Jump to content
Mikolaj75

Guizhou FT-7 - Bilek/Intech/Zvezda/d.wł - 1:72

Recommended Posts

Mikołaj, robisz konkurencję firmom od dodatków żywicznych. 😛

Fotel w 72 w takiej jakości? Super!

Fotele rewelacyjne. Nic tylko odlewać w żywicy i sprzedawać. Dużo lepiej te fotele wyglądają niż żywiczne z Pavli.

14 godzin temu, Mikolaj75 napisał:

I po wykonaniu różnych dalszych elementów mam fotele gotowe go malowania - każdy składa się z około 130 części

A ja naiwny byłem dumny jak zrobiłem z "aż" siedmiu...

Żeby z czystym sumieniem przystąpić do malowania, chcę zrobić wszystkie moduły wnętrza, żeby ten dość trudny etap mieć za sobą.

Panele boczne: płytki docięte są pod wymiar wnęki w modelu, poszczególne segmenty przyrządów wykonuję oddzielnie, potem doklejam z wyjątkiem tych, które mają mieć docelowo inny kolor:

8acs2Bxl.jpg

vQcrEHJl.jpg

I wgląd na zasadę na czym ma to polegać finalnie:

P4wAhnMl.jpg

• Like 1

Detalistyka super, wiadoma sprawa, ale ten podział blach na ostatnim zdjęciu jest po prostu piękny.

Dzięki.

Postęp skromny, ale mam zamknięty temat kokpitu na założonym etapie. Zostało oczywiście jeszcze trochę elementów do zrobienia, ale to już w ramach końcowego montażu zrobię, bo teraz elementy przykładam tylko na sucho i nie da się precyzyjnie zwymiarować.

Przed malowaniem (ogółem 164 elementy):

aqHsvukl.jpg

Pomalowane boczne panele przymierzone. Reszty nie przykładałem na razie:

N79Dympl.jpg

DGjcZ2Rl.jpg

Zatem otwarta droga do malowania.. CDN

• Like 2

Piękne te panele, ale szczególnie podoba mi się , że dorobiłeś je na tak późnym etapie.

Start z budową kolorów, na tym etapie w ogóle nie patrzę na podział blach:

z4Xjodth.jpg

UuhYGfHh.jpg

UkSjZ8sh.jpg

• Like 1

Dalsze przygotowywanie bazy pod kolor - metoda, którą określiłbym roboczo jako "odwróconą sól". Zmarmurkowany model został wytapowany gąbką kolorem białym, a następnie postrzelany z pędzla kolorem piaskowym i engine grim.

Później szczątkowy preszajding, ale nie jak leci, tylko w miejscach które zidentyfikowałem jako najbardziej możliwe do powstania zaciemnień:

ZrGDx3Lh.jpg

kShs3tJh.jpg

nJwtjSHh.jpg

• Like 4
  • Thanks 1

No jest nieźle! Napięcie rośnie jak na niezłym filmie akcji. Aż nie mogę się doczekać efektu końcowego. Takiego sposobu  cieniowania jeszcze nie widziałem.

A ten tapping i kropelki to jakimi konkretnie farbami? Będziesz to jakoś polerować przed położeniem kamuflażu?

Biały to akryl Vallejo - tapowany strefami i od razu "gładzony" patyczkiem do uszu.

Piasek/żółty od odkopany w czeluściach szuflad Humbrol, ciemny szary to AK engine grime.

Oleje na bieżąco korygowałem white spiritem. Po około 20 minutach delikatnie przetarłem szmatką całość i tu i tam - gdzie odkryłem pod  światło nieakceptowalne odstępstwa - leciutko wysłużonym papierem ściernym. Bardziej polerować nie będę, dojdzie jeszcze sporo warstw - kamo, gloss, filtr, mat itp.

• Like 2

Dzięki, ciekawa technika, możliwe że ukradnę te techniki.

Ciekaw jestem efektu końcowego tych zabiegów.

mbrnnr - nie aspiruję do miana twórcy metody, a jedynie pokazuję, że ją stosuję. Zresztą ma ona pewną odmianę - nie znam oczywiście wszystkich prac Karola Bery, ale te które widziałem w SM dotyczyły malowań jednokolorowych i były wykonywane już po bazie, u mnie to rodzaj rozbudowanych różnych elementów przed kolorem. Jak wyjdzie to się okaże. Jedno na co chciałbym zwrócić uwagę - nie zależy mi tu finalnie na samolocie nadmiernie styranym (fotki, którymi dysponuję pokazują samolot raczej dość nowy jakby krótko po dostawie), liczę z jednej strony na wytłumienie, a z drugiej na dostrzegalność tych zabiegów.

W każdym razie mam już dwa kolory:

mMEeMYXh.jpg

hGKH7hGh.jpg

3io6yD4h.jpg

0N34BoNh.jpg

38bipIAh.jpg

• Like 4

To w zasadzie do Solo było, nie do Ciebie. Temat był x razy omawiany, zaskakujące ile razy można udawać zdziwionego, kiedy się ta metoda pojawi. 

Samolocik w mundurze, na razie bez dystynkcji.
Mgiełka piasku oraz pozostałe kolory kamo wytłumiły pre-bałagan, przybliżając wygląd do tego ze zdjęć oryginału. Chociaż aparat mi tego jakoś nie chwyta, to nadal te zabiegi pozostają widoczne. Sam kamuflaż dał w kość..:

8eh2cBkh.jpg

MjgZaFCh.jpg

• Like 3

Ładnie, ale faktycznie nie widzę nigdzie tego preshadingu na zdjęciach.

Ciekawy jestem co będzie dalej. Bardzo ciekawie to kamo wygląda.