Jump to content
Sign in to follow this  
Skinn3r

Leopard 2A4 w polskich barwach - Revell 1/72

Recommended Posts

Witam serdecznie 馃槈
Po kilku latach przerwy nasta艂 czas by wr贸ci膰 i doko艅czy膰 rozgrzebane mode.. Na pierwszy ogie艅 poszed艂 Leopard 2A4, z zestawu Revell w 1/72. Niestety jest to ten Leo艣, kt贸ry ma ma艂o detali, wi臋c trzeba by艂o co nieco dorobi膰, przerobi膰 itd. Np. pog艂臋bianie linii podzia艂u, przewiercanie lufy czy dorabianie mocowa艅. Te kilka lat temu walczy艂em z dorabianiem powierzchni antypo艣lizgowych z ty艂u kad艂uba i papier okaza艂 si臋 zbyt gruby. Teraz w ramach test贸w u偶y艂em bibu艂y od kalek na wie偶y oraz 偶elu kosmetycznego do zdobie艅 na przodzie (manicurzystka w domu :D ). Jest to model, na kt贸rym planuj臋 przeprowadzi膰 kilka test贸w tak偶e "konkursowo" wygl膮da膰 on nie b臋dzie 馃槈
Co do powierzchni antypo艣lizgowych - czy kto艣 z Was pr贸bowa艂 robi膰 co艣 podobnego Surfacerem 500 od Gunze?

IMG-20181230-212528.jpg
IMG-20181230-203100.jpg
IMG-20181230-171035.jpg
IMG-20181230-014733.jpg
IMG-20181230-014522.jpg
IMG-20181229-235056.jpg
IMG-20181229-234200.jpg

Edited by Skinn3r

Kogo ja tu widz臋, fajnir zobaczy膰 powr贸t po d艂ugim okresie nieaktywno艣ci. Skala nie moja, ale temat jak najbardziej, wi臋c popatrz臋聽:piwo:.

Witaj widz臋 偶e du偶o pracy wsadzi艂e艣 w ten kicz , bo Revell poszed艂 na 艂atwizn臋 i ta 4 to przepak Matchboxa . Jak dobrze pami臋tam to przednia cz臋艣膰 lufy do przedmuchiwacza mia艂a za ma艂膮 艣rednic臋 jak na sw贸j kaliber, ale mam wra偶enie 偶e聽 to ju偶 zniwelowa艂e艣 .Powodzenia ja swojego przeznaczy艂em na cz臋艣ci i z艂o偶y艂em dragona pozdrawiam OLO.

Jaki艣 czas temu te偶 zacz膮艂em t臋 walk臋, ale szybko z niej zrezygnowa艂em. Leo艣 z Revella jest 藕le wyskalowany. W por贸wnaniu z 2a5 zdycowanie mniejszych. R贸wnie偶 ma mniejsz膮 luf臋 ni偶 trzeba i co najgorsze ko艂a pod 偶adnym pozorem nie przypominaj膮 orygina艂u. Je偶eli chcesz model, kt贸ry b臋dzie bardziej przypomina艂 orygina艂 to fajniej po艂膮czy膰 np. 2a5 Revella z Leosiem Hasegawy.

Tak czy inaczej kibicuj臋 i 偶ycz臋 sta艂ego powrotu. :)

6 godzin temu, OLO napisa艂:

Witaj widz臋 偶e du偶o pracy wsadzi艂e艣 w ten kicz , bo Revell poszed艂 na 艂atwizn臋 i ta 4 to przepak Matchboxa

Ja chyba lubi臋 "ulepsza膰" kicz :) I tak my艣la艂em, 偶e to Matchbox.. Wiem, 偶e nowsze wydanie Leosia od Revella jest pono膰 bardziej szczeg贸艂owe..

5 godzin temu, bartek33365 napisa艂:

Jaki艣 czas temu te偶 zacz膮艂em t臋 walk臋

Ja na tym modelu chce po膰wiczy膰 par臋 technik i sprawdzi膰 to i owo, a przy okazji pogrzeba膰 przy detalach 馃槈

Tym razem nie planuje robi膰 przerwy w hobby :D

A Ty ju偶 wszystkie swoje humvee sko艅czy艂e艣?聽馃榿 Poza tym 1/72 si臋 w tej materii poszerzy艂o atrakcyjnie.

4 godziny temu, makinen napisa艂:

A Ty ju偶 wszystkie swoje humvee sko艅czy艂e艣?聽馃榿 Poza tym 1/72 si臋 w tej materii poszerzy艂o atrakcyjnie.

Nie jestem nawet bliski sko艅czenia wszystkich Humvee :D Ale, jak sko艅cz臋 Leo i jeszcze co艣, to doko艅cz臋 kilka Humvee 馃槈

Znowu post pod postem, ale dzisiaj przysiad艂em do malowania.. Przed bazowym zielonym zrobi艂em jeszcze cieniowanie, ale zapomnia艂em to uwieczni膰.. Na zdj臋ciach te偶 s艂abo to wida膰 niestety... I jak si臋 okazuje, nowy aerograf nie dzia艂a jak powinien.. Ma regulacj臋 ci艣nienia, ale jak tylko zmniejsze je odrobin臋 to przestaje podawa膰 farb臋 馃槙

IMG-20190111-171937.jpg
IMG-20190111-171911.jpg
IMG-20190111-171842.jpg
IMG-20190110-215522.jpg
IMG-20190110-215457.jpg
IMG-20190110-215448.jpg

Do nowego sprzetu trzeba trzeba troche czasu, zeby wszystko opanowac.