Jump to content
bazylms

Projekt grupowy - Polskie niszczyciele klasy Hunt 1/700

Recommended Posts

GoniEM, bazy sOM. Tera trza łoszyć i brzydzić.

48224104902_6699fed280_o.jpg

48224047831_466507c3fa_o.jpg

48224104762_2bfdbdaf9d_o.jpg

48224104972_f20d8b83f3_o.jpg

Super Gała. Ale to chyba nie Tamijunia?

Ja w końcu też coś zacząłem działać. Daleko w czarnej .... za wami jestem.

da3LxMAXMgzUwwzHtYxHjDBH0WfLwRU033oqhIZ8

ghiE4AwTw75apytNmIxYCgjQDOFKnaAi0ahmRGhV

25 minut temu, bazylms napisał:

Daleko w czarnej .... za wami jestem.

Ale za to z pełnym kadłubem.

Tamijunia i Vallejo Krzychu. Walcz dzielnie piekarni nie ma, na czas i tak nikt nie zdążył, także ten...... :szczerbol:

Już prawie końcówka. Pozostało dopieścić szczegóły, dać lakier na wodę, zrobić olinowanie i kończyć zabawę

024.JPG

025.JPG

028.JPG

• Like 1

W tej scenie czuć wiatr , a nawet powiem że czuć śledzia!

Znakomita praca.

W przyszłości muszę popracować nad wodą, bo w moim wykonaniu wygląda jak ubogi krewny. Przy następnym wodowaniu będzie trzeba zmienić technologię wink4 Olinowanie muszę dopracować, oprócz tego jeszcze jakaś drobnica, ewentualne dobrudzenie  i koniec.

IMG_20190710_192213.jpg

17 minut temu, Pilut napisał:

W przyszłości muszę popracować nad wodą, bo w moim wykonaniu wygląda jak ubogi krewny. 

Moja nie jest lepsza będą razem robić za daleką rodzinę. 

Uwal go, a nie tylko dobrudz, washa też chyba jeszcze nie robiłeś? 

Pilut to Twoją pierwszą woda? Jeśli tak, to nie jest źle. Ja sam nie wiem już ile razy robiłem wodę i trochę w ostatnim czasie wylądowało w koszu. Ćwicz, pytaj, pomożemy :)

Generalnie to mój 3 Hunt, i szczerz chyba najgorzej mi wyszedł. Wash był robiony na bieżąco, może kwestia słabego zdjęcia (albo słabego fotografa), w realu lepiej widać. Ogólnie starałem się nie przesadzać. Zawsze można dobrudzić, na czymś w końcu trzeba potrenować praktykę. Co do wody to eksperymentowałem z silikonem i poprzednie 2 próby były dla mnie w miarę zadowalające. Wydaje mi się, że tu trochę to skopałem i nie zdążyłem nadać mu zadowalającej formy zanim nie przysechł. Generalnie bardziej ciągnie mnie do modeli z dopiskiem "full hull", a tu wodę zrobiłem, żeby nie było łyso :D

1 godzinę temu, Pilut napisał:

ciągnie mnie do modeli z dopiskiem "full hull"

Obserwuję wątek i mam ochotę skleić jakiś okręt, ale to jeszcze dla mnie za wysokie progi.

I mam pytanie, czym różnią się modele z tym dopiskiem"full hull" , od tych bez tego dopisku?

Full hull , to opcja z pełnym kadłubem , wraz z częścią podwodną.Alternatywę stanowi model do linii wodnej.

Nie zastanawiaj się , jak masz ochotę to wbijaj do stoczniowców.

Melduję, że zakończyłem prace na Kujawiakiem. Sprawa galerii jest do obgadania, tak więc nie wrzucam fotek, a kujawiak odpływa sobie do kartonu w w którym poczeka na gablotę i zdjęcia :) Dzięki wszystkim za bardzo fajny projekt!:piwo:

kujawiak01g.JPG

• Like 7

Przez moment myślałem, że to fotka z okresu wojny.

A tu proszę, jak pięknie

:brawo:

No to mamy pierwszego który ukończył projekt, ostatnie zdjęcie fajnie buduje otoczke tajemniczości przed finalną galerią. 

Pierwszy na mecie! :piwo: 

Bardzo fajnie ten kolaż z niebem wyszedł. Romantycznie wręcz.  Coś w stylu "będziemy tęsknić za tymi Huntami" ... Hehe. Póki co my robimy dalej. 

Jak chcecie jakąś wspólny watek galerii w jednym poście to piszcie postaram się pomóc.

Mamy też ostatniego - to ja. 

Świetnie wyszedł, jakbyś aparat niżej umieścił to by faktycznie wyglądało jak z epoki. Jeszcze tylko dymu brakuje, na takiej prędkości to pewno zdrowo kopcił. 

Posted (edited)
16 minut temu, jawkers napisał:

Jak chcecie jakąś wspólny watek galerii w jednym poście to piszcie postaram się pomóc.

Dzięki :piwo:

Edited by chudyhunter

21 minut temu, bazylms napisał:

Mamy też ostatniego - to ja. 

Świetnie wyszedł, jakbyś aparat niżej umieścił to by faktycznie wyglądało jak z epoki. Jeszcze tylko dymu brakuje, na takiej prędkości to pewno zdrowo kopcił. 

Dajesz Krzychu! 

Robiłem fotkę na balkonie i ciężko było uchwycić dobrze niebo i słońce, tak by okręt był widoczny. Do galerii postaram się zrobić lepsze zdjęcie na tle nieba. Z tym dymem masz rację, też o tym myślałem. 

Jest zajebiście, nic dodać nic ująć. Zdecydowanie jesteś przodownikiem naszego 700tkowego stada. Zrób osobną galerię z porządnymi zdjęciami, coby można nacieszyć oczy. Końcową galerię projektu zrobimy jak wszystkie będą gotowe, w sensie jak najwolniejsze lebiegi czyli Krzychu i ja :szczerbol: skończOM.

Dzięki chopy :piwo:

Skoro tak mówisz, to tak zrobię. Postaram się w przyszłym tygodniu cyknąć fotki i zamieścić galerię. Krzychu to jest daleko w tyle, więc trochę poczekamy :) Panowie trzeba zagęszczać ruchy, bo za 5 miesięcy ruszamy z nowym projektem. Ja mam nadzieje, że do tego czasu uporam się z Grafem i zrobię Warspite'a. 

Posted (edited)

Na ten czas koniec. Chce jeszcze dodać tych załogantów, ale na przesyłkę od NortStarModels czekam od 18 maja.

Na pewno pisze się na kolejne tego typu projekty, wiele można było się na uczyć, dzięki chłopaki za wspólna prace.

Jak na pierwszą 700 setkę chyba nie wyszło tak źle, galeria powstanie dopiero jak dostane tą długo wyczekiwaną paczkę i ukończę hunta na 100 procent  

kujawiak022.jpg

kujawiak023.jpg

kujawiak027.jpg

Edited by Bartosz.B
  • Like 2