Skocz do zawartości

Guizhou FT-7 - Bilek/Intech/Zvezda/d.wł - 1:72


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Hej, ostatnio wystawiałem parę modeli we Wrocławiu. Teraz najprawdopodobniej najbliżej Łask i Szczecin.

 

Doszły: zamontowane klapy, uchylony hamulec, wklejona malowana część OCP, gloss, kolory wstępne na dyszy, kosmetyka krawędzi kokpitu, pierwsze prace nad podwoziem.

gwFo47yh.jpg

3KGJZSMh.jpg

o5tsT32h.jpg

HPGjQ1Nh.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Samolocik jest już po kalkach, washu i filtrowaniu. Czeka na finalne "eksploatowanie" olejami i pigmentami.

To oznacza konieczność zintensyfikowania prac nad kokpitem, bo tam przecież pusto.

Mam zatem orczyki, drążki i agregat z tylnej kabiny:

8viclrEl.jpg

Zbliżenie ujawnia pewne niedoskonałości, ale okiem nieuzbrojonym powinno być dobrze, tym bardziej że kropelka kleju będzie od spodu i niewidoczna:

quAxdwel.jpg

Na początku warsztatu pokazywałem płytkę pod wiatrochron. Jest już uzupełniona i bez problemu wsuwa się pod szybkę. Po malowaniu dojdzie oczywiście jeszcze szkiełko celownika:

Tdmt1B0l.jpg

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki  :)

W zasadzie wykonałem ostatnie elementy kokpitu:

WJaK5oil.jpg

W tym klimatyzację w postaci rozkosznego wiatraczka:

7bMglZfl.jpg

No i wszystkie podzespoły zgrupowane. Na razie ponad 580 części poszło na kokpit, a dojdą jeszcze elementy wewnętrznych stron osłon kabiny i nieco przewodów:

9T5C5wAl.jpg

Niebawem okaże się czy koncepcja montowania wnętrza na końcu się sprawdzi...  ;o)

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem samolotów radzieckich i rosyjskich ale z przyjemnością będę śledził Twoje poczynania związane z tą ciekawą konwersją z trzech robisz jeden konkretny model. Mocno trzymam kciuki za dalsze postępy prac:) . To co do tej pory wykonałeś robi niesamowite wrażenie !Jestem bardzo ciekaw efektu końcowego.

Edytowane przez Staryfajter1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne wykonanie mało znanej wariacji wspaniałego Ołówka. Śledzę dalej i podziwiam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kokpity prezentują się wyśmienicie a wszystko to w 1/72. Brawo ?????? miło jest śledzić takie warsztaty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kapsel napisał:

Ładnie wyglądają te łaty. Oczywiście z ręki malowany?

Oczywiście nie :) Wszystkie plamy malowane od szablonów. W tej skali i w tej bryle nie podjąłbym się "z ręki". Są tacy, co umieją.. Podziwiam to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę, że ze względu na dominujący piaskowy kolor samolotu zamiast techniki black basing, subtelniej by wyglądało gdyby zastosowano technikę brown basing. Z doświadczenia wiem, że dla takich kolorów jak niebieski, piaskowy czy żółty najładniej wychodzi nie czarny a brązowy preshading. Teraz czernie i tym samym zielenie przebijają na krawędzi spływu i w nitach, ale może w rzeczywistości nie jest to aż tak widoczne jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ksc, ten blackbasing nie był wykonany jakoś szczególnie kontrastowo, bardziej plamkami tam pracowałem, ale skoro jest takie wrażenie, to trzeba temu jakoś zaradzić. Na pewno będzie jeszcze "krawędziowanie" spływów i natarć. Mam nadzieję, że z tego wybrnę. Same ścieżki nitów są widoczne w związku z szarobrązowym łoszem. Tak czy inaczej zachęcam zawsze do obejrzenia na żywo i zweryfikowania - jeśli nic się nie zdarzy, to model będzie w Łasku.

W każdym razie już niemal koniec.

Zamontowane osłony kabin wraz z pałączkami podtrzymującymi:

h5bO8nKl.jpg

Oraz stan prac kolorystycznych nad spodem. Byłbym skłonny na tym się zatrzymać:

ivnGHE4l.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.