Jump to content
p_bladek

F-14D VF-2 Bounty Hunters HASEGAWA 1:48

Recommended Posts

Witam po dość długim niebycie. Przez ostatni czas udało mi się wydłubać coś takiego. Jak wyszło oceńcie sami.

Zestaw: Hasegawa PT12, Dysze Aires, sondy Master, Udrożniono kratki wentylacyjne w kadłubie, SJU-17 żywica, i pare przeróbek własnych.

-1_zpsqy2u4rzm.jpg

2_zpskxgqni2n.jpg

4_zpsnp5coqlg.jpg

6_zpsouancopv.jpg

7_zpscalxdnpt.jpg

3_zpscu7zat8w.jpg

8_zpsp3efxc8g.jpg

DSC_9148_zpslxowyk8c.jpg

DSC_9152_zpshcxsibt3.jpg

DSC_9154_zpsx8ryeqe3.jpg

Edited by p_bladek
  • Like 1

F-14 to jest zawsze malarskie wyzwanie

• Thanks 1

Jako totalny laik w modelarstwie plastikowym uważam, że świetny model 🙂

Pewnie się namęczyłeś z tym zestawem... ale podołałeś i to z pompą. Ja walczę z tą bryłą niemiłosiernie. Powiedz mi do podwieszeń są pylony w zestawie i jak byś mógł podpowiedzieć które to są. 

Co chcesz podwiesić? Pod napływami skrzydeł dla wersji D możesz podwiesić po lewej, Aim9L i  Aim54 lub Sparrow. Zarówno dla Sparrowa i Aim54 sa dwa różne końcowe pylony. Jeżeli pod spodem chcesz podwiesić Aim54 na paletach to ok, jeżeli Jdama lub GBU potrzebujesz belki BRU której nie ma w zestawie, podobnie jak Lantrina pod prawe skrzydło wraz z belką.

Edited by p_bladek

Uzbrojenie i lantrina posiadam. Rakietowo raczej nie chcialbym cos z bomb. A te belki tez są stosowane w F-16

Latrin? W sumie czemu nie, na dalekie loty jak znalazł :)

Ale fajny kocur wyszedł, świetnie pomalowany.

Edited by Tap-chan

4 minuty temu, Tap-chan napisał:

Latrin? W sumie czemu nie, na dalekie loty jak znalazł :)

Jeżeli chce podwiesić Bombki świąteczne to Lantrin musi byc.

No tak, ale to jest LantIRn, IR od InfraRed. Całość brzmi podobnie do Lantern (latarnia).:D

A tak swoją drogą - dziwna ta kalka z wlotu powietrza - wydawało mi się, że kocury nie miały tam białej obwódki. Świeci się strasznie (nie technicznie tylko na tle całości).

Edited by Tap-chan

57 minut temu, Tap-chan napisał:

No tak, ale to jest LantIRn, IR od InfraRed. Całość brzmi podobnie do Lantern (latarnia).:D

A tak swoją drogą - dziwna ta kalka z wlotu powietrza - wydawało mi się, że kocury nie miały tam białej obwódki. Świeci się strasznie (nie technicznie tylko na tle całości).

image032.jpg.3052fcd052e9f515272b9e8fad53f88d.jpgimage028.jpg.1bce1ae0ca3f224ffd388ad65e1c1c35.jpg

Różnie, nie ma reguły 😃

Edited by p_bladek

Kwestia jak i kiedy robione zdjecie. Z tego co pamietam to kolorowe malowania (do ktoregos roku) byly wykanczane w polysku ew satynie zanim zostalo wprowadzone malowanie low-vis. Moge sie mylic wiec bez linczu

• Like 1

Chodziło o obwódkę białą ostrzeżenia przy wlotach.Co do wykończenia. Satyna, błysk, mat w zależności od zużycia powierzchni i wypłowienia koloru.

Ja tam nigdy nie widziałem, a już zwłaszcza tak grubej obwódki.

Nie wiem na ile można ufać czemuś takiemu:

F14-034-A4.jpg

Trudno powiedzieć, kalki to superscale, ale numer teraz zauważyłem że słownik z uporem maniaka zamienia mi literki 😂, mówimy oczywiście o Lantirn 😂😂

Ja posiadam w swoich zasobach F-14B Hobbybossa w wersji świątecznej 😉 Narazie nie mogę nabrać weny żeby go złożyć 😊 Ale jak widzę np takie dzieła odnośnie malowania to złożyć może go złożę, ale tak pomalować to już nie wiem jak to zrobić 😕

Świetny! F14 to jest jednak to! 😀

Niedawno obejrzałem twój warsztat z 2009 r. dotyczący F14A, bardzo mi się podobał ale tu widać sporą ewolucję malowania.

Czy mógłbyś zdradzić jakimi technikami udało ci się osiągnąć tak realistyczny efekt?

pozdrawiam

Konrad

Njpierw malowanie.44765831_278181892827000_1992547195332591616_n.thumb.jpg.1eff42b1b82290a0a7a14f392f062467.jpg

44708860_529264337535218_5499761920959315968_n.thumb.jpg.2c83c5ccefe192360bf3b4fd1bfee5f9.jpg

póżniej właściwy lakier

1113279096_45348679_2171844046418588_2763204262564462592_n1_zpsioxjzefd.thumb.jpg.1b06fa6a39827e5cab053cc5a14922a9.jpg

Następnie touch upsy. Najpierw miejsce występowania malowałem na czarno, póżniej nakładałem rozjasnioną bazę tak aby została ciemna otoczka. Zróżnicowałem bazowy lakier ciemniejszym odcieniem, póżniej jaśniejszym i z dodatkiem brązu. Położyłem błysk a następnie zwashowałem całośc. W niektórych miejscach nie wycierając dokładnie. Na to nałożona została satyna i wycieniowane niektóre miejsca cieniami Tamki. Po cieniach wleciał utrwalacz żeby nie zeszły i pomalowałem kolorem błyszczącym niektóre miejsca róznicując powierzchnie.

Edited by p_bladek
  • Thanks 1