Skocz do zawartości

Jagdpanther G1 Meng Model


Baldigozz

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie, to tylko model. Nikt nie będzie robił na jego podstawie ekshumacji niemieckich pancerniaków. Nie wiążę z nim nadziei na wygraną w prestiżowych zawodach modelarskich, bo na takie nie jeżdżę. Nie zależy od niego moja kariera youtubera ? Jak go skończę powędruje do ciemnego pudła ku rozpaczy małżonki, której kiedyś nieopatrznie powiedziałem, że ludzie modele sprzedajom ?Zdjęcia przedstawiają jakiś etap prac i czasem jeśli na nich czegoś nie ma, to przeważnie nie ma, bo tak wynika z technologii przyjętych technik, a czasem, bo o czymś zapomniałem ? O podstawę reflektora parę postów wcześniej się pytałem ale nie dostałem odpowiedzi. Spokojnie, nie mam pretensji, przecież nie oczekuję, że ktoś ma nic innego nie robić tylko siedzieć w internecie i być na każde zawołanie. Temat reflektora olałem, bo tak jak wtedy pisałem leżą tam jakieś kawałki blach i tak też przyjąłem, że nimi przykryję ten fragment błotnika. Co do wapna, różne ujęcia pokazują różnie stopień jego zachowania. Nawet ten sam fragment wozu raz wygląda na w wapnie, a raz nie. Od początku ze względu na charakter techniki uzyskania efektu bielenia przyjąłem, że będzie to tylko próba odwzorowania czegoś zbliżonego, z czego akurat to co jest na zdjęciu jest tylko pierwszym etapem, a jak to wyjdzie na koniec, to sam nie wiem. Dlatego między innymi lubię się tym zajmować, bo gdybym na początku wiedział jaki mi ten model wyjdzie, to znudziłoby mnie to już 20 lat temu. Mam jakieś przemyślenia w temacie bielenia do przetestowania w czasie reanimacji miniartowskiej suczki, bo nie jestem wyznawcą idei malowania i kretowania modelu ?

Pozdrawiam i dobrej nocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model złosiowany i po wstępnych zabawach z nowym nabytkiem czyli olejnymi flamastrami AMMO plus prace nad różnymi drobiazgami. Przy okazji, plastik Menga jest nad wyraz wrażliwy na chemię w rodzaju filtrów i washy. Przy ich nakładaniu złamały się 4 drążki i model zaliczył małą glebę, na szczęście tylko na stół :)

DSC02479.jpg

DSC02480.jpg

DSC02481.jpg

DSC02483.jpg

DSC02484.jpg

DSC02485.jpg

DSC02486.jpg

DSC02487.jpg

DSC02488.jpg

DSC02490.jpg

Edytowane przez Baldigozz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jacus1944 napisał:

Zacieki białej farby olejnym flamastrem czy to biały wash po całości modelu?

Nie było białych zacieków ? Najpierw był filtr MIG-a "grey for yellow sand", który tak na marginesie jest jedną wielką porażką. Nie wiem jaka jest historia sygnowania pewnych produktów tym nazwiskiem ale filtry marki AMMO MIG, to jakaś porażka. Szczególnie ten szary, którym polejemy sobie model w celu odfajkowania pozycji "nakładanie filtru" i nic więcej. Szczerze mówiąc nic on nie daje. Nie rozumiem dlaczego, bo używałem filtrów marki MIG PRODUCTION i to były porządne filtry, które faktycznie robiły różnicę - z filtrem czy bez :) Na szczęście widzę, że są jeszcze w sklepach tu i ówdzie więc trzeba się w nie zaopatrzyć, bo stare mi wyszły.

Potem był wash AMMO MIG "brown wash for german dark yellow" i na washe tej marki akurat nie narzekam. Jak sobie dzień podeschło, to zacząłem się bawić tymi oilbrusherami ale były to: dusty earth, earth i starship bay sludge, które nakładałem w zasadzie jako typową biedronkę. Potem jeszcze przy użyciu starship bay sludge podbijałem zacieki, a przy użyciu medium soll zwiększałem koloryt warstw farby piaskowej. Na samym końcu przy użyciu zwykłej bieli cynkowej dla plastyków zwiększyłem kontrast białego wapna w wybranych miejscach, głównie w górnych partiach modelu. To były niewielkie ilości i to raczej gęstej farby nakładane punktowo i lekko rozsmarowane. Naprawdę niedużo ale różnica była duża. Z tej samej bieli już na rzadko poszły rozlane, białe przebarwienia na lufie, zasobniku na wycior, płycie nad silnikiem.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Korzystając z okazji, że dzieci wyjechały na weekend popchnąłem model ku końcowi. W zeszłym tygodniu obułem działo w gąski i przez ostatnie dni działałem z różnymi specyfikami z zakresu weatheringu. Na ile mogłem, to odkładałem krok ostateczny czyli przybranie modelu zieleniną ale wczoraj przy winku uznałem, że raz kozie śmierć :) Na ile mogłem i na ile pozwalał dostępny materiał, to starałem się zrobić coś zbliżonego do oryginału. Teraz muszę odsapnąć :) Będzie jeszcze końcowa kosmetyka i dopieszczanie. Muszę natomiast w końcu znaleźć przynajmniej żarówki z odpowiednią barwą, a może do uda mi się do końcowych zdjęć nabyć jakiś namiot bezcieniowy, bo trochę mnie te zdjęcia irytują. 

DSC02491.jpg

DSC02492.jpg

DSC02493.jpg

DSC02494.jpg

DSC02495.jpg

DSC02496.jpg

DSC02497.jpg

DSC02498.jpg

DSC02499.jpg

DSC02500.jpg

DSC02501.jpg

DSC02502.jpg

DSC02503.jpg

DSC02504.jpg

DSC02505.jpg

DSC02506.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepowe drzewka, opakowania się jeszcze chyba gdzieś walają, to sprawdzę jakie. Z tym, że kupiłem 2. Jedno większe i ono ma te fajne gałązki ale 2/3 dość gołe. Mniejsze drzewko, to głównie taka gąbeczka ale też przydatna. W przypadku tego większego, fajniejszego jest jeszcze taka kwestia, że drobne nitki są nietrwale związane i się sypią. Po próbie z jedną odciętą gałązką całe drzewko spryskałem matowym sprayem Vallejo co w zasadzie załatwiło problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Stojkovic napisał:

Za jednolicie drewniane :)

Parafrazując pewien dowcip z brodą o Kolumnie Zygminta.

"Weź Pan wsiądź do auta/autobusu/tramwaju pojedź do najbliższego marketu budowlanego, znajdź np. siekierę i powidz personelowi, że jest za jednolicie drewniana (taki przykładzik) :D

Baldigozz - MODEL ŚWIETNY i rzadko tu spotykany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cooper69 napisał:

Parafrazując pewien dowcip z brodą o Kolumnie Zygminta.

"Weź Pan wsiądź do auta/autobusu/tramwaju pojedź do najbliższego marketu budowlanego, znajdź np. siekierę i powidz personelowi, że jest za jednolicie drewniana (taki przykładzik) :D

Ok, czyli udajemy że nie widzimy :)  Sorry, ale nie wyłączę opcji "szczerość" mimo, że komuś to może się nie podobać... To jest moje zdanie, że jak na tę skalę można pokusić się o zróżnicowanie kolorystyczne choćby drewnianego klocka i trzonków narzędzi.

Nic więcej nie mam do dodania w temacie.

eby nie było, że sam ch**a umiem i się czepiam poniżej jak ja robię.

39760694_2051769151520921_6271492309108391936_o.thumb.jpg.b11e48cdff42f1bb684247f929afd004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ? Osobiście nie maluję słojów drewna itp. na trzonkach, bo mając od swojego stanowiska modelarskiego na rzut popcornem kilka łopat, grabi, siekierę i młotki ciężko mi w nich zauważyć te słoje w skali 1:1. Bardzo lubię dokonania kolegów modelarzy co takie słoje malują ale potem trzeba wklejać zdjęcia makro na dowód, że to zrobili. Jedno z wrzuconych przeze mnie poprzednio zdjęć (fragment) bez obcinki jakości:

 

trzonki.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Stojkovic napisał:

Ok, czyli udajemy że nie widzimy :)  Sorry, ale nie wyłączę opcji "szczerość" mimo, że komuś to może się nie podobać... To jest moje zdanie, że jak na tę skalę można pokusić się o zróżnicowanie kolorystyczne choćby drewnianego klocka i trzonków narzędzi.

Nic więcej nie mam do dodania w temacie.

eby nie było, że sam ch**a umiem i się czepiam poniżej jak ja robię.

 

Sam wiesz, że nie lubię "poprawnych politycznie" pochlebstw.

Nie są to może narzędzia wykonane "artystycznie" ale dadzą się podpasować pod konwencję czyli wyglądają jak prawie nowe.

Edytowane przez cooper69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nic nowego nie dodam ale chciałbym wcisnąć swoje dwa grosze, bo  kotek bardzo mi się podoba - świetna praca. No i już, gotowe <span><span class=?">

Pozdrawiam,

Jakx 

Edytowane przez Jakx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.