Jump to content
tlb

Płyny do kalkomanii.

Recommended Posts

Posted (edited)

A uzywał ktos Tamiya extara thin? albo troche rozwodnionego? serio pytam, bo przyznam się ze ja stosuje, po przygodzie z kalkami kitty hawka na ah1z które są strasznie grube i mi błyszczały teoche po lakierowaniu postanowiłem zbadać sprawę bliżej i maziam klejem. Tu taki przykład na grubasnych kalkach kitty hawka ( dolna microsol i set a górna z wody pacnieta na model i pacnieta extra thinem) 2 ostatnie zdjęcia po położeniu sido z różnych katów.

IMG_1538.JPG

IMG_1539.JPG

IMG_1541.JPG

IMG_1542.JPG

IMG_1543.JPG

Edited by Bobek

Jak widać - można 😉 Podobny efekt dałby ten płyn Bilmodel nr 3, wydaje mi się.

Można. Każdy mocny rozpuszczalnik rozpuścić kalkę, bo to też tylko lakier I farba. Tylko oby farba pod tym przeżyła. 

W dniu ‎2019‎-‎04‎-‎28 o 23:39, Solo napisał:

Będzie 6 chętnych to można pomyśleć.

Ja byłbym chętny na Softera bez NEO.

Ja jestem chętny, jak pisałem wcześniej na stary  Mr. Mark setter i Mr. Mark softer

A ja polecam do trudnych/grubych Hypersol Agamy choc nie wiem czy do kupienia jeszcze jest. Mi zostalo ze starych zapasow - trzeba ostroznie nakladac ale wszystkie kalki pieknie wtopi :super:

To ja ma zbliżone pytanie ale z innej beczki. Mam revellowski softer "Decal soft" wprawdzie postał troche zanim go pierwszy raz uzyłem i ...no kurde woda. Nie iwem czy to normalne czy on jest po rpostu taki beznadziejny ale nie mogę nazwać tego co sie stało "nakładaniem" bo to wyglądało jak skraplanie wodą powierzchni woskowanej. Ten sam efekt...tworzyły sie 2-3 krople, reszta powierzchni pozostała sucha jak przed nałozeniem. Nie wiem...czy sie softer moze przeterminowac czy cos robie źle?

A moze czegos nie doczytałem i on działa tylko nakłądany NA a nie POD kalke?

Ja używam go pod i na kalki. I owszem na gładkiej powierzchni ciężko się rozprowadza, ale wciąż działa. Po zsunięciu kalki z papierka na model poruszaj ją dookoła na modelu, to płyn dostanie się tam, gdzie trzeba.

Ok, w sprawie zakupu tego Softera proszę tutaj:

1. Cześć, mam takie pytanie doprecyzowujące  :) Czy płyny typu softer kłaść na w już suchą kalkomanie, czy też nałożyć setter,  lekko wytrzeć nadmiar płynu i na jeszcze dosyć mokrą kalkę dać softer? Jak bardzo powinno się osuszać kalkę przed softerem? 

2. Widziałem na filmach na YT patent z suszeniem kalek suszarką. Ktoś stosował? Bezpieczne to?  :)

1. Nie za bardzo, nie chodzi ze było sucho jak na pustyni 

2. A spieszy Ci się gdzieś ? Zapomnisz soe i podgrzejesz plastik albo wywieje ci kalkę jak ja złe położysz 

• Thanks 1