Jump to content
Sign in to follow this  
Tomek Mroczkowski

SPU 2P25M1 Trumpeter 1:35

Recommended Posts

Witajcie!

Mam trochę czasu, Rosomak nabiera mocy prawnej, więc trzeba rozgrzebać coś innego. Do boju rusza wyrzutnia SPU 2P25M1 wchodzący w skład systemu 2K12 KUB bądź, jak kto woli SAM-6. 

Zestaw to już leciwy Trumpeter w skali 1:35. W planie mam wykonanie maszyny oczywiście w malowaniu Wojska Polskiego, a dokładnie wóz o nb 2532 z 2 Elbląskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego, 15 Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego.

Do zestawu dołożę kalkomanie na zamówienie oraz zestaw Eduarda 35858. Mógłbym dołożyć friule, ale po co :D

IMG_1394.JPG

TEcd8oG-RnlJvXHIT83V-NUlt73Y6JYtVmudc8Dj

Pierwsze prace ruszają jeszcze dziś, więc jak się coś poskleja, to się pokaże. 

Pozdrawiam!

To jeszcze stacja radiolokacyjna od Trumpka i będzie komplet :) .

Zasiadam i kibicuję, zwłaszcz, że sam niedawno to dłubałem. Miałem troche krótkie gąski, albo guma się skurczyła od leżakowania, albo...   skończyło sie na tym, że mozolnie i delikatnie naciągałem każde ogniwko :)

Godzinę temu, chorąży napisał:

Zasiadam i kibicuję, zwłaszcz, że sam niedawno to dłubałem. Miałem troche krótkie gąski, albo guma się skurczyła od leżakowania, albo...   skończyło sie na tym, że mozolnie i delikatnie naciągałem każde ogniwko :)

Coś się zmieniło? Pamiętam, że jak kleiłem to w zestawie były plastikowe gąsienice z wyprasek. 

Sorry masz racje to był pt-76 mój błąd, tam plastikowe z ogniwek, ale podobne problemy z długością. Przy okazji zaśmiecania (za które przepraszam) tak pt wygląda nawet nie wiedziałem ze się ponownie skurczyły..

IMG_20181223_083947.jpg

FVRYXv-sT2IthKTlUAL8YKmrZB-Uqp1UIWCcsDrR

Początkowa walka z rakietami. Dosyć ciężko utrzymać kąt powierzchni sterowniczych, cokoły ustalające pozycje nic a nic nie pomagają. Całość jeszcze potrzebuje mocowania przy skrzydełkach z fototrawionek no i oczywiście podkładu. Widoczne ślady po kleju nie są aż tak widoczne, resztki po Tamiya Thin.

W dniu 21.12.2018 o 21:17, Zderzak napisał:

To jeszcze stacja radiolokacyjna od Trumpka i będzie komplet :) .

Łoo Panie . Nie tak prosto podwozie to samo ale nadbudowa kompletnie różna , jest wyższa i zupełnie innego kształtu, o kolumnie i na niej zamocowanych radarach kompletnie nie wspominając . Mam w planie zrobić tego SURN-a , podobnie jak Ziła 131 2T7M , ale jak na razie czasu totalnie brak 🙄.Piszesz Tomku że , będą kalki na zamówienie możesz napisać coś więcej, bo ja także czasami potrzebuję coś dorobić ,a nie mam jak . Pozdr. A.

5 godzin temu, Adams M1A1 napisał:

Łoo Panie . Nie tak prosto podwozie to samo ale nadbudowa kompletnie różna , jest wyższa i zupełnie innego kształtu, o kolumnie i na niej zamocowanych radarach kompletnie nie wspominając . Mam w planie zrobić tego SURN-a , podobnie jak Ziła 131 2T7M , ale jak na razie czasu totalnie brak 🙄

SURN jest zapowiedziany w katalogu Trumpetera na 2019 rok.

Kalkomanie zamawiałem u bodajże osoby ze starego PWM jeszcze, nie mam żadnego kontaktu już natomiast obecnie korzystam z usług Adama Pękali.

Edited by Tomek Mroczkowski

To i dobrze z tym SURN-em, ciekawy jestem czy skuszą się na stację do Kruga , jak już mają podwozie to  może opracują ten moździerz samobieżny 2S4 Tulipan ( kal 240mm!) dzięki za namiar na tą wytwórnię kalek:). Pozdr. A.

13 godzin temu, Tomek Mroczkowski napisał:

FVRYXv-sT2IthKTlUAL8YKmrZB-Uqp1UIWCcsDrR

Tomek, na tej najdalej do przodu wysuniętej rakiecie przednie dolne skrzydełko masz odwrotnie przyklejone. Na wszelki wypadek sprawdź pozostałe. 

O faktycznie się babol zrobił, na szczęście nie trzyma się to szczególnie mocno. Trzymając płetwę zapewne nie widziałem w którą stronę ostatecznie przyklejam i tak wyszło. Już poprawione, dzięki!

Klej Tamki Extra Thin ma tę zaletę, że jak posmarować już wcześniej przyklejoną nim cześć to w 80-90% da się ją oderwać bez większych strat. 

W dniu 28.12.2018 o 09:51, Adams M1A1 napisał:

To i dobrze z tym SURN-em, ciekawy jestem czy skuszą się na stację do Kruga , jak już mają podwozie to  może opracują ten moździerz samobieżny 2S4 Tulipan ( kal 240mm!) dzięki za namiar na tą wytwórnię kalek:). Pozdr. A.

Stacja radarowa P-40 do KRUGa też jest w zapowiedziach:chytry:.

P40 Agata ( ciekaw jestem kto te durne nazwy wymyśla:)) jest w zapowiedziach od zeszłego roku, i  znowu  Pepiki z Panzershop -u będą w plecy, bo najpierw mieli opracowany full model żywiczny, za jakieś kosmiczne pieniądze , a potem na tej bazie konwersję do Trumpkowego AT-T. A tak wracając do Kub-a szkoda że Chińczycy nie pomyśleli o napisach eksploatacyjnych na rakietach jak chociażby w Krugu , ja je mam bo kiedyś kupiłem  węgierskie żywiczne rakiety  właśnie z kalkomaniami :). Przepraszam właściciela wątku za wpisy nie na temat . Pozdr. A.

4 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

P40 Agata ( ciekaw jestem kto te durne nazwy wymyśla:))

Kto wymyśla to nie wiem,ale zasad jest taka że sprzęt radiolokacyjny nazywany jest imionami żeńskimi a np łącznościowy-kwiatowo/rośłinnymi

A nie do końca, system narzutu minowego Kroton nie jest sprzętem łączności a ma nazwę roślinną :D

można spokojnie prowadzić offtop, wszystko co po wojnie tu dozwolone :D

Muszę podglądać co tam "wyskrobiesz", bo jeszcze w tym roku chcę wydłubać mniejszą kopię w 1/72 😁