Skocz do zawartości

Nowości lotnicze 2019 - 1/72


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry ale nie mam odpowiedniego sprzętu, a parę osób jak jak zrobiło inboxa byle czym, to przeczytało " zainwestuj na przyszłość w... i tu następowała lista... jak na forum fotograficznym. Dla świętego spokoju uprzejmie odmówię. Za chwilę zaroi się od profesjonalnych inboxów a i tak najlepiej pomacać oba. Ani jeden ani drugi nie znikną z rynku szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Pasqual napisał:

Sorry ale nie mam odpowiedniego sprzętu, a parę osób jak jak zrobiło inboxa byle czym, to przeczytało " zainwestuj na przyszłość w... i tu następowała lista... jak na forum fotograficznym. Dla świętego spokoju uprzejmie odmówię. Za chwilę zaroi się od profesjonalnych inboxów a i tak najlepiej pomacać oba. Ani jeden ani drugi nie znikną z rynku szybko.

Ok, rozumiem. Zaczekam, aż inboboxy pojawią się w sieci. Z zakupem mi się nie spieszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Taaaa, też dostałem inf z newslettera,  43 zielone... ok, ale te 20,99 za wysyłkę czyli prawie 2 razy więcej niż do USA skutecznie chłodzi chęć zamówienia z Lucky.... czegokolwiek. 11,27 do Czech, 11,93 na Węgry, 13,29 do Niemiec 16,88 Ukraina, tylko na Słowację 26,13. Ja kupię ale w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LM podniósł drastycznie ceny do Polski kilka miesięcy temu, coś tam Raymond wspominał że jak się dogadają z Pocztą to może będzie taniej, ale raczej  nie będzie.
LM w ten sposób przestał być opłacalnym miejscem zakupów, przynajmniej z dostawą do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie szczegółowe zdjęcia wyprasek.
Na moje niefachowe oko wygląda to całkiem przyzwoicie: staranne wykonanie, bardzo ładne detale, sporo opcji.
Trudno mi powiedzieć jak się to ma do F-14D Fine Molds, ale obstawiałbym, że GWH zrobił chyba ciekawszy model, choć możliwe że w przypadku detali Fine Molds miejscami wygrywa: ma sporo pootwieranych paneli i wszystko pod nimi, ładne, ostre i wąskie linie podziału, ale za to dość grube i mniej szczegółowe dysze silników, czy koła. GWH dodatkowo wygrywa mechanizacją skrzydła i bardzo ładnym uzbrojeniem. Chyba kupię, choćby żeby porównać z FM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Airfix zapodał właśnie foty próbnych wyprasek Buccannera :-D
A na dodatek Modelsvit zapowiedział wydanie Mirage'a 2000 !!! Wreszcie się doczekamy w królewskiej skali nowego opracowania tej pięknej maszyny !!!
Idę zmienić gacie :-D

66733893_10217442046576758_7674818107948400640_n.jpg

66755645_10217442046016744_4605557937614618624_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Psar77 napisał:

A na dodatek Modelsvit zapowiedział wydanie Mirage'a 2000 !!! Wreszcie się doczekamy w królewskiej skali nowego opracowania tej pięknej maszyny !!!
Idę zmienić gacie ?

Najlepsza wiadomość roku. Buccaneer też super, ale ja czekam na S2B.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Psar77 napisał:

A na dodatek Modelsvit zapowiedział wydanie Mirage'a 2000 !!! Wreszcie się doczekamy w królewskiej skali nowego opracowania tej pięknej maszyny !!!

Jeśli ich Mirage 2000 będzie równie dobry jak 4000 ?

No i znając Modelsvit, bardzo możliwe że zrobią też wersję "N"... A nawet jeśli będzie tylko "D", to ASMP i kalki z Hellera już mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam liczę na to, że uda się zrobić jakąś bardziej egzotyczną wersję w rodzaju Tajwanu, Kataru, Emiratów czy Brazylii. Kalki da się kupić, ale fajnie żeby model się zgadzał. Tak czy inaczej to raczej powinien być chyba wątek o nowościach 2020, nie wierzę, że wyjdzie w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2019 o 16:42, Matys napisał:

Ja tam liczę na to, że uda się zrobić jakąś bardziej egzotyczną wersję w rodzaju Tajwanu, Kataru, Emiratów czy Brazylii.

A ja chcę zrobić Greka, odkąd jakiś czas temu odkryłem, ze jako jedyne zostały przystosowane do podwieszania Exocetów z którymi wyglądają kozacko :-D

2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Psar77 napisał:

A ja chcę zrobić Greka, odkąd jakiś czas temu odkryłem, ze jako jedyne zostały przystosowane do podwieszania Exocetów z którymi wyglądają kozacko

Mnie ostatnio wzięło na Hindusa po tym jak zobaczyłem fotę z rajdu na Balakot z izraelską bombą Spice 2000 i dwiema rosyjskimi rakietami R-73.

mirage Balakot.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2019 o 21:42, mig napisał:

A mógłby kolega zrobić In-  boxa MiG-21F-13. Bo w planach mam jeszcze jednego i nie wiem czy zakupić Modelsvita czy sprawdzonego Revella. 

Też jestem zainteresowany wszelakimi uwagami dotyczącymi modeli tego producenta a zwłaszcza Mig-21F .  Czy jest on dla zwykłego sklejacza czy raczej osoby już zaprawionej w bojach ze szpachlą i pilnikiem. Cena dosyć wysoka i mam nadzieję że płacimy za jakość a nie... niszowy temat? ?  Na zagranicznych forach widzę że model dostał nagrodę: Modell des Jahres 2018 od ModellFan więc chyba warto ( Mi-24 od Zvezdy też chyba taką samą tylko w 2011 :D )

Edytowane przez zibi85mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zibi85mig napisał:

Też jestem zainteresowany wszelakimi uwagami dotyczącymi modeli tego producenta a zwłaszcza Mig-21F .  Czy jest on dla zwykłego sklejacza czy raczej osoby już zaprawionej w bojach ze szpachlą i pilnikiem. Cena dosyć wysoka i mam nadzieję że płacimy za jakość a nie... niszowy temat? ?  Na zagranicznych forach widzę że model dostał nagrodę: Modell des Jahres 2018 od ModellFan więc chyba warto ( Mi-24 od Zvezdy też chyba taką samą tylko w 2011 :D )

Mam kilka Modelsvitów, niestety na razie tylko w pudełkach?: M-17; Be-12; VVA-14 i Mirage 4000. 

Duże elementy ciągną trochę short-runem (brak kołków mocujących), małe elementy są za to bardzo szczegółowo i ostro odlane.  Na pewno kilka klas wyżej niż AModel.

Z modelu na model jest też chyba coraz lepiej z ogólną jakością. Mirage 4000 jest IMHO rewelacyjny, do tego są w zestawie blaszki i maski. Ogólnie jeśli w modelu nie ma bardzo dużych części, to powinien się sklejać bez większych problemów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.