Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 2019 - 1/72

Recommended Posts

Jeśli zrobili ładny detal, a Academy to potrafi, i dobre spasowanie, to mogą fajnie powalczyć z GWH ceną, bo na pewno nie będzie taka absurdalna jak u Chińczyków.

Taka drobna informacja, dla wielu pewno nieistotna, ale Eduard w końcu zapowiedział zestaw Brassin z AGM-65 w 1/72 - czekam na nie już bardzo długo, więc mnie to cieszy bardziej niż niejedna zapowiedź modelu.

To prawda, Mavericki w 72 bardzo się przydadzą, ale dziwi mnie polityka Eduarda w tej kwestii. Mam czasami wrażenie że oni sobie o niektórych rodzajach uzbrojenia przypominają i wtedy je robią. Tak samo jak z Maverickami w 72 było z AIM-120 w tej skali.

Tymczasem F-14A Academy już zmontowany i pomalowany. Trochę grube te linie podziału.

MMZ_20191017003252_12354_0.jpg

MMZ_20191016234336_12354_5.jpg

MMZ_20191017004757_12354_0.jpg

Zestaw można już zamawiać w preorderze w Hobbyeasy. Cena ok. 100 zł wyjdzie, w Polsce pewnie będzie nieco wyższa. Model ma być dostępny na początku listopada.
Dziwne trochę że walnęli tę starą grafikę z zestawu 1:48, wielu ludzi może to zmylić i odstraszyć.

image.png.dd2545d6e839b581e05437c80fd5ae0f.png

Tak na niego patrzę i mnie jakoś nie przekonuje.

Niby nowe opracowanie a brak oddzielnych części ruchomych (klapy, sloty, hamulec aerodynamiczny).

Haska pod tym względem wygląda dużo ciekawiej. No i ponad 100 zł??! Ciekawe jeszcze jakie kalki tam dodali?

Kalkomanie są Cartografa i na pewno będą bardzo dobre. Co do sensowności modelu:   na pewno będzie dużo tańszy niż Fine Molds i GWH, na pewno trochę droższy niż Hasegawa. Zapewne będzie, jak to u Academy, bardzo dobrze spasowany i prosty w budowie. Myślę że to sporo zalet i powinien się dobrze sprzedać. No i jeszcze jedno, z tego co widać to z takiego zestawu można zrobić dowolnego Tomcata A/B/D, tylko trzeba dokupić kalki.

W sumie racja. Przy tak absurdalnej cenie GWH, Academy może być ciekawą alternatywą. Jeśli jeszcze kalki od Cartografa to już miło.

Tylko szkoda, że nie pokusili się o oddzielne sloty i klapy.

23 godziny temu, Grzes napisał:

Z tym Orlikiem to dziwna historia, bo przecież świetne modele wersji TC i tłokowego robił Ardpol.
Potem wskoczył na rynek przebłyskiem Yellow Box z wersjami TM... (kto zdążył ten ma)
I ja się pytam, czemu tego nie ma?

bladego pojecia nie mam

21 godzin temu, WujekAlice napisał:

Może nie ma zapotrzebowania?

jest i spore i to nie tylko na orlika

20 godzin temu, Grzes napisał:

Ale przecież Orliki o których pisałem były na rynku, więc to nie kwestia robienia ich od zera..
A teraz ich nie ma...
Orlik_2.jpg.efecc8fc6c984f2bec41a6cc19febc2a.jpg

arma ma model w 3D wiec tez nie rozumiem...tym bardziej, że w sumie ponoć chodzi o prawa intelektualne, do których Airbus ma jedynie do MPT. Nie do TC II , do którego ma nasze wojsko. Co TC I i wcześniejszych to chyba jedynie Frydrychewicza można by zapytać o pozwolenie no bo PZL Okęcie jako takie już nie istnieje, nawet nam nazwę na ciuchach roboczych zajumali i muszę w airbusie łazić

40 minut temu, crustian napisał:

w sumie ponoć chodzi o prawa intelektualne, do których Airbus ma jedynie do MPT. Nie do TC II , do którego ma nasze wojsko. Co TC I i wcześniejszych to chyba jedynie Frydrychewicza można by zapytać o pozwolenie

Airbus może i ma jakieś prawa, ale na pewno nie do modelu plastikowego w skali 1/72. Model to zupełnie inne dzieło niż samolot.

Spróbuj zrobić model Taylor Swift i sprzedawać go, a potem tłumacz się w sądzie że to przecież model a nie żywa Taylor Swift. :)

3 minuty temu, Solo napisał:

Taylor Swift

Cholera, co to jest?

oto o co ponoć poszło...

http://armahobbynews.pl/blog/2015/06/15/orlik-i-co-dalej/

nie mniej jednak polityka airbusa zmieniła się bo i teraz mamy innego prezesa wiec i arma powinna spróbować jeszcze raz nie poddawać się bo jak napisałem wcześniej...prawo do orlika mają ale tylko wersja MPT, która istnieje w tej chwili w sztuk !1! natomiast TC II właścicielem jest wojsko polskie, które chyba problemów by nie robiło żadnych no i jest jeszcze TC I, który bez wątpienia można by bez żadnego ryzyka...

na zdjęciu pzl-130 tc II

IMG_20190808_113526_0.jpg

Edited by crustian
  • Like 1
  • Confused 1

17 godzin temu, Solo napisał:

Spróbuj zrobić model Taylor Swift i sprzedawać go, a potem tłumacz się w sądzie że to przecież model a nie żywa Taylor Swift. :)

Tutaj wchodziłaby w grę ochrona wizerunku i użycie znaku towarowego "Taylor Swift", a nie ochrona praw autorskich, jak w przypadku Orlika. Całkiem inny przypadek, nie ma porównania. Znaku towarowego możnaby nie używać, gdyby Airbus protestował - wystarczy nazwać model "Turbośmigłowy samolot treningowy" czy jakoś tak (Eastern Express w ten sposób omija Boeinga).

B731-EasternExpress_01.jpg

Ale tak, sami powiedzcie, jakiej wielkości idioci muszą pracować w firmie lotniczej, by handlując samolotami i obracając kosmicznymi kwotami, jednocześnie robić problem producentom modeli tychże samolotów...

Edited by Grzes

No te problemy to dzięki prawnikom, pewnie któryś wpadł na pomysł że można na tym kasę wyskrobać bo jak duża firma to się da, tak samo Tamiya nie pisze Opel Blitz, Bronco też nie używa nazwy Opel 😉 nie ma na oponach napisów itp. itd. "hamerykański" wynalazek... ot wsio.

Forsa za licencję. Z jednej z strony nie odpuszczą ani grosza, a z drugiej  nie chce im się gadać o małych kwotach - bo co, krzykną jakąś dużą cenę, a oferent powie - do widzenia, musiałbym sprzedać nerki swoje i rodziny - w tym dalszej, a na kwotę od egzemplarza to im się nie opłaca, bo ile pójdzie 100? 200? Na waciki im nie starczy.

4 godziny temu, RAV napisał:

Tutaj wchodziłaby w grę ochrona wizerunku i użycie znaku towarowego "Taylor Swift", a nie ochrona praw autorskich, jak w przypadku Orlika.

Chodziło mi raczej o to, że jeśli jakaś firma stworzy jakiś produkt, wszystko jedno czy to toster czy samolot, to nie jest możliwe bezkarne korzystanie z wizerunku tego produktu przez każdego chętnego w celach zarobkowych.

Zwykłe ordynarne wyrywanie pieniędzy . W tym świetle można inaczej popatrzeć np. na Facebooka gdzie odbiera się wszystkie prawa ludziom , też dla pieniędzy . Bardzo wymowna dwuznaczność prawa w obu przypadkach . Chociaż dla mnie to tam i tu nie masz praw . Niedługo będziesz płacić za wszystko , za słowa , za zrobienie zdjęć , za namalowanie obrazka czegoś co ma nazwę , za używanie czcionki do pisania postu .

Pozdrawiam Hello

3 godziny temu, Grzes napisał:

Ale tak, sami powiedzcie, jakiej wielkości idioci muszą pracować w firmie lotniczej, by handlując samolotami i obracając kosmicznymi kwotami, jednocześnie robić problem producentom modeli tychże samolotów...

polityka Airbusa taka była...teraz jest inna...i dostanie ci sie za idiotów jak cie dorwe 😛

Godzinę temu, crustian napisał:

polityka Airbusa taka była...teraz jest inna...i dostanie ci sie za idiotów jak cie dorwe

No, ale to przecież to było o tych głupio-mądrych, co to wymyślili i wdrażają w życie (nie tylko w erbasie).
Nie posądzam Cię o takie pomysły.

• Haha 2

4 godziny temu, Solo napisał:

Chodziło mi raczej o to, że jeśli jakaś firma stworzy jakiś produkt, wszystko jedno czy to toster czy samolot, to nie jest możliwe bezkarne korzystanie z wizerunku tego produktu przez każdego chętnego w celach zarobkowych.

Według polskiego prawa - jest możliwe. Ochrona wizerunku dotyczy osób (i to nie wszystkich), a nie przedmiotów.

40 minut temu, mig napisał:

Gdyby kogoś to interesowało to tutaj można pooglądać wypraski MiG-21 Bis Italeri.

https://www.italeri.com/prodotto/2855

Pisano, że miał to być przepak Zvezdy a wygląda na nowo opracowany model.

To przepak Fujimi.

49 minut temu, Matys napisał:

To przepak Fujimi.

Dokładnie, już dawno o tym pisano, że Fujimi, podobnie jak z Brytyjskim Phantomem, nie wiem kto ubrdał sobie, że będzie to Zvezda. Owszem kiedyś MiG-23, MiG-27 Italkowe to były Zvezdy ale teraz zmiana. Zupełną abstrakcją jednak na tym tle wydaje się pomówienie Italeri o... jakiekolwiek WŁASNE NOWE wypraski w tej skali. Szczęka opadłaby mi na 72-kowego AMXa czy Mastera.