Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 2019 - 1/72

Recommended Posts

Master w 72 byłby bardzo mile widziany. Ale z drugiej strony przepaki Fujimi też są mile widziane - to były świetne modele na swoje czasy. Ten Phantom mimo to, że jest prawie 30 lat starszy bije Airfixa na głowę. Alpha Jeta nadal nikt nie wydał lepszego, więc mam dużą nadzieję, że ten też znajdzie się wśród modeli wydanych przez Italeri.

Kiedyś, lata świetlne temu, kiedy miałem jeszcze włosy i do czytania nie używałem +5, obiecałem sobie, że przestanę kupować modele jak ktoś wyda nie w vacu MiG-31M, F-CK-1, AMX, M-55 Geofizyka i Irydę...zaiste nie spodziewałem się, że to się ziści i stan na dziś w magazynku oprócz setek pewnie innych modeli (miałem je robić na emeryturze) wygląda tak, że MiG-31M wydała Trąba, F-CK-1 mam żywiczne w wersji 1 i 2 osobowej, tak samo AMXa, M-55 zrobił Modelsvit i jest zamówiony, tylko Irydy bulwa nikt wydać nie chce, choć złośliwie skopiuję post z innego tematu kolegi z tego forum

Mam dobra wiadomosc dla kolegow zainteresowanych samolotami polskimi w 1/72.

Na poczatku 2015 bedzie dostepny tlokowy wariant Orlika troche pozniej pewnie i Orlik Turbo, na warsztacie jest tez IRYDA!!! Wreszcie bedzie moj ulubiony polski samolot w mojej ulubionej skali. No i pojawia sie jeszcze inne bardzo ciekawe, a przeze mnie oczekiwane modele 😉

Do tego od poczatku roku rusza nowa strona internetowa ARDPOL."

Szczerze, myślałem (jak się okazuje naiwnie), że z tej listy Iryda wyjdzie pierwsza.

Pisałem wówczas z Ardpolem i Iryda była w fazie zaawansowanej.
Ale Ardpol gdzieś wziął i zniknął...

30 minut temu, Pasqual napisał:

Kiedyś, lata świetlne temu, kiedy miałem jeszcze włosy

Kurde, kolejny wątek tego wieczoru o włosach :mrgreen:

• Like 1

🤩 czekam

p-24.jpeg

Model może nie całkiem nowy, ale całkiem fajne wznowienie Mirage'a F.1 od Special Hobby się szykuje. Bardzo się cieszę na Katarskie i Ekwadorskie malowania, więc mimo że jednego już mam to chyba się zdecyduję na zakup. W sklepach w grudniu.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Takie wznowienie MiG-a 15 bis Eduard 1/72  do mnie doleciało. Podoba mi się te malowanko z pudła ).

PICT0003.JPG

10 minut temu, kowal76 napisał:

Takie wznowienie MiG-a 15 bis Eduard 1/72

Różni się czymś od poprzedniego oprócz malunku na pudle?

Godzinę temu, Grzes napisał:

Różni się czymś od poprzedniego oprócz malunku na pudle?

Kompletnie inny zestaw malowań, poza tym to dokładnie ten sam model.

F-14D GWH dotarł i do Belgii. Patrząc na cenę można zachować pewien optymizm co do 1/48.

541087514_2019-10-2711_24_30Opera.png.fdba00120bebe4e7a81ee0a295e44417.png

Edited by Tap-chan

Z Chin za $45. I zapłacę od tego $9 podatku + €15 kosztów clenia. 

I z jednej strony model wygląda całkiem nieźle - świetny detal w komorach podwozia i uzbrojenia, całkiem niezły kokpit, pełne wloty powietrza, nieźle przedstawiony wentylator i wiele innych fajnych rozwiązań. Ale z drugiej strony linie paneli RAM moim zdaniem dyskwalifikują ten model jako godny rozważenia.

4 minuty temu, Matys napisał:

linie paneli RAM moim zdaniem dyskwalifikują ten model jako godny rozważenia.

Tym bardziej, że Hasegawa tych paneli (wypukłych) nie ma.

Ciekawa zapowiedź , ale nie jest to model, na który tłumy z zapartym tchem czekają.

No i wygląda na to, że powinienem odszczekać za swoje:

W dniu 18.10.2019 o 19:46, Pasqual napisał:

... Zupełną abstrakcją jednak na tym tle wydaje się pomówienie Italeri o... jakiekolwiek WŁASNE NOWE wypraski w tej skali...

Ale patrząc na te wystające RAMy F-35B wysokości krawężników ( w prawdziwym chyba malowaliby je na biało aby się nikt nie wyp...otknął) mam nieodparte wrażenie, że to nie nowy projekt, tylko zarzucony kiedyś i wyjęty obecnie z zakurzonej szafy w kącie strychu. Chyba panowie z Italeri zabalowali gdzieś z panami z Airfixu i ominęła ich cała epoka w modelarstwie. Technika poszła już naprzód w tej skali. Skoro wyszło już parę nowych, świetnych Tomcatów, ba polscy modelarze doczekali się nowych Łosi i jedenastek i to w dwóch różnych wydaniach, to trudno mówić o stagnacji w tej skali (błagam nie zaczynajmy tylko dyskusji znów o wyższości jednej skali nad innymi, tudzież ich umieraniu). Nie wiem czy się skuszę, bo magazynku F-35B zarówno Hasegawy jak i Fujimi. Już chyba tylko Iryda, no może ze dwie mi się śni, nawet w żywicy. 

Trzeba zdążyć z Tomcatami do 2020. 

20 godzin temu, WujekAlice napisał:

Ciekawa zapowiedź , ale nie jest to model, na który tłumy z zapartym tchem czekają.

To zaleźy. Bawiłem się w zgadywanie następnego zestawu AH i był to mój drugi wybór. Po P-36 i równo z P-51B/C. Mnie ta nowość bardzo ucieszyła, po otwarciu maila od AH czułem się jak dzieciak, który dostał drogi prezent. Mnogość kamuflaży i użytkowników, dający więcej możliwości i ciekawszy nawet niż Mk.Ia. Polskie z 309 i 318 sqn, greckie, tropy z Birmy i Afryki, intrudery, klasyki w dwóch różnych kamuflażach (temperate z początków produkcji i day fighter np. z lądowania w Dieppe), dla abitniejszych  po małych przeróbkach Sea Hurricane i Mk.IIa i IId z częściami od innych zestawów. Dla każdego coś innego. Pierwsze wypusty nie mają żadnych podwieszeń, które mam nadzieję pojawią się niebawem, bo wypraska jest na to przygotowana. W zasadzie mogę kleić do końca świata same AH:)