Jump to content
bazylms

Projekt grupowy - Polskie niszczyciele klasy Hunt 1/700

Recommended Posts

Jakbym miał coś do klejenia to bym robił. Ciągle czekam na działka, a model powinienem mieć w łapkach w przyszłym tygodniu. 

Co to za pokłady? 

A co, żółte kamizelki zajęły stocznię i żabę zeżarły?

Ale się Kolega rozmienia na drobne wink3.

No nic, będziemy z pułkownikiem paczać co tu szeregowy Gała  wyrabia:kawa:

Tylko proszę obywatela Reksia nie mieszać do tematu - jak poszedł w spokoju szukać kości to i chińska baleja wyszła bardzo ładnie :brawo:

Dobudowujesz kadłuba?

Ja zacząłem od wywalenia tego pancernego obramowania dziobowego działa i tych obłych skrzynek. To samo na rufie.  IMG_20190204_141901.thumb.jpg.1de44ea490a417c1ec1384c6167d3036.jpg

2 godziny temu, Super_Hans napisał:

Ja zacząłem od wywalenia tego pancernego obramowania dziobowego działa i tych obłych skrzynek. To samo na rufie. 

Z czego zamierzasz wykonać nowe?

Hips 0,13 mm albo 0,25mm. Na razie wyciąłem z papieru wzór. Skrzynki ze złomu, ew gotowych profili.

Przeciez Reksio dzialal  w chinczyku, po prostu  zastosowal inna schematycznosc. Tu bedzie podobnie. Przy Źabie cały czas sie pracuje ale jak juz mowilem nie wrzucam fotek etapow posrednich.

• Haha 1

59 minut temu, Szydercza Gała napisał:

jak juz mowilem nie wrzucam fotek etapow posrednich.

Typowy objaw lenistwa :rozga:

Który ostatnio z wielkim upodobaniem sam stosuję :yahoo:

także jedziesz z koksem tylko może anons o terminie wodowania daj do publicznej wiadomości :kawa:

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Przeciez Reksio dzialal  w chinczyku

A czy przypadkiem nie zeżarł Sofiji i Ciapka bo słuch wszelki zaginął po tej parze :szczerbol:

Ciapek sie odnalazł.. nomen omen na Krakowiaku właśnie. :haha:CIAPEK.thumb.jpg.820c10ee7d5f580cc5fb78e2298065a2.jpg

Edited by Super_Hans

Wiedzę że tu u niektórych rach - ciach i będzie galeria. 

Hehe, spokojnie Krzychu, jest sporo zabawy. 

Osłony z rufie wymienione na blaszki, osłony na dziobie zeszlifowane tak że przebija światło, więc grubość mi odpowiada. Lecę z dodatkami 

DSC_0557-1280x960.JPG

DSC_0555-1280x960.JPG

DSC_0556-1280x960.JPG

_20190205_203811-1280x907.JPG

Edited by chudyhunter

Nieźle ci to szlifowanie wyszło. Ten szkoda że ten element nie jest ossbno, byłoby łatwiej do obróbki. 

Zdecydowanie byłoby łatwiej obrobić ten element, a co zrobić. Chciałem go wykonać z blaszki, ale stwierdziłem, że jeśli wyjdzie szlifowanie to go zostawię i jestem zadowolony z efektu. Zrobiłem też przymiarkę relingów Eduarda i zdecydowanie lepiej będą się prezentować niż zestawowe blachy. Dobra kończę na dzisiaj i dam innym się wykazać :mrgreen:

_20190205_222622.JPG

Możesz zrobić fotkę porównawczą tych relingów? 

No to Chudy dorzucił do pieca :haha: Ja dziś skleiłem tą kanapkę i ogoliłem osłony dział. Przecież oba relingi są na tej fotce Krzychu.....

Aha, myślałem że Chudy od razu Edka montuje. 

Miałem chwilę wolnego wczoraj i dzisiaj i tak trochę porobiłem :mrgreen: Jeszcze jutro i dalej ruszam z tematem od poniedziałku, tak więc będziecie mieli czas by nadrobić :razz: Proszę Krzychu 

_20190205_233059-1280x960.JPG

DSC_0566-1280x960.JPG

DSC_0565-1280x960.JPG

Edited by chudyhunter

:haha: teraz w końcu widzę o co było tyle podniety z tymi relingami, jakoś nie dotarło do mnie wcześniej że te IBG-owskie są tylko dwużyłowe :haha: 

No widzisz Gała :D Te Eduardowe RN Navy też nie są do końca takie jak być powinny, bo między drugim a trzecim ostatnim pasem powinna być delikatnie większą przerwa, no ale chu.. z tym. Eduardowe sprawiają wrażenie lżejszych i lepiej się prezentują, takie moje zdanie i zostanę przy nich. 

Ja bym raczej powiedział że są cholernie przytłaczające, i wyglądają bardziej jak jednolita barierka :haha: Przespałem najlepszy powód żeby w końcu usiąść do tych cholernych blach.... wszystkich :haha: 

Jesteś w uprzywilejowanej pozycji Chudy, ja nie mam złomu i odpadów w 700tce :haha: