Jump to content
Solo

Nowości lotnicze 2019 - 1/72

Recommended Posts

To ja już bym wolał Sea Hurry niż kolejny IIc, których już trochę jest. Nie mówiąc o P36, szczególnie ze stałym podwoziem. Przydałby się jakiś dobry Heinkel 112, Stukas A, może też i PZL 43, bo tego chyba nikt nie robi - kiedyś chyba Choroszy robił konwersję dla Hellerowskiego Karasia do PZL 43, ale kupę kasy kosztowało

A tymczasem w Newsettlerze Eduarda nie ma absolutnie nic ciekawego w zapowiedziach na grudzień poza wznowieniami. Jedyna interesująca rzeczy to wspomniane wcześniej AGM-65z Brassina. Czyli MiG-21PFM obiecany na październik dopiero w przyszłym roku.

No Eduard od dłuższego czasu klepie wznowienia pod różnymi wersjami i nie ma na czym oka zawiesić - dawno nie pojawiło się nic ciekawego, choć w nowej reedycji MiGa-15 fajne kamuflaże są.

Ja to czekam na porządne eduardowskie GBU-31. I się może doczekam, w końcu na AIM-9X od nich czekałem tylko kilka lat.

W dniu 1.11.2019 o 21:22, Matys napisał:

Czyli MiG-21PFM obiecany na październik dopiero w przyszłym roku.

PFM ma być w styczniu, a PF w kwietniu przyszłego roku.

potez25lorraine_01.jpg

Edited by radoslaw6363

Miał być ogłoszony w Telford, ale coś poszło nie tak i informacja pojawiła się w internecie już dzisiaj:

W przyszłym roku Airfix wydaje nowego Vulcana B.2.

Godzinę temu, Matys napisał:

W przyszłym roku Airfix wydaje nowego Vulcana B.2.

☺️☺️☺️☺️

• Haha 1

No co Miraż za heheszki? Do Vulcana już się dawno przyznawałem.  Poza tym i tak pewnie będę w kolejce po niego za Tobą .. :D

21 godzin temu, WujekAlice napisał:

No co Miraż za heheszki? Do Vulcana już się dawno przyznawałem.  Poza tym i tak pewnie będę w kolejce po niego za Tobą .. :D

A wiesz co pasuje do Vulcana ? Valiant :D 

Nie - pozostanę przy Vulcanie. A co do rur mam kilka na oku - Tunnan, Quargan i ew. Vatour. poza tym nie mówię nie Piratowi. Tylko że i tak u mnie na liście priorytetów jest raczej nowy Stukas z Airfixa, oba Whitleye i Shackletony też z Airfixa, nie mówiąc o P24.

November 2020? Za rok? Eeeee... Z poślizgiem na II kwartał 2021. Po co robić fanom smaka i kazać czekać rok?

Edited by WujekAlice

Bedzie i B i A i S.50 Airfix raczej pojedzie po całóści... A potem nowy w 4osiem chyba, że Tanmodel będzie szybszy :piwo:

EDIT: Na zakąskę fajna grafika Buccaneera S.50 SAAF

D_3DihgXoAAGmMT.jpg

Edited by mirage3
  • Like 1

Z jednej strony S50 niby też interesujący, ale z drugiej strony to ja i tak chcę chyba tylko S2B z Operacji Granby. Jakoś goła baba na nosie mnie przekonuje nawet bardziej niż względnie egzotyczne oznaczenia SAAF.

• Haha 1

15 godzin temu, Matys napisał:

... ja i tak chcę chyba tylko S2B z Operacji Granby.

Oj tak - w parze z Tornado z Pavewaye'ami pod kadłubem będzie wyglądać kozacko ! Cos tam na Britmodellerze bąkają od czasu do czasu, ale faktycznie Airfix na razie milczy w tej sprawie jak zaklęty. Pozostaje mieć tylko nadzieje, ze tak jak z Phantoma FG.1 zrobili FGR.2 tak samo będzie i z Bucciem. Puki co to w polskich sklepach jeszcze nie ma wersji morskiej choć na wyspach już wysyp sklejonych i gotowych modeli ! SKANDAL !

Tornado i Jaguara z Operacji Granby z gołymi babami na nosie już mam - jeszcze Buccaneer S2B i Victor K.2, ale z Victorem to się nie mogę przekonać do rozmiaru jaki by zajmował.

A Airfix faktycznie tnie w pręta, długo te modele przychodzą do Polski. Na MiGa-17 też jeszcze poczekamy, mam nadzieję, że będzie do świąt.

25 minut temu, Matys napisał:

Tornado i Jaguara z Operacji Granby z gołymi babami na nosie już mam - jeszcze Buccaneer S2B i Victor K.2, ale z Victorem to się nie mogę przekonać do rozmiaru jaki by zajmował.

Dasz rade 😄

42af772210af59185ad73032452f5269.jpg

17 godzin temu, Matys napisał:

....z Operacji Granby...

W ogóle to polecam (jeśli jeszcze nie znasz) kopalnie fotek i ogólnie wiedzy z zakresu Pustynnej Burzy i samolotów koalicji w nią zaangażowanych:

https://dstorm.eu/pages/en/gb/gb.html

Dla mnie odkrycie roku 🙂

Stronę jak najbardziej znam, korzystałem wiele razy przy budowie właśnie Tornado, Jaguara, A-10A, a ostatnio Intrudera. Najbardziej cenie za spis loadoutów.

A rozmiar Victora nadal trochę mnie jednak powstrzymuje przed zakupem modelu, chociaż byłby kolejny samolot z gołą babą na nosie. I to chyba mój ulubiony bombowiec strategiczny jeśli chodzi o kwestie estetyczne, chociaż i tak jakbym budował to tankowca.

• Like 1