Jump to content
Sign in to follow this  
abtb

Antonow An-14 "Pszczółka", Plasticard, 1/72

Recommended Posts

Ot, taka wieczorna walka z nudą :roll:

wwkN9iL.jpg

Srmv97T.jpg

HWk50WF.jpg

36nOnM9.jpg

Dw0R5ZB.jpg

q81Cl6G.jpg

WsqwNUT.jpg

Xc63VEI.jpg

WhDjKWQ.jpg

qQC40Hq.jpg

:model:

• Like 1

5 minut temu, Thalgonis napisał:

To CO Ci wyjdzie jak byś robił za dnia? :D

Na razie trudno odpowiedzieć, dni takie krótkie :mrgreen:  Może jakieś F-104 lub Avia:hmmm:

No bardzo śliczniutka ta pszczółka :brawo:Avia? Dawaj Avie :chytry:

5 minut temu, Artek82 napisał:

Dawaj Avie

Stado się robi :mrgreen:

I tu kolegę mogę zaskoczyć, chyba:hmmm:

Zaskakuj :mrgreen: Ja się zbieram do S-199 i CS-199 z old KP. Kalki sobie dokupiłem z wypustów Kopro. Najgorzej zacząć i pokończyć co zaczęte...

13 minut temu, Artek82 napisał:

S-199 i CS-199 z old KP

Poniewiera się to to gdzieś na dnie szafy w stanie pełnego sklejenia. Może jak odkopię to i fotkę pstryknę :mrgreen:

B-35 się bardzo powoli dłubie, ale teraz to trochę nowoczesności dodaję i Turbiny obrabiam :szczerbol: Znaczy się lada chwila do lakierni jadą:banan:

• Like 1

Ale słodziak !

W dniu 7.12.2018 o 10:00, Artek82 napisał:

...dokupiłem z wypustów Kopro...

Widzę, że ohydny rusycyzm "wypust" pleni się na tym forum jak wrzód.

Informuję, że według SJP słowo wypust oznacza: 

1. «ujście, wylot»
2. «część czegoś wysunięta na zewnątrz»
3. «występ na bocznych krawędziach jakichś elementów, służący do ich łączenia»;

w znaczeniu, w którym stosowane jest na tym forum powinno się stosować słowo "wydanie" ew. "edycja".
Może ta sprawa większości nie obchodzi, ale musiałem się wypowiedzieć. Dbajmy o własny język.
  • Thanks 1
  • Haha 1

34 minuty temu, Pires napisał:

Widzę, że ohydny rusycyzm "wypust" pleni się na tym forum jak wrzód.

Informuję, że według SJP słowo wypust oznacza: 

1. «ujście, wylot»
2. «część czegoś wysunięta na zewnątrz»
3. «występ na bocznych krawędziach jakichś elementów, służący do ich łączenia»;

w znaczeniu, w którym stosowane jest na tym forum powinno się stosować słowo "wydanie" ew. "edycja".
Może ta sprawa większości nie obchodzi, ale musiałem się wypowiedzieć. Dbajmy o własny język.

pewnie jesteś nauczycielem...  Przy okazji  pytanie. "Wypust" jest ohydny, bo jest rusycyzmem, czy z jakiegoś innego powodu. Słowem, czy mas coś do Rosjan, czy chodzi o jakieś względy estetyczne ?

Nie, nie jestem nauczycielem, ale drażnią mnie wszelkie zapożyczenia, które  mają swoje odpowiedniki w naszym języku, w tym masę anglicyzmów używanych bez sensu i umiaru. Ze zrozumieniem podchodzę do obcych słów, które w sposób twórczy uzupełniają nasz język, a nie go zaśmiecają.

i ja musze cos dopisac

Pires - Madre slowa :peace:

sam probowalem napisac cokolwiek o aplikacji ( przyklejanie ) i tym podobnych bzdurach

sam zreszta probowalem wytlumaczyc pani celnik, ze w jezyku polskim nie ma slowa  "szyberdach "

A An-14 bardzo ladny. Szkoda tylko, ze zdjecia bialo czarne, jakby sprzed wojny byl

Pozdrawiam BRavo112

Wraca se człowiek z imprezy modelarskiej, zagląda do galerii a tu  jakieś krucjaty "lingwistyczne" odchodzą:wpier:

Trochę się wystraszyłem, że jako etatowy sklejacz  modeli prezentujących sprzęt "Made in USRR"  (albo też "sdiełano w Rasiji") zostanę komisyjnie usunięty z forum. Na szczęście żadnych niepokojących sygnałów dymnych od administracji na tle nieba nie dostrzegłem :szczerbol:

A teraz wracamy do tematu :D

Antek powstał w roku 2015 jako próba zawalczenia  na konkursach w temacie "cywilnym". Z tą walką to tak raczej słabo mu szło i ostatnie dwa lata spędził na półce w drugim rzędzie. Ten model to tak naprawdę początek zmagań z materią - pierwsze "rycie" linii, pierwsze tak skomplikowane maskowanie, pierwsze zapuszczanie panellainerem linii.

I tak trochę dla draki przed wyjazdem do Tarnobrzega postanowiłem "pstryknąć" mu galerię - takie "rozpoznanie bojem"

Czytając opinie odrobinę się zarumieniłem i przyznam szczerze - nie spodziewałem się takiego odzewu:szok:

4 godziny temu, BRAVO112 napisał:

Szkoda tylko, ze zdjecia bialo czarne, jakby sprzed wojny byl

To teraz w kolorze:

JKWKCqY.jpg

may6oIT.jpg

QV0Uof9.jpg

7dqQwBq.jpg

JDOXlRL.jpg

Ds66FnF.jpg

a5j2Wfw.jpg

i dwa ujęcia z "perspektywy żaby" (dla kolegi Spitona, bo wiem że takie lubi)

FtcwKhq.jpg

zptWiq5.jpg

Małe trofeum:

wMS5jkY.jpg

Nie będę ukrywał, że mam drugi egzemplarz, który powstanie w wersji "militarnej". Oczywiście z zastosowaniem najnowszych moich "zdobyczy" manualnych.Na początek oczywiście zacznę od............... przenitowania konstrukcji :glupek:

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za opinie :toast: