Skocz do zawartości
tlb

Płyny do kalkomanii.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam prośbę, mógł by mi ktoś z Was wytłumaczyć jak tego używać, jak nakładać, czy kalkomanie normalnie w wodzie namaczam a potem w tych specyfikach, najpierw lakieruje model czy nakładam kalki? Wyjaśnijcie mi krok po kroku co i jak.

Mega dzięki za odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość. Jestem na etapie ukończenia drugiego samolotu z plastiku, także wiedza mi się przyda 😉

PZDR

20190102_163220.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Używam płynów Microscale i Mr.Hobby, ale w tych pewnie zasada jest ta sama.

Płynem pod kalki, smarujesz powierzchnię modelu, w miejscu w którym będzie kalka. Po jej ułożeniu i usunięciu z pod niej wody, smarujesz kalkę płynem na kalki. Czekasz aż wyschnie i zabezpieczasz wszystko lakierem z zależności od modeli, czy to połyskiem, półmatem lub matem.

Po nałożeniu płynu na kalki, kalka może się lekko zmarszczyć. Powinna po chwili wrucić do poprzedniedo stanu i się wyprostować, a jak się tak nie stanie  to możesz jej delikatnie pomóc.

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mega dzięki, wszystko jasne.🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, jawkers napisał:

Po nałożeniu płynu na kalki, kalka może się lekko zmarszczyć. Powinna po chwili wrucić do poprzedniedo stanu i się wyprostować, a jak się tak nie stanie  to możesz jej delikatnie pomóc.

Tylko naprawdę delikatnie. Płyn zmiękcza kalki ułatwiając im ułożenie się np. na nitach lub wnikanie w linie podziału. Zbyt mocna "pomoc" może doprowadzić do zniszczenia kalki. Czasami trzeba płyn nałożyć 3 - 4 razy zanim kalka dobrze siądzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O widzisz, dobrze, że to przeczytałem, że kilka razy nałożyć. Także będę działać jak będę mieć czas, póki co potomek się pojawił na świecie:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, tlb napisał:

póki co potomek się pojawił na świecie:-)

Moje gratulacje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7.01.2019 o 04:45, jawkers napisał:

Moje gratulacje.

Dzieki:-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi