Jump to content
eldiabllo

C 130 Polish Air Force 1918-2018, italeri 1:72

Recommended Posts

1 minutę temu, Hello napisał:

Wstawiam tekst z artykułu podanego przez przez Ciebie Zderzak :

" ... Początkowo wybrano samolot o nr takt. 1505. Jednak ostatecznie został pomalowany Hercules o nr takt. 1504 (nr ser. 382-4415), który po remoncie połączonym z modernizacją i wymianą centropłata trafił do Polski 16 września 2011, gdzie z czasem otrzymał imię Charlene. Wcześniej samolot ten służył w USAF nosząc nr takt. 70-1263 .... "

Jak żyć , znowu młyn z numerami .

Pozdrawiam Hello

Hahaha no dokładnie,  właśnie pełno nieścisłości,  chyba sami maja mentlik i niewiedza który SN lata pod polskimi oznaczeniami 😁.  Nieścisłości właśnie wynikają tylko między tymi dwoma samolotami 1504 i 1505  plus ich fabryczne SN. Wychodzi węzeł do rozwikłania  😃.

No cóż , może jakiś lotnik nam to wyjaśni wkrótce .

A co z modelem , ja kupiłem w 1/48 wersję J . Taka tylko jest dostępna . Dlatego proszę Ciebie Eldiablido o zdjęcia w miarę poglądowe kabiny , wnętrza kabiny . Będę musiał zrobić sam wszystko w środku . O ile to możliwe przy pracach w szoferce ?

Pozdrawiam Hello

11 godzin temu, Hello napisał:

No cóż , może jakiś lotnik nam to wyjaśni wkrótce .

A co z modelem , ja kupiłem w 1/48 wersję J . Taka tylko jest dostępna . Dlatego proszę Ciebie Eldiablido o zdjęcia w miarę poglądowe kabiny , wnętrza kabiny . Będę musiał zrobić sam wszystko w środku . O ile to możliwe przy pracach w szoferce ?

Pozdrawiam Hello

Na giełdzie na FB ktoś oferuje C-130 H w 48

5 godzin temu, Tazman79 napisał:

Na giełdzie na FB ktoś oferuje C-130 H w 48

Drugiego , nawet gdybym chciał już nie przemyce do domu . Tak już się modlę , żeby listonosz przyszedł kiedy sam będę w domu . Nakupilem towaru , że chyba na palecie to przywiozą . 

Pozdrawiam Hello

• Haha 2

47 minut temu, Hello napisał:

Drugiego , nawet gdybym chciał już nie przemyce do domu . Tak już się modlę , żeby listonosz przyszedł kiedy sam będę w domu . Nakupilem towaru , że chyba na palecie to przywiozą . 

Pozdrawiam Hello

FB_IMG_15395035579821519.jpg

• Haha 3

Tak to właśnie wygląda . Jeśli nie będę aktywny w najbliższym czasie to znaczy , że strugam ziemniaki w piwnicy .

Hello

• Haha 3

Siemka. Kolego "Hello" - co do zrobienia "naszego" Herka z wersji J w 1:48 to jeszcze musiałbyś skrócić kadłub ( J ma dłuższy ogon niż H ) oraz wymienić gondole silników wraz ze śmigłami,( w obu modelach najlepiej wymienić silniki zestawowe ponieważ są to silniki do wersji A,  na zestawy żywiczne od Attack Squadron wydane zarówno do wersji H jak i J i przy okazji dokupić ich koła a także w miarę zasobności portfela jeszcze zestaw klap i ich wnęk ) oraz strugać na nowo kabinę pilotów. Przedział ładunkowy to wielka pomyłka i jedyna opcja to go po prostu zamknąć ( albo rzeźbić przez 2 lata) .

http://www.cybermodeler.com/hobby/kits/it/kit_it_0843.shtml

https://www.scalemates.com/kits/1015790-attack-squadron-48046-c-130-e-h-engine-nacelles-propellers-set

http://web.ipmsusa3.org/content/lockheed-martin-c-130j-c5-hercules-part-i-what-s-box

https://www.scalemates.com/kits/940103-attack-squadron-48015-c-130-j-engine-nacelles

http://www.modelmaker.com.pl/ASQ48064-1-48-C-130-Flaps-for-Italeri/1333/

http://www.modelmaker.com.pl/48054-1-48-C-130-wheel-set-with-disc-brakes/1154/

Jeżeli chodzi o linie podziału to są wypukłe i nie wszystkie poprawne więc jak się uprzeć, to trza część szlifnąć i na nowo. Herek jest na niektórych  łączeniach blach pokryty hermetykiem więc wyglądają jak wypukłe.Brak pasa wzmacniającego na kadłubie pomiędzy sekcją kabiny a centropłatem. Dodatkowo pozostaje wykonać 17000 nitów :) na ogonie i dodać detali w gondolach podwozia... To z grubsza chyba tyle :) Też czekam na rozwiązanie sprawy kalkomanii do 1:48 :) 

" eldiabloo" -powodzenia z tym modelem. Jestem ciekaw efektu końcowego. Gdybyś chciał zaszaleć :) to możesz kupić:

https://www.mojehobby.pl/products/C-130H-J-Herkules-ITA.html

https://www.mojehobby.pl/products/C-130-wheel-set-with-disc-brakes-16969608.html

Jakby co służę pomocą merytoryczną. Mam przyjemność na co dzień  je oglądać :) 

Pozdrawiam.

.

Witam, mała aktualizacja, "mama" po szpachlowaniu, wygląd na tą chwilę.  Będę robił kadłub z malowaniem, osobno zrobie skrzydła i malowanie, a na końcu wszystko złączę razem, bo malowć w całości chyba niejestem w stanie.

1b4f3125a97b86ef.jpg

2b0532987ec148e7.jpg

Trochę ryzykowne podejście, ale może się udać pod warunkiem, że skrzydła będą idealnie pasować do kadłuba i nie trza będzie szpachlować. W przeciwnym razie może być problem.

Zakończyła się CIUPAGA 2019 więc bierzemy sie za pracę przy "mamie". skleiłem do "kupy" wszystko czyli kadłub i skrzydła, jeszcze jedno szpachlowanie poszło na kadłubie i skrzydłach. Koła będę musiał napewno dać z Attack Squadron  , bo te z  zestawu lipne,  no i musze dorobić pewne ciekawe rzeczy jak te w dolnych szybkach z przodu :D

024b71cf98ace9d1.jpg

29388.jpg

94ca0557cd5d7ca9.jpg

e749ef875cacb0cc.jpg

eba51f1ec63d54f1.jpg

f446a9f66d40a261.jpg

2 godziny temu, eldiabllo napisał:

Koła będę musiał napewno dać z Attack Squadron  , bo te z  zestawu lipne, 

Ja właśnie płaczę nad silnikami z Attack'u . Kołpaki mają prawie dwa milimetry różnicy w średnicy . Jutro zrobię zdjęcia i wstawię u siebie . 

2 godziny temu, eldiabllo napisał:

musze dorobić pewne ciekawe rzeczy jak te w dolnych szybkach z przodu :D

O to ciekawe , pewnie sobie to ściągnę .

Pozdrawiam Hello

Dawaj, Grzesiek, dawaj !!

14 godzin temu, spiton napisał:

Dawaj, Grzesiek, dawaj !!

Po Ciupadze, więc wziąłem się za modele 😁😎. Dotarły dzisiaj zamówione ogumienie do "mamy" , wygląda fajnie, napewno lepiej niż z pudełka.   Wyzwaniem i tak będzie malowanie , z powodów wielkości modelu .

Kup sobie spraya. Na przykłąd akrylowego firmy renesans, i załatwisz malowanie w 30 sekund.

Zrobiłem na nosie parę elementów, wygląda to tak. Prysłem podkładem zobaczyć jak będzie wyglądać.  Myślę że w miarę przypomina oryginał. 

a4e712c8227dab1e.jpg

f446a9f66d40a261.jpg

Kolejny podkład  ,poprawki , szpachla. Jeszcze raz podkład i chyba tak już zostawię.  Na zdjęciach różnice na kołach żywica A zestaw.  Trochę musiałem usunąć plastiku we wnekach i skrócić trzpień od koła i rozwiercic dziurki w kołach żeby spasowały. Rozwiercilem jeszcze na końcach skrzydeł chyba zrzuty do paliwa. Wrzucę następnym razem zdjęcia. 

e54fbd05e185bf58gen.jpg

9013902e29a813d1gen.jpg

59bada5376952f8agen.jpg

Różnica w kołach masakryczna. Działaj Grzesiu, będzie co oglądać w Krakowie :)

koła robią robote!!

Koła wyglądają jakby były z dwóch różnych modeli

Aktualizacja, męki pańskiej ażeby to wyglądało jak Herkules z szachownica, no cóż widocznie lubię tak męczyć. 

Pomalowany HTK-C031 Gunship Grey (FS36118, ANA 603) , ciezkongdzies było spasowac owiewkę z resztą. Dzisiaj położę bezbarwny żeby zabezpieczyc   ta bestie. 

b149bd83dea3f52f.jpg

6882374ec4d784bc.jpg

0b6e3dd7b8bb5bf2.jpg

Na skrzydłach nie malowałeś pasów ? Jak oceniasz Hatake ?

Pozdrawiam Hello

1 godzinę temu, Hello napisał:

Na skrzydłach nie malowałeś pasów ? Jak oceniasz Hatake ?

Pozdrawiam Hello

Nie malowałem, Hataka jak dla mnie ok, mam kilka kolorów z serii Orange,  rozcienczam i maluje 😊

Co do pasów , cienkie czarne linie są w kalkomaniach, na końcówkach skrzydeł  jeszcze czarnych brakuje  "kwadratów" ale się zrobi. Malowałem bezbarwnym , narazie wietrzylem kuchnie bo aż mgła się pojawiła 😎😁. Dobrze ze żony dziś w domu niema 😊

No i na 100% nasz 1504 to 70-1263, potwierdzone info. Kolega pisał artykuł do Skrzydlatej Polski nr 04/2019 O naszych herkach, był w Powidzu.  Tam ogólnie jakiś mętlik był. 

46068_1332072215.jpg

A tak konkretnie to jakie masz problemy z tym modelem? Bo że linie wypukłe to widzę, ale co tam jeszcze nie halo?

8 minut temu, Solo napisał:

A tak konkretnie to jakie masz problemy z tym modelem? Bo że linie wypukłe to widzę, ale co tam jeszcze nie halo?

Szybka przód  gdzieś nie mogła się dopasować,  trochę tam uszpachlowałem , skrzydla  dopasowac do kadłuba  też chwilę  zajęło. Środek jest bardzo ubogi więc zamkłem całość.  Ogólnie duża "parówka". Powiedziałbym że nawet lepiej mi się składało AN 26 z A modelu 😁. No chyba że ja teraz to już wymyślam.  

3 godziny temu, eldiabllo napisał:

No i na 100% nasz 1504 to 70-1263

Jak szukałem zdjęć to na wszystkich forach gdzie interesowali się Herculesem był podany ten numer . Co do pasów ja mam zdjęcie z pasami na skrzydłach . Niestety także sprzed malowania z orłem . 

Będziesz dorabiał taką fajną antenkę przed statecznikiem ?

Pozdrawiam Hello