Jump to content
Solo

Koniec tanich zakupów z Chin

Recommended Posts

31 minut temu, Mierzu napisał:

Nie wiem skąd czerpiesz swoją wiedzę, ale przepisy celne są od lat takie same ( bodajże od 2004 roku), zatem to nie jest wymysł obecnej włądzy To, że nikt ich wcześniej nie stosował skutecznie świadczy o czym?

Mierzu, to że przepisy celne są od lat takie same, nie ulega wątpliwości. Może faktycznie kiedyś przesyłki były rzadziej kontrolowane i znacznej większości udawało się coś zamówić bez dodatkowych kosztów. A co do tego, że nikt wcześniej nie stosował tych przepisów tak jak teraz, świadczy tylko i wyłącznie, oczywiście według mnie, że starają się zgarniać kasę gdzie tylko się da. I tak, dalej jestem zdania że 500+ nie bierze się z kosmosu. To wszystko sa nasze pieniądze, które my dajemy innym z własnej kieszeni opłacając wszystko inne co drożeje. Powracając jeszcze do zakupó,w to pewnie się zastanowię kilka razy zanim coś zamówię, jeśli będę musiał płacić dodatkowe opłaty. Generalnie na  polskich stronach modelarskich wieje biedą i chcąc czy nie i tak ludzie będą kupować z zagranicy.

Godzinę temu, Solo napisał:

Przechytrzyłeś system. :)

Taaa, jak dobrze go potnę, to zrobię z niego 4 pokłady do 700ki :haha:Najwazniejsze że napisał, że wysje mi pokład zgodny z zamówieniem i nie poniose z tego tytułu żadnych kosztów. Tak więc pozostaje czekać... 

Dziś dostałem paczkę z Lucky, dwa modele, obeszło się bez zrzutki na pińcet plus. Tak trzymać! 🤑

Jak rozumiem - najtańsza przesyłka? Ile szło?

4 minuty temu, Tap-chan napisał:

Jak rozumiem - najtańsza przesyłka? Ile szło?

Lotnicza z trackingiem, nadali 28. listopada, miała być max 14 grudnia, dotarła dzisiaj.

Eeeee to mi się nie opłaca. Model $60, przesyłka lotnicza $50.

2 minuty temu, Tap-chan napisał:

Eeeee to mi się nie opłaca. Model $60, przesyłka lotnicza $50.

Na pewno? Ja miałem modele za ok 55 USD, a przesyłka Airmail z trackingiem wyszła 18.50.

Faktycznie, do Polski wychodzi podobnie. Widocznie kwestia wagi. Ze dwa lata temu przymierzałem się u nich do zakupu Su-33 Kinetica i wysyłka na pewno była duużo niższa (choć ostatecznie kupiłem gdzie indziej). Przy tej cenie to bez sensu. Sugerowałbym Hobbyeasy, szczególnie z wysyłką morską (jak się nie pali). Wiele razy kupowałem i zawsze w końcu dochodziło, a cena okazywała się ostatecznie bardzo atrakcyjna.

Może warto dłużej poczekać i skorzystać na Luckymodel z promocji w tym miesiącu - US$2 Flat International surfacemail shipping worldwide

No właśnie ja też tam składałem koszyk jakoś w lecie na Su-34 i Su-35 KH + areo (:D) przesyłka miała wyjść razem $22.

7 minut temu, Arcturus napisał:

Widocznie kwestia wagi

Nawet nie wagi, ale rozmiarów. Przesyłka F-15 z GWH jest o wiele tańsza, niż Su-35. 

No tak, może trzeba większego boxa na to. No i moja baba wspomniała, że okres świąteczny, więc i wiadomo, że ceny w górę.

Ale nie mam aż takiego parcia.

Tak mi Chińczyk napisał na pytanie dlaczego taka jest różnica w cenie 

It is because the dimension for Su-35 exceeds the requirement for small packet. As a result, we need to ship by parcel. The shipping rate for parcel is much higher than small packet. Regards 
  • Like 1

Oooo, Twój Chińczyk nawet po angielsku umie :)

No to chyba możemy spać spokojnie 😂 Nowy wspaniały oddział do kasowania chińskiej kontrabandy dopadł trochę ponad 100 paczek w 3 tygodnie. http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24294758,to-daje-jakies-pol-paczki-dziennie-na-celnika-czytelnicy.html#s=BoxOpCzol5

Miło, że skuteczność tych działań jest podobna jak wszystkich innych.

Zatrzymano już 250 paczek z Chin, do adresatów setki z nich wysłano wezwania do zapłaty podatku lub cła. To efekt stworzenia specjalnego oddziału celnego w lubelskiej sortowni Poczty Polskiej.

W lubelskiej sortowni Poczty Polskiej zainstalowano m.in specjalny skaner do prześwietlania przesyłek. Dzięki niemu celnicy dokładnie sprawdzają przesyłki z Dalekiego Wschodu. Kontrola pozwala określić zawartość przesyłki, czy jest ona zgodna z deklaracją, a także błyskawicznie określić jej wartość. Kontrolą w Lublinie zajmuje się 22 specjalnie przeszkolonych celników.

Skaner pomaga określić wartość przesyłki - tak wynika z tekstu.
Autor tekstu jest niezły.

Tak, bo skaner pracował kiedyś na Stadionie X-lecia.

9 godzin temu, Pasqual napisał:

Zatrzymano już 250 paczek z Chin, do adresatów setki z nich wysłano wezwania do zapłaty podatku lub cła.

Kontrolą w Lublinie zajmuje się 22 specjalnie przeszkolonych celników.

100 paczek x 40PLN (VAT lub CŁO)* = 4000 PLN

22 celników x 4000 PLN (Kosz pracownika celnego)* = 88.000 PLN-ów

Niezły biznes :haha:

* Wartości szacunkowe w skali miesięcznej

Edited by bazylms