Skocz do zawartości

(Projekt Powidz) M998 Command Vehicle Italeri 1:35


DamianosPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kolejny model z serii Projekt Powidz. Tymrazem italeri . Powiem tyle ze jakosc plastiku jest 100 razy lepsza niz w revell bo revellu łatwo plastik sie łamał a tu jest dość porządny.

Nie wiem dlaczego na zdjeciu jest plastik jasno brązowy a dostałem szary. Ale + za to bo łatwiej w malowaniu.

5Y2iC6V.jpg

KBfcyhN.jpg

zaUYbL4.jpg

PMYF4b3.jpg

T3kc793.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma model, który budujesz, do Humvee pokazanych na zdjęciach? Tak przy okazji - te piaskowe na drugim zdjęciu to pojazdy przekazane przez US Army Ukrainie. 

Drugie pytanie - podwozie wygląda na pomalowane, czemu takim kolorem?

Edytowane przez kubisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubisz napisał:

A jak się ma model, który budujesz, do Humvee pokazanych na zdjęciach? Tak przy okazji - te piaskowe na drugim zdjęciu to pojazdy przekazane przez US Army Ukrainie. 

Drugie pytanie - podwozie wygląda na pomalowane, czemu takim kolorem?

A jakim kolorem powinno byc pomalowane bo na instrukcji nie jest nic napisałem wiec zrobiłem 91 revella steel metallic. Zrobiłem tak bo doł pojazdu tak jakoś jest zawsze stal. Nie mam zdjęc humvee ale wiem jak wygladaja bo byłem w bazie na dniach otwartych

Edytowane przez DamianosPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozum mnie źle, ale nadwozie też jest ze stali a mimo to jest pomalowane. 

Jak chcesz mieć ładny model to pogadaj z Makinen, Kubisz czy Zderzak (chyba o nikim nie zapomniałem) a oni ci pomogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Bazylms-a. Bez pomocy Kubisza, Makinena, Zderzaka i Mandrivecsa, nawet nie startuj z humvee. Ja też zacząłem swojego pierwszego "młotka" i bez zgody chłopaków nawet części z ramek nie wycinam. Nie wiem jakie mają oznaczenie pojazdy na zdjęciu drugim od góry, nawet nie będę zgadywał, żeby plamy nie dać, ale zdjęcia 1,3 i 4, to raczej M1151 a nie M998. 

Edytowane przez Grzegorz Grabowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1, 3 i 4 zdjęciu są M1165 (wersja z niezabudowaną paką), ale M1151 też oczywiście są używane (właściwie to przede wszystkim). Academy ma bardzo porządny model tej wersji. Wybór tej staroci Italeri to zły pomysł, z tym Powidzem w tytule to już w ogóle jakiś absurd...

Podwozie w wersji trójkolorowej jest czarne (z elementami w kolorach stali), w wersji piaskowej czarne lub również piaskowe. Poszukaj instrukcji do zestawów M1025 lub M1046 Tamiyi, ewentualnie M1114 Bronco lub tego M1151 Academy, tam są ładnie rozpisane kolory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiejsza praca.

wmI3iR5.jpg

QVcFMDs.jpg

KcZsMUi.jpg

0jeQCrR.jpg

Ten element co mi tu nie pasował ale udało sie na hama jakoś wcisnąc. Przymierzałem tylko czy dobrze jest.

fLReKXN.jpg

yL2iWQ5.jpg

Teraz licze na waszą pomoc.Jaki kolor zrobić tego elementu? Będe wdzieczny. Bo nic nie wiem sprawdzałem instrukcje tamiya bronco ale nie ma na nich ze jest ten element pomalowany na jakis kolor.

UBge0Ng.jpg

QpZmVOm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kubisz napisał:

Silnik masz przyklejony odwrotnie...

 

"Ten element"? Który?

Dzięki za silnik instrukcja myli niestety ale nie jest  przyklejony wiec.

Element ten na 2 ostatnich zdjeciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tym Powidzem, zrób z tego pudełkowe malowanie z Pustynnej Burzy, bo i tak z tego zestawu niewiele wyciśniesz. Podwozie na czarno, mosty i silnik na stalowo, zbiornik paliwa na biało, wnętrze na zielono, zewnętrzna całość nadwozia (łącznie ze spodem) na piaskowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.12.2018 o 19:18, kubisz napisał:

Daj sobie spokój z tym Powidzem, zrób z tego pudełkowe malowanie z Pustynnej Burzy, bo i tak z tego zestawu niewiele wyciśniesz. Podwozie na czarno, mosty i silnik na stalowo, zbiornik paliwa na biało, wnętrze na zielono, zewnętrzna całość nadwozia (łącznie ze spodem) na piaskowo.

Nie rozumiem ciebie które podwozie i która zewnetrzna całość nadwozia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz instrukcję Tamiyi: https://www.1999.co.jp/eng/image/10030647. Zaznaczone jest tam co ma być innym kolorem, niż bazowy. Cała rama i większość elementów zawieszenia powinna być pomalowana tym kolorem bazowym dla podwozia (dla Pustynnej Burzy: czarnym półmatem).

Zewnętrzna część nadwozia - noszkurfa, nie wiem czego tu można nie zrozumieć... To co pokazałeś na zdjęciach to spód nadwozia. Sklejasz całe nadwozie i malujesz je albo w wersji pustynnej (dla Pustynnej Burzy tak będzie najlepiej: wnętrze i nadwozie od spodu zielone, zewnętrze piaskowe), albo w trójkolorze NATOwskim (całość zielona, na zewnątrz nadwozia brązowe i czarne plamy kamuflażu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Grzegorz Grabowski napisał:

A cztałeś że rama ma być czarna? Kuba chyba wyraźnie o tym pisał? 

Czytałem ale nie chce mi sie zmieniać niech se bydzie jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.