dotrzeć do mnie 3 modele zamówione z Chin na ebay'u i zobaczymy jak to będzie. Widzę, że szukają gdzie tylko się da by wyrwać z naszych kieszeni pieniądze. Jak nie podatki na paliwo, to teraz na przesyłki. W końcu trzeba mieć z czego płacić 500+, 300+ i ch*j wie co jeszcze plus. Dam znać, czy płaciłem coś więcej, jak przesyłki do mnie dotrą. 

Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale przepisy celne są od lat takie same ( bodajże od 2004 roku), zatem to nie jest wymysł obecnej włądzy To, że nikt ich wcześniej nie stosował skutecznie świadczy o czym?