Skocz do zawartości

PZL 50 Jastrząb - Ardpol 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Za bardzo nie widać na zdjęciach modelu . Gdyby nie żywica sam bym pewnie zakupił. Kalkomanie były przewidziane w zestawie ? 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hello napisał:

Za bardzo nie widać na zdjęciach modelu . Gdyby nie żywica sam bym pewnie zakupił. Kalkomanie były przewidziane w zestawie ? 

Pozdrawiam Hello

W zestawie nie ma kalek. W tym przypadku tej żywicy nie musisz się bać, składa się na prawdę dobrze. Najwięcej uwagi trzeba poświęcić przy oddzielaniu goleni podwozia od kostek wlewowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu nie kleiłem żywicy , chociaż mam w niektórych zestawach . Nawet nie wiem czy jest jakiś specjalny , modelarski klej . Z naciskiem specjalny . Do tej pory jak miałem stycznosc z "kropelką" lub czymś podobnym prawie mdlałem od zapachu (smrodu). No i to piłowanie . Mam wrażenie , że żywica jest niewdzięcznym materiałem dla mnie .

Chociaż wkrótce będę musiał się przełamać , zbieram wszystko do polskich samolotów i bez żywicy nie da rady .

Jastrząb nie miał kalek (brak) czy taki ma być bez oznaczeń ?

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.12.2018 o 21:27, Hello napisał:

W życiu nie kleiłem żywicy , chociaż mam w niektórych zestawach . Nawet nie wiem czy jest jakiś specjalny , modelarski klej . Z naciskiem specjalny . Do tej pory jak miałem stycznosc z "kropelką" lub czymś podobnym prawie mdlałem od zapachu (smrodu). No i to piłowanie . Mam wrażenie , że żywica jest niewdzięcznym materiałem dla mnie .

Chociaż wkrótce będę musiał się przełamać , zbieram wszystko do polskich samolotów i bez żywicy nie da rady .

Jastrząb nie miał kalek (brak) czy taki ma być bez oznaczeń ?

Pozdrawiam Hello

Taki ma być, bez oznaczeń. Nie ma specjalnego kleju do żywic, ja kleiłem Poxipolem większe elementy. Cyjanoakryle też będą potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Seb napisał:

Perfekcyjnie złożony i pomalowany, piękny model.

Potwierdzam. I zdjęcia też są prima sort! Nie wiem jak ktoś się może czepiać takich bzdur jak fotki. To nie jest forum fotograficzne!!!111 one one

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

!!!111 one one

Na pewno dasz radę zrobić lepsze zdjęcia. To nie jest takie trudne, wiem po sobie - też się musiałem nauczyć. 

Jednak mimo to... Jastrząb z Ardpolu to zestaw zbyt ciekawy, żeby nic o nim nie napisać. Mam go w składziku, a że w sieci można obejrzeć ledwie kilka ukończonych sztuk, to zapytam: z tych zdjęć można się domyślić, że jest problem z ruchomą osłoną kabiny, siedzi zbyt nisko. To wina zestawu, czy za dużo odciąłeś? Wiatrochron wygląda - chyba - OK (pod względem montażowym, nie malowania).

 

Edytowane przez Hubert Kendziorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pozytywne oceny. Nie spodziewałem się. Perfekcyjnie to on nie jest ani złożony, ani pomalowany zwłaszcza oszklenie.

Co do oszklenia, w zestawie są dwie osłony vacu. Tłoczone w całości. Oszklenie na 99% to ja spartoliłem. Dla mnie oszklenia vacu to zło konieczne, wolę wtryskowe.  Wyszedł brak doświadczenia z vacu, ale w PWS--33 Wyżeł, którego też kleiłem szklarnia wygląda jeszcze gorzej.

Co do zdjęć to postaram się nad nimi popracować, żeby były lepsze. Chociaż będzie ciężko bo nie mam aparatu i zdjęcia robię starym telefonem Sony Ericsson J105i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mig napisał:

Chociaż będzie ciężko bo nie mam aparatu i zdjęcia robię starym telefonem Sony Ericsson J105i.

Lekko zatem być nie może, sam telefon jest zupełnie OK, ale aparaty fotograficzne wtedy nie były jeszcze główną opcją telefonu (2009).
Chociaż z drugiej strony, 2 Mpx - mogło być gorzej. Gdyby tak pokombinować z ostrością, więcej światła. Kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Hubert Kendziorek napisał:

Lekko zatem być nie może, sam telefon jest zupełnie OK, ale aparaty fotograficzne wtedy nie były jeszcze główną opcją telefonu (2009).
Chociaż z drugiej strony, 2 Mpx - mogło być gorzej. Gdyby tak pokombinować z ostrością, więcej światła. Kto wie.

Zdjęcia robione przy świetle dziennym, a z tym ostatnio jest spory problem. Pokombinuje trochę z ustawieniami może będą zdjęcia lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.