Skocz do zawartości

mig - MiGi i inne 1/72


mig

Rekomendowane odpowiedzi

Modelarstwem zajmuję się od około 1996 roku z niewielkimi przerwami. Przez ten czas trochę się tego na zbierało. Może czas to pokazać?

Dwa Migi-21 zrobione w tym roku. MF ukończony w zeszłym tygodniu

MiG-21 MF - Eduard + rurka Master Model + kalka - Montex, malowany Hatakami, Humbrolami, Pactrami, pędzlem.

DSC06551.JPG

DSC06553.JPG

MiG-21 Bis - Zvezda + rurka Master Model + kalka pochodzi  z zestawu MiG-21 BigModel  1/72. Malowany Humbrolami i Pactrami, pędzlem, zasobniki UB-16 i UB-32 z MiG-21 MF Eduard. 

MiG-21Bis..JPG

MiG-21R - R.V. Aircraft + rurka MasterModel + kalka - Model maker Decals, malowany Humbrolami, Pactrami, pędzlem.

MiG-21R.JPG

MIG-21 Bis - Zvezda + blachy Part + rurka Master Model + fotel KM-1 Pavla + klaka kombinowana. Nie pamiętam dokładnie  model zrobiony w styczniu 2015 r. To był mój pierwszy Bis ze Zvezdy. Malowany tradycyjnie pędzlem, Humbrolami i Pactrami.

MiG-21Bis.JPG

Kolejny MiG-21 Bis - Zvezda + fotel KM-1 Pavla + rurk - Master Model + kalka Ardpol. Malowany Humbrolami, Revellami, Pactrami, pędzlem. Model zrobiony w zeszłym roku.

MiG-21 bis.JPG

MiG-21 MF - R.V.Aircraft + rurka Master Model+ kalka z różnych pozostałości. Uzbrojenie: zasobniki UB-16 - Zvezda, bomby OFAB-100 - żywica Eduard, zbiornik paliwa - ZTS. Malowany Humbrolami, Revellami, Pactrami, pędzlem

MiG-21MF.JPG

MiG-21F-13 - Revell + rurka Master Model+ kalka Maker model decals. Malowany standardowo.

MiG-21F-13.JPG

MiG-21 PFM - R.V.Aircraft + kalka ze składu kalek.

MiG-21PFM.JPG

MiG-21 MF - Eduard + rurka Master Model + kalka Montex.

MiG-21MF..JPG

MiG-21 MF LanceR - C - R.V.Aircraft + rurka master Model + żywiczne R-60 - Eduard + R-3 i zbiornik z magazynu uzbrojenia.

DSC06651.JPG

Edytowane przez mig
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Piękna kolekcja ? naprawdę miło jest popatrzeć na te miniatury. Jestem wielkim fanem Ołówków i raduje się me serce na widok każdego 21.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwszy ukończony w tym roku: MiG-15 UTI - Hobbyboss wzbogacony o blaszki zoom Eduarda, kalka Model Maker Decals.

MiG-15 UTI.JPG

I ze swoim jednomiejscowym bratem, też Hobbyboss.

DSC07227.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MiG-19S - Mistercraft, malowany Humbrolami, pędzlem. Model zrobiony dawno.

 

DSC08120.JPG

DSC08123.JPG

MiG-23MLD - Zvezda, wzbogacony o blaszkę Eduarda, malowany Humbrolami i Model masterami, pędzlem. Mój pierwszy model waloryzowany.

MiG-23.JPG

DSC08126.JPG

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super fotki i fantastyczne tło.
Jak zawsze zresztą :super:

Edytowane przez Grzes
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

"Kilka" różnic z oryginalnym malowaniem by się znalazło.
Koloru farby też do kalki nie dobrałeś.
Polecam tę pozycję: 

7e29a28c474cbc6b0991e81f76d8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloru farby do koloru kalki nie dobrałem. Zauważyłem, że jest inny dopiero po nałożeniu kalki. Pasy wzorowałem na schemacie malowania jaki dodał Ardpol przy kalkach. Taki już musi zostać, bo kalek do tego malowania już nie ma.

A na ta pozycję jakoś nigdy nie natrafiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym konkretnym malowaniu uważam, że zamiast kalki. lepiej zrobić głowę tygrysa samodzielnie ją malując.
Zwłaszcza, że w samolotach n/b 9292 i 9308 nie są trudne. 
 

46 minut temu, mig napisał:

Pasy wzorowałem na schemacie malowania jaki dodał Ardpol

Stara zasada - nie ufaj schematom dołączanym przez producentów. Nawet najlepszych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Grzes napisał:

W tym konkretnym malowaniu uważam, że zamiast kalki. lepiej zrobić głowę tygrysa samodzielnie ją malując.
Zwłaszcza, że w samolotach n/b 9292 i 9308 nie są trudne. 
 

Stara zasada - nie ufaj schematom dołączanym przez producentów. Nawet najlepszych :) 

Większość oznaczeń malowana samodzielnie wygląda lepiej, tyle tylko, że do tego trzeba mieć jeszcze umiejętności. A ja takich nie mam żeby malować to samodzielnie.

Zasadę znam. Jakoś tak wyszło, a zdjęcia 9292 i nie tylko oglądałem w necie wiele razy. Mogłem porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Kolejny MiG-21 MF ukończony. Zestaw R.V. Aircraft wzbogacony o rurkę z Master Model, kalki z Mistercraft. Kamuflaż malowany Hatakami, pędzlem. Tym razem MiG z otwartymi hamulcami aerodynamicznymi. Zrobiłem otwarte tylko dlatego, że nie ma pod nim żadnych podwieszeń i tek trochę łyso wyglądał.

 

MiG-21MF.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

MiG-21UM w barwach polskich i czechosłowackich. Oba zestawy to nowe Kopro wzbogacone o fotele żywiczne -Pavla, rurki z Model Master,  przednie koła - Reskit. Malowane Humbrolami, Pactrami, Hatakami.Pędzlem.

 

DSC00012.JPG

DSC00013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
3 minuty temu, mig napisał:

MiG-25RB - ICM Model złożony prosto z pudła. Wymieniłem tylko rurkę na toczoną z Master Model. Malowany Humbrolami, Hatakami, Pactrami, Revellami, pędzlem.

 

MiG-25RB.JPG

Zdublowało mi post, ten drugi jest do usunięcia.

 

 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

MiG-21SMT - R.V.Aircraft + rurka do Master Model. Podwieszenia: S-24 - Eduard, bomby FAB-250M-62- Reskit, zbiornik - Zvezda. Molowany Humbrolami i Pactrami, pędzlem.

 

DSC02199.JPG

TS-11 Iskra - ArmaHobby

DSC08721.JPG

TS-11 Iskra BR - ZTS + blachy wewnętrzne i zewnętrzne Part + fotel Pavla, bomby z zestawu Fiat C.R.42 - Italeri

DSC08725.JPG

PZL.50 Jastrząb - Ardpol

 

PZL 50 Jastrząb.JPG

PZL P.11c - Azur

PZL P.11c.JPG

PWS-16 Bis - RPM

 

PWS-16 bis.JPG

PWS-33 Wyżeł - Ardpol

 

PWS-33 Wyżeł.JPG

PWS-19 - Choroszy Modelbud

 

PWS-19.JPG

RWD-5 bis - ZTS + blachy - Part + kalka - Model Maker Decals

 

RWD-5 bis.JPG

RWD-6 - ZTS

RWD-6.JPG

PWS-26 - RPM

PWS-26.JPG

PZL P.7a - Armahobby x2

PZL P.7a.JPG

PZL P7a.JPG

Lublin R-XIII - Aeroplast

 

R.XIII.JPG

PZL.23A Karaś - IBG

 

PZL.23A Karaś.JPG

PZL.23B Karaś- IBG

 

PZL.23B Karaś.JPG

PZL.42 - IBG

 

PZL.42.JPG

RWD-8 - Mistercraft + blachy -Part

 

RWD-8.JPG

RWD-10 - Ardpol

 

RWD-10.JPG

RWD-13 - Aster

 

RWD-13.JPG

RWD-14b Czapla- ZTS

 

RWD-14.JPG

RWD-23 - Ardpol

 

RWD-23.JPG

PZL.37A Łoś - IBG, wzbogacony o tablicę przyrządów od Yahoo. Od siebie dodałem przewody hamulcowe zrobione z drutu miedzianego.

 

PZL.37A Łoś.JPG

PZL 37B Łoś - IBG z dodaną tablicą od Yahoo.  Miałem trochę problemów z kalkomanią bo w instrukcji pomylone są oznaczenia z tymi na arkuszu kalkomanii. Zwłaszcza jeśli chodzi o napisy eksploatacyjne. Dobrze, że są czytelne na kalce to jakoś się udało z tego wybrnąć.

DSC01150.JPG

 

IS-1 Sęp - Polskie szybowce/PZW - 1/72. 

 

IS-1 Sęp.JPG

Fiat C.R32 - Supermodel

C.R.32.JPG

Fiat C.R.42 - Italeri

 

C.R.42.JPG

Fiat B.R.20M  - Italeri/Supermodel kupiony w edycji "vintage collection" wzbogacony o blachę Eduarda i żywiczne lufy kmów.

B.R.20.JPG

Fiat G.50 - AML

G.50.JPG

Fiat G.55 - Specia lHobby

G.55.JPG

Macchi MC.202 - Italeri to jest chyba najstarszy model ze wszystkich włoskich.

Macchi MC.202.JPG

Reggiane Re.2000 - Italeri

Re.2000.JPG

Reggiane Re.2001- Sword Model kupiony w dwupaku razem ze Spitfire Mk.Vc Trop. Zmniłem przy nim malowanie na nocne, przerobiłem trochę rury wydechowe i dodałem lufy działek w zasobnikach pod skrzydłami.

Re.2001.JPG

Reggiane Re.2002 - Sword - najmłodszy w całym tym towarzystwie, powstał w 2017 r.

Re.2002.JPG

Savoia Marchetti S.M.79 - Airfix Praktycznie zabytek, trochę dorobiłem wnętrza, którego i tak nie widać

S.M.79.JPG

 

 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka odskocznia od samolotów. Dwa czołgi zrobione na poważnie to znaczy z washem i brudzeniem. Brudzenie oszczędne co by nie przedobrzyć. Kilka czołgów w różnych skalach skleiłem na początku mojej przygody  z modelarstwem. 

T-55 Modyfikacja 1958 Trumpeter 1/72 Model ukończony  w zeszłym roku.

 

DSC01849.JPG

T-62 Modyfikacja 1972 - Trumpeter, lufa - Aber 1/72 Ukończony w styczniu tego roku.

 

DSC01510.JPG

Oba czołgi składały się bardzo dobrze. Beczki wymagają trochę więcej szpachlowania. W T-55 najgorsze są gąsienice do założenia, w T-62 układ jezdny trudny do dopasowania, tak jakby był troszeczkę za krótki.

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.