Skocz do zawartości

IV Poland Model Show MPM Bielsko-Biała 28-29 IX 2019


tombie01

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka ciekawych dodatków od firmy Yahu zasili pule nagród - ale ciekawostką jest premierowa blacha do Rosomaka w 35

viber_image_2019-09-24_20-16-54.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jawkers napisał:

Witam.

Na ul. Rychlińskiego, da się wjechać tylko od ul Żywieckiej. Od ul. Władysława Broniewskiego jest zakaz wjazdu.:nienie:

teoretycznie tak - ale to pozostałość po fakcie że kiedyś była tam komenda miejska a po komendzie nie ma już śladu za to mamy parking P2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu rozwiania wątpliwości zrobiliśmy zdjęcie - zakazu już nie ma - w zdjęciach googla jest po prostu nieaktualna fotografiam 

Foto z dzisiaj

 

viber_image_2019-09-25_16-30-35.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Peter_D napisał:

Cześć, czy ktoś byłby tak miły i zrobił dla mnie jak największą ilość zdjeć modeli z klas SF?

Niestety nie będzie mnie na festiwalu, a chciałbym zamieścić je na swojej stronie galaxykits.com

Dzięki wielkie.

Będzie robiona sesja przez Profi_fotografa - będzie materiał - prosimy o materiał i o przybycie za rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland Model Show ... to już było

IMG_4348.JPG

 

IV Poland Model Show 

1800 modeli po odliczeniu tych ci nie dojechały 

2050 modeli po przeliczeniu z kolekcjami

465 modelarzy wystawiających się w konkursie 

- cloe 

152 modele samochodów w skali 1/24 

w tym

41 modeli samochodów w klasie motor sport

- uczestniczyli OSOBIŚCIE  modelarze z 10 Państw 

 

 

 

 

Edytowane przez tombie01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza super, ale nagłośnienie katastrofalne. Mam nadzieję że organizatorzy szybko wystawią listę nagrodzonych to wtedy będzie wiadomo co i dla kogo. No i ten zgrzyt w postaci pominięcia nagrody od sponsora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2019 o 14:39, PrzemoLPP napisał:

Też szukałem jak głupi i nie wpadłem, że program będzie w zakładce "przegląd 2019". Na prawdę nie może być zwykła zakładka PROGRAM ??? Przecież to nie test na inteligencje a źródło informacji.

11 godzin temu, klondike napisał:

Impreza super, ale nagłośnienie katastrofalne.

Tak nagłośnienie było tragiczne, nawet przy samym miejscu rozdania nic nie szło zrozumieć. Impreza rewelacyjna i na pewno za rok będziemy.

Edytowane przez Olecki75
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2019 o 20:02, Olecki75 napisał:

Też szukałem jak głupi i nie wpadłem, że program będzie w zakładce "przegląd 2019". Na prawdę nie może być zwykła zakładka PROGRAM ??? Przecież to nie test na inteligencje a źródło informacji.

Tak nagłośnienie było tragiczne, nawet przy samym miejscu rozdania nic nie szło zrozumieć. Impreza rewelacyjna i na pewno za rok będziemy.

Problem rozwiązany po imprezie zgłosiła się firma która za rok postawi nam profesjonalną estradę z obsługą - no cóż właściciel wpadł od tak i stało się - ale cóż by to był za konkurs gdyby poszło coś nie tak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie po paru dniach - dziękujemy za imprezę, jak się okazało największą w Polsce.

Co na plus - bardzo dużo. 1. Pomysł i brak kompleksów wobec innych dużych wystaw. 2. Promocja, szata graficzna, oprawa..... 3. Ciekawe pomysły na nagrody promujące najróżniejsze dziedziny modelarstwa. 4. Całkiem fajna sala. 5. Jeżdżące eksponaty, Darth Vader i jego ekipa :-), 6. Rzadko spotykany rozmach imprezy. 7. Warsztaty mistrzów - było na co popatrzeć. 8. Zaplecze gastronomiczne i duża giełda - słowem wszystko o czym modelarz może zamarzyć.

Na minus - 1. Połączenie punktu wydawania kart z rejestracją na miejscu, w dodatku w bardzo ciasnym miejscu. 2. Ilość kategorii, która chyba przekroczyła wartość krytyczną - warto pomyśleć o zmniejszeniu tej liczby. 3. Najsłabszą częścią było zakończenie - o nagłośnieniu już była mowa, szkoda, że nie przeorganizowano sali żeby stworzyć więcej przestrzeni na ceremonię. 4. Najcenniejsza (dosłownie) polska nagroda modelarska czyli Oskar wręczany był przy pustoszejącej sali - chyba można było wcześniej. 5. Najsłabszy element - podział nagród rzeczowych. Organizatorzy zgromadzili największą chyba pulę nagród w historii imprez modelarskich w Polsce. Zasady ich rozdzielenia (poza oczywistym obdarowaniem młodzików i juniorów) pozostają jednak tajemnicą. Zdecydowana większość medalistów wśród seniorów odeszła od stolika z miłym prezentem w reklamówce, najczęściej o znacznej wartości. Niestety, była też grupa laureatów, którzy mogli liczyć tylko na dyplom i medal. Trudno było zrozumieć, dlaczego medaliści dzielą się na sort lepszy i gorszy.

To tyle obserwacji, życzę rozwoju i jeszcze lepszej imprezy za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Tomku ja mam pytanie może dziwne, ale ja tego nie wiem wię4c pytam?

Od kiedy modelarz może startować w grupie Master, a do kiedy w Hobby?

Pytam, bo widziałem modele bardziej zaawansowane, umieszczone w grupie Hobby niż w Master.

Więc modelarze którzy je zbudowali, na pewno nie byli początkującymi modelarzami.

Gdzie jest ta granica?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie niezrozumiałe było sędziowanie Trzech Diamentów. Nie Startowałem. Jak model sklejony prawie prosto z pudełka W 29 mógł wygrać z modelem zrobionym od podstaw PZL P 11.????????.Podzielam też pytanie w sprawie nagród rzeczowych. Zgadzam się też ze wszystkim co kolega napisał wyżej. Oczywiście wielkie dzięki za tę imprezę i trud wniesiony w jej zorganizowanie. Tylko pamiętajcie -nie liczy się ilość tylko jakość .Przykre było to że Oskara nie miał kto odebrać bo laureata nie było a zastępca zainteresowany był swoim stoiskiem i trzeba go było wywoływać .

Edytowane przez klondike
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2019 o 21:54, jawkers napisał:

Tomku ja mam pytanie może dziwne, ale ja tego nie wiem wię4c pytam?

Od kiedy modelarz może startować w grupie Master, a do kiedy w Hobby?

Pytam, bo widziałem modele bardziej zaawansowane, umieszczone w grupie Hobby niż w Master.

Więc modelarze którzy je zbudowali, na pewno nie byli początkującymi modelarzami.

Gdzie jest ta granica?

 

Różnice między hobby i master już wyjaśniałem - generalnie taki podział 'musi się ułożyć' - modelarz startujący w hobby zdobywając 1 miejsce nie będzie miał za rok zgłoszenia modelu w tej klasie - potrzeba jakiś trzech lat aby to się ułożyło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, klondike napisał:

.Przykre było to że Oskara nie miał kto odebrać bo laureata nie było a zastępca zainteresowany był swoim stoiskiem i trzeba go było wywoływać .

na to niestety nie mamy wpływu

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podaję  link do wyników konkursu Oficjalne wyniki

niebawem zamieszczę również wyniki Oskara i Trzech diamentów z podana wartością punktową 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wypowiedzieli sie w niniejszym wątku - dziękuje za konstruktywne uwagi - to dzięki nim stworzę jeszcze lepszą imprezę w przyszłym roku - mam nadzieje że przyjedziecie mnie rozliczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki

Na naszej oficjalnej stronie dostępna jest pełna tabela wyników konkursu

Najbardziej emocjonujące klasy podaje poniżej Oskar Modelarski i Trzy Diamenty

 

 

 

Wyniki Oskar2019.jpg

Wyniki 3Diamenty.jpg

Edytowane przez tombie01
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.